Informacje

24.10.2011 16:15 Mundurowi w parku skaryszewskim

Pomnik pod specjalnym nadzorem

SERWISY:

Policja i straż miejska wyślą do Parku Skaryszewskiego dodatkowe patrole, żeby pilnowały okolic Pomnika Żołnierzy Radzieckich. Munduorowi mają go chronić przed dewastacjami na prośbę władz Pragi Południe. W przyszłości dzielnica ma zainstalować w Skaryszaku kamery monitoringu.

Robotnicy właśnie kończą czyścić pomnik z napisów, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu. Robią to już szósty raz, bo po każdej takiej operacji napisy i czerwona farba szybko wracają.

Dzielnica w tym roku na  czyszczenie monumentu wydała już ponad sześć tysięcy złotych i wolałaby, żeby więcej wydawać już nie musiała: – Poprosiliśmy policję i straż miejską o dodatkowe patrole w okolicy – przyznaje Ewelina Buczyńska, rzeczniczka prasowa dzielnicy.

Monitoring nie wiadomo kiedy

To rowziązanie tymczasowe. W przyszłości park Skaryszewski ma zostać ogrodzony, pojawi się też monitoring. Jednak na rewitalizację parku trzeba będzie poczekać. Jak długo? Tego urzędnicy nie są w stanie określić.

– Nie mamy na to pieniędzy. Nie będzie ich na pewno w 2012 roku – mówi bezradnie Iwona Fryczyńska, rzeczniczka prasowa Zarządu Oczyszczania Miasta. – Może uda się pozyskać fundusze unijne. Będziemy się o nie starać wspólnie z dzielnicą – dodaje.

bf

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Teodor

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2011 16:41 ~Teodor

  Przykro jest to pisać, ale czytając wpisy w większości są wpisami osób których myślenie boli i nie nauczono ich analitycznego i inteligentnego myślenia - plują na Rosjan i żal mi tych ludzi którzy tak ginęli np. w Sandomierzu też zniszczono pomnik Skopenki, dzięki któremu zabytki zostały ocalone, tak też się stało w Krakowie, po tych wpisach popełnili karygodny błąd, bo winni postąpić jak alianci w Monte Cassino - najpierw bombardować i tam nawet jeden żołnierz niemiecki nie zginął, bo zgodnie z ustaleniami z Papierzem byli 200 m od klasztoru. Samo powstanie warszawskie w tym okresie było totalnym błędem. Szanujmy tych którzy walczyli z okupantem i w Polsce tak ginęli. Pod koniec PRL w Iłży nadaliśmy nazwę ulicy - Armii Krajowe, BCH i AL szanując wszystkich powstańców, ale niestety obecnie nazwy AL już nie ma. Zdarzenia historyczne fałszuje się na potęgę tylko pod potrzeby Solidarności i anty Rosyjskości, którą prowadzi episkopat. Cóż - nikt nikomu rozumu do głowy nie naleje - czym więcej jest na dole tych których myślenie boli, tym lepiej jest elitom które są przy władzy, bo ciemniakowi wszystko można wmówić w myśl - cytuję z Kordiana i chama " więcej ludzkości okażemy chłopom naszym przez szanowanie ciemnoty jaka ich otacza, aniżeli oświecimy ich wiedzą ..." Niestety, poziom nauczania w szkołach i logicznego myślenia obecnie jest jednocyfrowy.

 • Greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2011 10:54 ~Greg

  Armia czerwona nie pomogła powstańcom warszawskim, biernie czekała aż sie wykrwawią, DLATEGO W WARSZEWIE NIE POWINIEN STAĆ ŻADEN POMNIK ŻOŁNIERZY RADZIECKICH!

 • rzeczywistość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2011 07:45 ~rzeczywistość

  mieszkanka- dokładnie jest tak jak piszesz . Sprawy codziennego bezpieczeństwa mieszkańców w ogóle nikogo nie interesują . Pijak to święta krowa . To jest bądź co bądź tylko pomnik chyba ważniejsze jest życie ludzkie. Kto wymyślił te "statystyki policji" które nie oddają rzeczywistości?

 • x

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2011 02:58 ~x

  Bolszewicy nie wyzwolili nas tylko wzięli pod okupacje i zrabowali ziemie która należała do Polski- nie zasługują na szacunek !!!.Jesli ktoś myśli odwrotnie nie zasługuje być Polakiem !

 • mieszkanka Pragi Południe

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.10.2011 00:05 ~mieszkanka…

  Kiedy naszą świeżo odnowioną elewację, nieznany sprawca pochlapał farbą, prasko południowe władze dzielnicy jakoś nie kwapiły się ze zwiększeniem patroli (pomimo, że sprawa została zgłoszona na Policję). Jak farba pojawia się na sowieckim pomniku od razu jest usuwana i zwiększa się ilość patroli. Innym razem kiedy nam pijany lokator sąsiedniego budynku komunalnego wytłukiwał szyby w lokalach na parterze rzucając w okna budynku ogormnymi płytami gresu (również sprawa zakończyła się wezwaniem policji) ilość patroli nie została zwiększona. Teraz już nikt nie przyjedzie w razie potrzeby POnieważ będą pilnować POmnika w Parku.

 • Kazio

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 23:57 ~Kazio

  Ten pomnik to obelga dla każdego Polaka. Zrównać to z ziemią natychmiast!!!

 • GNT

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 22:07 ~GNT

  Dajcie już z tym spokój. Jeśli nieustannie niszczone są akurat pomniki postsowieckie, to nie dlatego że "jesteśmy głupim narodem" tylko dlatego, że najwyraźniej coś między nami a rassiją jest nie tak. Isn't it?

 • Dziadek Tetryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 21:17 ~Dziadek Tetryk

  Teraz gdy za taki wybryk praktycznie nic nie grozi, to przybyło i "bohaterów" i ich obrońców...
  Ciekawe że tych pomników jakoś nie niszczyli Wasi Rodzice, którzy mieli okazję znać tą jak nazywacie "sowiecką okupację" z autopsji a nie tak jak Wy WYŁĄCZNIE z Internetu

 • wz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 21:10 ~wz

  Ten pomnik jest ohydny. Po pomalowaniu troche lepiej ale dalej beznadziejnie.

 • Historyk.

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.10.2011 20:59 ~Historyk.

  Pomniki armii czerwonej powinny zniknąć w takiej formie jak istnieją teraz. Napisy powinny nie mówić o bohaterach armii sowieckiej i ich "wyzwoleńczej" walce a po prostu, że walczyli z Niemcami i polegli. To chyba jedyny możliwy kompromis, chociaż tak na prawdę nie powinno ich być wcale. Stalinizm pochłonął więcej ofiar niż nazizm. Istnienie takich pomników jest dla mnie propagowaniem komunizmu i hańbą. Armia Czerwona gwałciła, kradła a NKWD mordowało żołnierzy AK. Wspaniały materiał na bohaterów....

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »