Informacje

03.06.2014 22:00 Obchody święta wolności

Polska droga do wolności.
Wyjątkowy pokaz na Podzamczu

SERWISY:

Tłumy warszawiaków i zaproszonych zagranicznych gości oglądały wieczorny "Taniec Wolności" -  specjalnie przygotowane widowisko zmieniające Multimedialny Park Fontann w scenerię, która stała się tłem opowieści o polskiej drodze do wolności.

Pokaz to wydarzenie specjalnie przygotowane z okazji 25-lecia wolności. Jest inauguracją obchodów, które rozpoczną się 4 czerwca w Warszawie. W pokazie wykorzystane zostały archiwalne materiały filmowe, inscenizacje grup rekonstrukcyjnych i animacje nowoczesnych technik multimedialnych. Całość dopełnił specjalny pokaz fontann.

Zobacz harmonogram obchodów festiwalu.

Utrudnienia w ruchu

W związku z pokazem zamknięta dla ruchu była Wisłostrada na odcinku od mostu Gdańskiego do mostu Śląsko - Dąbrowskiego.

Poza tym ul. Sanguszki w godz 18.00 - 24.00 została wyłączona z ruchu kołowego na odcinku od ul. Zakroczymskiej do Wisłostrady - informuje ZDM.

- To czas na prace ochrony, oczekujemy wielu gości zagranicznych zaproszonych na pokaz, spodziewamy się wielu osób, ulica nie może być otwarta, bo spowodowałoby to wielki zator - mówił jeszcze przed pokazem Tomasz Kunert, rzecznik miejskiego koordynatora inwestycji i remontów.

Materiały archiwalne, pokaz fontann

Wejście w sektor dla publiczności  było  możliwe tylko od strony ul. Kościelnej. Widowisko przygotowała Stołeczna Estrada.

- Zapraszam na artystyczne wydarzenie, które poprzedzi rocznicowe obchody. Warszawiacy i zaproszone delegacje zagraniczne, które przyjadą do stolicy na uroczystości 4 czerwca zobaczą „Taniec Wolności” -  specjalnie przygotowane na rocznicę widowisko  – zachęcała warszawiaków prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Pokaz rozpoczyna obchody święta wolności w stolicy:

Zobacz, jak działa multimedialny park fontann:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 14:49 ~Xavery

  gdzie jest wolna Polska~gdzie jest wolna Polska

  Szkoda tylko, że nasza droga do niewoli trwała 2 dni(referendum europejskie 7-8.06.2003).


  Coraz mniej jest krajów faktycznie cierpiących pod komunistyczną dyktaturą gdzie można by się naocznie przekonać czym był komunizm. Z jednej strony to oczywiście dobrze ale z drugiej to przydałoby się paru takim żałosnym europejskim "niewolnikom" przejechać się tam i porównać stopień zniewolenia w Europie i w komunizmie.
  W razie czego Korea Płn. zapewne chętnie przyjmie (ale czy wypuści?) fanatyków tego ustroju. Przed wojną tzw. "Trzy Salwy" w większości marnie skończyły w ZSRR...

 • Xavery

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 14:41 ~Xavery

  Ostatni Mohikanin~Ostatni Mohikanin

  I gdzie ta "wolna" Polska, skoro ludzie nie mogą swobodnie zadeklarować swojej wiary bez linczu, za to mogą nazywać zaburzenia czymś normalnym a normalność czymś przestarzałym - nienormalnym.


  Bzdury. Oczywiście, że mogą a nawet tego prawa czasami nadużywają.

  Symptomatyczne, że i ateiści i fundamentaliści ramię w ramię krzyczą w taki sam sposób w jakiej straszniej niewoli muszą cierpieć...

 • Arnold

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 14:39 ~Arnold

  Pokaz fajny, ale organizacja fatalna. Jedna osoba sprawdzająca damskie torebki - to trochę za mało na kolejkę ok. 100 osób. Na szczęście mało kto wiedział o pokazie, bo tak trzeba by było przyjść dzień wczesniej żeby wejść.

 • Tak pytam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 12:49 ~Tak pytam

  Ostatni Mohikanin~Ostatni Mohikanin

  I gdzie ta "wolna" Polska, skoro ludzie nie mogą swobodnie zadeklarować swojej wiary bez linczu, za to mogą nazywać zaburzenia czymś normalnym a normalność czymś przestarzałym - nienormalnym.

  A byłeś już kiedyś zlinczowany za wiarę ?

 • prażanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 11:17 ~prażanka

  zlynatvn~zlynatvn

  Moze informujcie ludzi o takich wydarzeniach przed ich odbyciem. Chetnie obehrzalbym cos takiego ALE JAK ZWYKLE INFORMUJECIE PO FAKCIE


  Czytaj uważnie bo informowali. I jako jedyny portal który przeglądałam wspomnieli też o fajerwerkach na koniec - to mnie skusiło. Finał ok, jednak samego pokazu na fontannach i na scenie nie sposób było obejrzeć, bo większość terenu zamknięta lub dla VIPów.... cóż, szary ludek musi się zadowolić okruszkami...

 • andzia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 11:14 ~andzia

  Żenuła, dostac sie i cokolwiek zobaczyć graniczyło z cudem, podejść bliżej widowiska było niemożliwe mimo iż wielki plac zieleni obok fontann był pusty, takie to było swietowanie wolności przez oficieli kiedy to zwykłu lud jak stado baranów za ogrodzeniem trzymali żeby sie czasem pospólstwo do jasnie panów nie zbliżyło GRATULACJE z okazji "świetowania wolności" i żenujące podejscie do ludzi

 • Ostatni Mohikanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 10:48 ~Ostatni Mohikanin

  I gdzie ta "wolna" Polska, skoro ludzie nie mogą swobodnie zadeklarować swojej wiary bez linczu, za to mogą nazywać zaburzenia czymś normalnym a normalność czymś przestarzałym - nienormalnym.

 • Do jesieni

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 10:26 ~Do jesieni

  mały sklepik~mały sklepik

  Świętowanie wolności? Dla mnie ta "wolność" ma twarz hardego urzędnika, który jest świadom mocy nadanej mu prawem uznaniowości. Urzędnika, który jest bardziej partyjny niż w komunie. Urzędnika, który przychodzi wraz ze zwycięską partią a potem jest jej narzędziem. Jest przez partię chroniony i wyposażany w uznaniowe i korupcjogenne prawo. Państwo jest partyjnym łupem. Warszawa jest partyjnym łupem. Tu władzy raz zdobytej sie nie oddaje. W 2006 r wyłudzono wiele głosów obietnicą prywatyzacji lokali użytkowych w Warszawie. A potem zrobiono coś zupełnie odwrotnego. Mam świętować rocznice wolności? Czyjej wolności? Ktoś wygaduje baje o postępie! Przecież minęło 25 lat i miasto MUSIAŁO SIĘ PRZEZ TEN CZS ZMIENIĆ. Miasto zmieniało się nawet za cara. To przecież Starynkiewicz zakładał wodociągi a czynił to pod carskimi rządami. To miasto nie idzie do przodu ale czołga się taszcząc na plecach armię zupełnie zbędnych urzędników.

  O, z tym wpisem modę się zgodzić. Może nowe wybory samorządowe sprawią, że ktoś rozgoni tę armię bezczelnych pasożytów. Oby !

 • Franz Maurer z UB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 09:25 ~Franz Maurer z UB

  oooo jaki wielki Bolek

 • zlynatvn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 08:50 ~zlynatvn

  Moze informujcie ludzi o takich wydarzeniach przed ich odbyciem. Chetnie obehrzalbym cos takiego ALE JAK ZWYKLE INFORMUJECIE PO FAKCIE

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »