Informacje

10.05.2016 16:26 "Otrzymał dwie oficjalne propozycje"

Polski bramkarz z ofertą nie tylko Barcelony

SERWISY:

Wychowanek Escola Varsovia, 16-letni Marcin Bułka, po testach w Barcelonie dostał propozycję przeniesienia się do Dumy Katalonii. Informację na swoim koncie społecznościowym przekazał honorowy prezes polskiej szkółki. Ale to nie jest jedyna prestiżowa oferta dla Polaka.

Wiesław Wilczyński, honorowy prezes warszawskiej akademii Barcelony dobrą informację przykazał na Twitterze. Dodał, że ekipa z Camp Nou nie jest jedynym klubem, który oficjalnie wystąpił o bramkarza. "Marcin Bułka otrzymał dwie oficjalne propozycje transferu - z FC Barcelony i Chelsea" – ogłosił działacz.

Zabłysnął i ...

To wynik kolejnych znakomitych w jego wykonaniu zajęć i treningów, na które znów pojechał do Hiszpanii. Jedna z najlepszych drużyn na świecie przyglądała mu się zresztą uważnie Najpierw wysłannicy z Hiszpanii oglądali go w Polsce. Na początku marca Marcin trenował z juniorskimi drużynami Barcelony już na Półwyspie Iberyjskim. - Opinie były o nim bardzo dobre - że jest zdolny, że ma dobre warunki fizyczne, że szybko się uczy – wspominał niedawno portalowi sport.tvn24.pl Wilczyński. Potem Polak do Barcelony pojechał już na dłużej i znowu oczarował tamtejszych działaczy. Na tyle, że ci gotowi są sprowadzić go do siebie.

Inni też go chcą Barcelona jest konkretna, ale nie tylko ona docenia klasę młodego Polaka. Bułka był m.in na testach we Włoszech w Atalancie i Udinese. Jak poinformował prezes, otrzymał też ofertę od Chelsea. Na testach w stolicy Anglii przebywał w połowie kwietnia i ćwiczył z rocznikiem U-19. Prawdziwą gratką był jednak dla niego trening z pierwszą ekipą The Blues. Wyspiarze ponoć gwarantują mu grę w drużynie młodzieżowej i kuszą rywalizacją m.in. z Thibautem Courtoisem w walce o grę w ekipie seniorów.

Wizytówka Escoli

Wizytówka Escoli Bułka, który ma 198 cm, na co dzień trenuje w Escola Varsovia. To akademia współpracująca z Barceloną i szkoląca młodzież korzystając z metod zaczerpniętych od najbardziej utytułowanego klubu XXI wieku. Młody bramkarz może stać się wizytówką i sporą promocją Escoli, bo ma szansę jako pierwszy polski piłkarz podpisać kontrakt ze słynnym klubem z Katalonii.

sport.tvn24.pl / ks/i

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »