Informacje

23.12.2010 11:42 ZAGINĄŁ PO KOLIZJI?

Policja znalazła Andrzeja Celińskiego

Policji udało się skontaktować z posłem Andrzejem Celińskim, którego auto odnaleziono wczoraj późnym wieczorem na jednej z ulic Warszawy - dowiedział się portal tvn24.pl. Samochód uderzył wcześniej w ekran dźwiękochłonny. Jeden ze świadków twierdzi, że kierowcą był parlamentarzysta.

Do kolizji doszło po godzinie 22 na ulicy Poleczki. - Kiedy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, kierowcy nie było. W samochodzie zostały natomiast telefony komórkowe właściciela.

Przed południem policji udało się skontaktować z posłem. Celiński zgłosił się na policję wraz z kobietą, która kierowała autem.

- Oboje oświadczyli, że to ona prowadziła. Oboje byli przebadani na trzeźwość, w obu przypadkach wynik nie wykazał spożycia alkoholu - powiedział Maciej Karczyński, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. Jak dodał, kobieta została ukarana mandatem w wysokości 250 zł.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP w policji poseł i jego partnerka zeznali, że po wypadku kobieta była w szoku, a auta nie udało się uruchomić.

- Dla policji wszystko jest jasne, klarowne i wiarygodne - podkreślił Karczyński. Dodał, że sprawa na tę chwilę została zakończona. - Jeżeli pojawiłby się świadek, który twierdziłby coś innego niż osoby jadące samochodem, zawsze można do takiej sprawy można wrócić - zaznaczył.

Na oficjalnej stronie posła znajdziemy informację:

"Uprzejmie informujemy, że w wieczornej kolizji pan poseł Andrzej Celiński nie odniósł żadnych obrażeń. Informacja jest pewna i potwierdzona przez dyrektora biura poselskiego, który rozmawiał telefonicznie z panem posłem Kolizja była wynikiem trudnych warunków drogowych panujących w godzinach wieczornych w Warszawie. Samochód pozostał na miejscu zdarzenia za zgodą i wiedzą pana Posła."

Świadek widział posła

Jak już wcześniej ustalił portal tvn24.pl, rozbity volkswagen passat należy do niezrzeszonego posła Andrzeja Celińskiego.

Informację o kolizji dostaliśmy na Kontakt 24. Internauta informował w swoim mailu, że był świadkiem sytuacji i widział, że tuż po wbiciu się w ekran dźwiękochłonny z samochodu wysiadł jego właściciel - poseł Celiński.

Andrzej Celiński to były minister kultury w rządzie Leszka Millera. W PRL działacz opozycji demokratycznej, po 1989 r. polityk SLD, a potem SdPl, ostatnio poseł niezrzeszony.

Czytaj też na tvn24.pl

Łukasz Orłowski/tr/k//roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Sztygar Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.12.2010 00:14 ~Sztygar Piotr

  Brak godności i honoru,tak postępuje tylko głupi cwaniak, który myśli że jest ponad prawem, bo on jest posłem i mu wszystko wolno.Ludzie z mojego środowiska uważają że jest pan "DWULICOWCEM" bez ambicji i zwykłą "KANALIĄ" która raz jest w "Solidarności" a raz w SLD - zawsze przy korycie i kasie z gębą pełną frazesów.Mamy nadzieję że prokurator do sprawy wróci,bo posłem pan już nie będzie - dopilnujemy tego.Prawo jest równe dla wszystkich a pan zbiegł z miejsca wypadku.

 • Sztygar Piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.12.2010 00:12 ~Sztygar Piotr

  Brak godności i honoru,tak postępuje tylko głupi cwaniak, który myśli że jest ponad prawem, bo on jest posłem i mu wszystko wolno.Ludzie z mojego środowiska uważają że jest pan "DWULICOWCEM" bez ambicji i zwykłą "KANALIĄ" która raz jest w "Solidarności" a raz w SLD - zawsze przy korycie i kasie z gębą pełną frazesów.Mamy nadzieję że prokurator do sprawy wróci,bo posłem pan już nie będzie - dopilnujemy tego.Prawo jest równe dla wszystkich a pan zbiegł z miejsca wypadku.

 • Exploited

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 20:19 ~Exploited

  Z pestki w kolano i już...

 • jasiu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 19:41 ~jasiu

  to, że kłamie to rozumiem, że po pijaku jedzie- nie on pierwszy i nie ostatni. Ale dlaczego policja nie była w stanie znaleźć go w 12h skoro kolizja była jak mówią pod mieszkaniem posła? Mieli nr kom. do niego a adresu nie? Może celowo czekali aż wytrzeźwieje i sam przyjdzie? Tak się ukręca łeb sprawie. Teraz poczeka się na świadka i grzecznie wyperswaduje mu składanie zeznań. A jak się chłopina uprze i uda mu się protokół podpisać to przekaże się adres i nazwisko komu trzeba i po sprawie...

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 19:28 ~Michał

  Frajer bez odwagi

 • pozdrawiam świątecznie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 17:21 ~pozdrawiam…

  piłeś? nie jedź*
  *nie dotyczy posłów

 • Mścisław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 17:16 ~Mścisław

  Z SLD- to zawsze kłamczuszki.

 • flik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 16:59 ~flik

  Może ktoś wie jaka to marka tego samochodu, "sam się prowadzi, Celińskiego nie było za kierownicą". Też chcę taki samochód kupić!
  Może jest w nim taki moduł, który wyczuwa alkohol, a wtedy włącza się autopilot!

 • tatko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 16:56 ~tatko

  W przypadku ucieczki z miejsca zdarzenia sprawca ponosi surowszą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo (art. 178 § 1 kk), taką samą jak sprawca będący w stanie nietrzeźwości. Zamierzeniem ustawodawcy było przeciwdziałanie oddaleniu się z miejsca zdarzenia przez nietrzeźwych sprawców wypadków, którzy w ten sposób mogliby uniemożliwić stwierdzenie stanu nietrzeźwości. Celem uniknięcia takich sytuacji ustawodawca zaostrzył odpowiedzialność karną sprawcy wypadku uciekającego z miejsca zdarzenia. dziękuję za uwagę!

 • q

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.12.2010 16:42 ~q

  Oto co dla baby chłop może zrobić.
  Celiński ma chorobę filipińską.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »