Informacje

25.03.2012 10:00 7. Półmaraton Warszawski

Półmaraton: kilka tysięcy biegaczy w centrum

SERWISY:

Po godz. 10.00 wystartował 7. Półmaraton Warszawski. Ulicami stolicy biegnie ponad 8 tys. osób. Dla kierowców i pasażerów komunikacji miejskiej oznacza to spore utrudnienia w ruchu. Pierwsze z nich pojawiły się już w nocy z soboty na niedzielę.

Bieg rozpoczął się tuż po godz. 10.00 na moście Poniatowskiego. Meta znajdować się będzie na błoniach Stadionu Narodowego od stony Wybrzeża Szczecińskiego.

Trasa półmaratonu prowadzi ulicami: mostem Poniatowskiego (jezdnia w stronę centrum)- Al. Jerozolimskimi- rondem De'Gaulle'a- Nowym Światem- Krakowskim Przedmieściem-ul. Miodową- placem Krasińskich- ul. Bonifraterską- ul. Konwiktorską- ul. Zakroczymską- ul. Jeziorańskiego- Wybrzeżem Gdańskim- Wybrzeżem Kościuszkowskim- ul. Wioślarską- ul. Ludną- ul. Książęcą- ul. Rozbrat- ul. Myśliwiecką- ul. Agrykola- Al. Ujazdowskimi- ul. Belwederską- ul. Gagarina- ul. Podchorążych- ul. Suligowskiego- ul. Czerniakowską- ul. Solec- Wybrzeżem Szczecińskim - zakończenie biegu na Stadionie Narodowym.

UWAGA NA UTRUDNIENIA

Władze miasta ostrzegają kierowców przed zmianami w organizacji ruchu:

Most Poniatowskiego: tramwaje nie będą kursować w obu kierunkach w godz. 8:30-11:00; jezdnia w kierunku do Śródmieścia (od ronda Waszyngtona do ronda de Gaulle’a) będzie wyłączona z ruchu w godz. 0:00-14:00; jezdnia w kierunku na Saską Kępę będzie całkowicie przejezdna przez cały dzień (łącznie z autobusami)

Stare i Nowe Miasto: wyjazd ze Starego i Nowego Miasta będzie utrudniony w godz. 10:00 – 11:00
(zawodnicy pobiegną m.in. ulicami Krakowskie Przedmieście, Miodowa, Bonifraterska, Konwiktorska) – w tych godzinach wyjazd z tego rejonu będzie możliwy przez cały czas ul. Sanguszki w kierunku Wisłostrady, a dalej specjalnie wydzielonym pasem dla ruchu samochodowego między ul. Sanguszki a ul. Grodzką.

Powiśle (w tym Torwar): wyjazd z kwartału ulic Ludna, Rozbrat, Łazienkowska, Czerniakowska będzie możliwy przez ul. Górnośląską w kierunku ul. Czerniakowskiej, skąd będzie można wjechać na Trasę Łazienkowską w obu kierunkach; dojazd do tego rejonu będzie możliwy po zjechaniu z Trasy „Ł” na ul. Czerniakowską, a następnie przez ul. Łazienkowską, Rozbrat i Przemysłową. W całym tym rejonie utrudnienia będą trwać w godz. 10:00-13:00.

Ulice Parkowa, Sulkiewicza, Lądowa, Kręta – wjazd do tego rejonu oraz wyjazd z niego nie będzie możliwy w godz. 10:30-13:00.

Ulice Kawalerii, Szwoleżerów, Dragonów, 29 listopada - wjazd do tego rejonu oraz wyjazd z niego nie będzie możliwy w godz. 10:30-13:00.

Wisłostrada w kierunku południowym na odcinku ul. Krasińskiego – ul. Gagarina będzie wyłączona z ruchu (z wyjątkami opisanymi powyżej) w godzinach 9:00-13:30.


ZMIANY W KOMUNIKACJI

Także Zarząd Transportu Miejskiego szykuje duże zmiany.

1 ETAP - już w nocy z soboty na niedzielę objazdami pojadą autobusy nocne: N22, N24 i N72. W niedzielę od rana trasy zmieni także kilka linii dziennych.

Od godz. 8.30 do 11.00 zostanie wstrzymany ruch tramwajowy na moście Poniatowskiego. Tramwaje linii: 7, 8, 9, 22, 24 i 25 pojadą objazdami. Uruchomiona zostanie natomiast komunikacja zastępcza. Autobus Z-2 na trasie pl. Zawiszy-Dworzec Wschodni.

2 ETAP - Od godz. ok. 9.30 zamknięte dla ruchu zostaną ul. Nowy Świat (od ronda de Gaulle’a w kierunku ul. Krakowskie Przedmieście) – Krakowskie Przedmieście – Miodowa – pl. Krasińskich – Bonifraterska – Konwiktorska – Zakroczymska- Wybrzeże Gdyńskie (jezdnia zachodnia) – Wybrzeże Gdańskie (jezdnia zachodnia) –Wybrzeże Kościuszkowskie (jezdnia zachodnia) – Wioślarska (jezdnia zachodnia).

Linie autobusowe 102, 105, 111, 116, 118, 127, 128, 166 (tylko w kierunku Pl. Hallera), 175, 178, 180, 185 (tylko w kierunku Ursynów Zach.), 195, 222 i 503 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

3 ETAP - Od godz. ok. 10:00 zamknięte dla ruchu zostaną ul. Ludna – Rozbrat – Myśliwiecka- Agrykola – Al. Ujazdowskie – Belwederska -  Gagarina (jezdnia północna/wydzielony lewy pas jezdni dla ruchu samochodowego) – Podchorążych – Suligowskiego – Czerniakowska (jezdnia zachodnia) – Solec (jezdnia zachodnia).

Linie autobusowe 107, 108, 141 (tylko w kierunku P+R Al. Krakowska), 159, 162, 166 (tylko w kierunku Kabaty STP), 171 zostaną skierowane na trasy objazdowe.

TU ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁY

su/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Jestem z Lublina i kocham WWA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 15:37 ~Jestem z…

  Nie jestem rodowitym warszawiakiem ale Warszawa jest piękna w swojej prostocie i współczuję osobom które tego nie dostrzegają tylko ograniczają się do pracy w Warszawie nie odkrywajac jej na tysiace możliwych sposobów!!
  Bieg jest promocją dla miasta,tak wszyscy chcecie byc pro zachodni to spójrzcie że w kazdym mieście organizuje się takie biegi!!
  Maraton w Berlinie z rekordem świata i wieeeele innych,zreszta jak chcecie byc tacy nowoczesni i życ jak na "zachodzie" to nie odwiedzajcie w niedzielę centrów handlowych bo takie na "zachodzie" sa zamkniete tylko się ruszcie POBIEGAC bo MY na pewno nie odpuścimy,już szykujemy się na maraton w Warszawie!! I love WWA!!

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 15:07 ~Michał

  Dlaczego takie biegi organizowane są w centrum Warszawy, a nie w parkach czy lasach?

 • ABC

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 14:51 ~ABC

  Uwaga, Uwaga !!!
  Skończyliśmy już biegać. Było super jak zwykle. Wszystkie słoiki możecie juz spokojnie do Warszawy od ojców wracać. Do września nie bedziemy wam przeszkadzać, Warszawiacy.

  Pozdrowienia dla biegaczy.

 • Mariusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 14:32 ~Mariusz

  Na co dzień jeżdżę samochodem i płacę w paliwie (między innymi) podatek na ulice. Są one zatem w części moją własnością.

  Jakim zatem prawem, osoby które wyganiają mnie jako biegacza do lasu, uważają że mają większe prawo korzystać z ulicy ode mnie?

  Tak, ulice są budowane aby jeździły po nich samochody, ale także po to, abym mógł raz w toku przez 2 godziny sobie po nich pobiegać i wara wam od zabierania mi tego prawa!

 • Ziom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 14:21 ~Ziom

  Rowerzysta~Rowerzysta

  A w piąteczek Masa Krytyczna - przygotujcie się ;)

  O właśnie ! Miasta dla ludzi !

 • Wunder_Waffel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 14:15 ~Wunder_Waffel

  Przebiegłem.Zrobilem życiówke.Pozdrowienia i podziękowanie za doping tym, którzy stali na trasie :)

  A Wy internetowi napinacze...hm...napinajcie się dalej. Bo tylko to potraficie robić.

 • marian

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 13:16 ~marian

  Połowa miasta zablokowana przez wszelkiego rodzaju budowy, metro, druga połowa - przez imprezy zorganizowane. Świetnie, niech będzie jak najwięcej imprez, ale nie wszyscy mają możliwości wzięcia w nich udziału! I co wtedy??? Jak dojechać gdziekolwiek np. do szpitala?

 • LLU

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 13:08 ~LLU

  Kolejne oszołomy blokują stolicę !!!!

 • kaznodzieja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 12:22 ~kaznodzieja

  Oszołomem to Ty jesteś siedząc z grubą.... przed komputerem. Rusz swa szanowną i ruszaj na spacer

 • dssdss

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.03.2012 12:13 ~dssdss

  prosportowa:

  no tak ty jesteś typową socjalistką i chciałabyś aby państwo zmuszało rodziców do zmuszania własnych dzieci do biegania i uprawiania sportu. Jest to niedopuszczalne - to nie państwo wychowuje tylko rodzice. To, że sobie biegasz a ktoś jedzie samochodem nie znaczy że ty jesteś jakaś lepsza. Głównie chodzi o gust. Ja wole latać samolotem a ktoś inny woli jechać autobusem, czy ja jestem lepszy? Nie nie jestem. Najlepiej to wprowadzić przymusowe bieganie 1h dziennie pod groźbą kary. Socjalizm który niszczy nasz kraj. Mnie to irytuje takie podejście ludzi którzy uprawiają sporty do tych co nieuprawiają, uważają się za lepszych a to jest nieprawda.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »