Informacje

01.08.2012 18:19 pomogą kamery monitoringu?

Pomnik Żołnierzy Radzieckich oblany farbą. "To już dziewiąty raz"

SERWISY:


- To jest smutne i żenujące - tak kolejną już dewastację pomnika Żołnierzy Radzieckich w Parku Skaryszewskim, komentuje Ewelina Buczyńska, rzeczniczka Pragi Południe. Teraz monument trzeba będzie umyć. Koszt: 800 zł.

Widok pomazanego pomnika to niestety w ostatnim czasie nic nowego. Teraz po raz kolejny padł ofiarą wandali, którzy postanowili pochlapać go czerwoną farbą.

Dzielnica po raz kolejny monument wyczyści. Koszt takiej operacji, to ok. 700-800 zł. - Musi to zrobić firma specjalizująca się w czyszczeniu pomników. Do jutra  po farbie nie powinno być śladu - mówi Buczyńska.

I dodaje, że do pilnowania pomnika skierowana są dodatkowe patrole straży miejskiej. Jego okolice mają mieć na oku także kamery monitoringu. - Dostaliśmy informacje od policji, że na czas Euro kamery z ronda Waszyngtona zostały skierowane na  Stadion Narodowy - tłumaczy Buczyńska. - Umówiliśmy się, że skierują je teraz na park i  pomnik. Musimy się też zastanowić, a także porozmawiać z Zarządem Oczyszczania Miasta, nad możliwością montażu oświetlenia,  żeby było lepiej widać monument– dodaje.

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jjx

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.07.2013 14:17 ~jjx

  Kto przeszkadza w dobrym wizerunku Polska-Rosja. Uważam że sympatycy/pogrobowcy nacjonalistów ukrainskich zpod znaku UPA.

 • anty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 21:22 ~anty

  Te komentarze o wspaniałych chłopcach z ZSRR, to rozumiem piszą dzieci kobiet zgwałconych przez wyzwolicieli?
  Naprawdę nie ma sensu wciskać ciemnoty ludziom w tych czasach.Jest internet, są książki.Każdy posiadający mózg wie, że Stalin nikogo nie wyzwalał.Stalin mordował.Polaków szczególnie nienawidził.Do książek komuchy!A pomniki do muzeum PRL.Groby przenieść w cholere o lasów.

 • pytajnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 20:15 ~pytajnik

  Ciekawi mnie, czy tyle samo jest propolskiej propagandy na rosyjskich stronach, ile na polskich stronach propaganady prorosyjskiej; czy niektóre wpisy są umieszczane przez "życzliwe" osoby, czy to zwykły brak wiedzy i głupota?

 • Zbyszek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 18:29 ~Zbyszek

  Tomek~Tomek

  Jest to ohyda, wstrętne i nie godne katolika.Jak można profanować pamięć tych co oddali swoje życie abyś Ty bydlaku mógł żyć.Ale czy tak świnia potrafi coś zrozumieć?.


  Popieram w 100% ! Absolutny brak szacunku, gdyby oni nie walczyli, dzisiaj większość z nas czyściłaby buty szkopom ! A tak tylko nas p. Tusk im sprzedaje :)

 • Lolo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 18:27 ~Lolo

  Rov~Rov

  Gdyby nam pomogli w powstaniu warszawskim teraz ich "pomniki" nie byłyby dewastowane! A tak to będą! Nie będziemy gloryfikować tych, którzy nas zaatakowali 17 września i zabrali nam całe Kresy Wschodnie!
  Nasze kresy, tu ruskich uważasz za okupantów, a tam podobnie myślą o nas!.

 • Tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 17:41 ~Tomek

  Jest to ohyda, wstrętne i nie godne katolika.Jak można profanować pamięć tych co oddali swoje życie abyś Ty bydlaku mógł żyć.Ale czy tak świnia potrafi coś zrozumieć?.

 • alek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 14:41 ~alek

  Klika bojówkarzy PiS-u nie zmieni faktu, że młodzi chłopcy z ZSRR oddawali życie za naszą wolność. Ludzie, którzy przeżyli okupację niemiecką, po rękach całowali czrwonoarmiejców. Tak, tak było. Jest nas coraz mniej żyjących, któzy wiemy, jak wyglądała okpuacja niemiecka. Idź, jeden z drugim i powiedz tym, któych z Oświęcimia wyzwoliła Armia Czerwona, że lepiej by było, gdyby Hitler nadal ich mordował. To się nie miści w głowie normalnego człowieka.

 • rowerzysta_mrw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 11:44 ~rowerzysta_mrw

  Rov~Rov

  Gdyby nam pomogli w powstaniu warszawskim teraz ich "pomniki" nie byłyby dewastowane! A tak to będą! Nie będziemy gloryfikować tych, którzy nas zaatakowali 17 września i zabrali nam całe Kresy Wschodnie!

  Sposób zdecydowanie zły, ale za to że kilkadziesiąt lat temu nas oszukali, chcieli zniszczyć i mocno przyczynili się do zniszczenia stolicy oraz innych miast, nie rozumiem sensu istnienia tego pomnika.

 • emeryta

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 11:19 ~emeryta

  szkoda że przegonili nam niemców. Już dawno byłaby WOLNA EUROPA

 • tadek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.08.2012 09:34 ~tadek

  Przemek~Przemek

  Sfrustrowani ludzie, którzy nie potrafią inaczej wyrazić swoich poglądów - więc zniszczą, wybuczą, będą bić, palić, krzyczeć "sp...". To jest dyskusja w obecnych czasach. Wraca się do starych wrogów wojennych, obecne partie polityczne równa się z nimi i gotowe - jest wróg (a wróg musi być, bo trzeba przecież o coś walczyć), więc nie pozostaje nic innego, jak tylkw wroga unicestwić...
  Smutne. A potem jeden z drugim mieni się "patriotą" nie umiejąc zachować się w miejscu pamięci, niszcząc ulice i demolując przystanki (wspólne mienie), bijąc policjantów, napadając na współrodaków. Patriota, co okrada drugiego Polaka, bo z domu nie wyniósł szacunku dla cudzej własności. Patriota, co argumenty ma w zaciśniętej dłoni skierowanej w Twój nos...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »