Informacje

10.06.2017 21:11 86. miesięcznica smoleńska

Policja usunęła siłą blokujących Krakowskie Przedmieście

SERWISY:

Uczestnicy mszy w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej przeszli wieczorem przed Pałac Prezydencki. Tam głos zabrał Jarosław Kaczyński. Wcześniej przy kościele świętej Anny policja usuwała osoby, które usiadły w poprzek Krakowskiego Przedmieścia. Funkcjonariusze zapowiadają, że będą wnioskować do sądu o ich ukaranie.

Marsz przeszedł z Katedry św. Jana na Starym Mieście, gdzie odbyła się msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

Na czele niesiony był transparent z napisem "Smoleńsk - pamiętamy". Uczestnicy marszu mieli ze sobą biało- czerwone flagi i transparenty. Przeszli przez plac Zamkowy i Krakowskim Przedmieściem przed Pałac Prezydencki. Wśród uczestników są prezes PiS Jarosław Kaczyński, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński, szef MON Antoni Macierewicz, rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Przed godz. 21 przed Pałacem Prezydenckim głos zabrał Kaczyński. - Prawda zwycięża, dochodzimy do prawdy, ekshumacje pokazują bezmiar barbarzyństwa rosyjskiego, ale także bezmiar barbarzyństwa polskich władz tego czasu - mówił prezes PiS. - To, co się działo, te trumny, w których niekiedy są ciała ośmiu osób, to nic innego jak barbarzyństwo - dodał.
WIĘCEJ O PRZEMÓWIENIU JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO NA TVN24.PL.

Przed Pałacem Prezydenckim odbyła się kontrmanifestacja Obywateli RP i Strajku Kobiet.

Protest przy kościele

Wcześniej policja pojedynczo podnosiła blokujących z ulicy i przenosiła za kordon w okolicach kościoła św. Anny. Interwencja dotyczyła grupy Obywateli RP, którzy również tam zorganizowali kontrmanifestację. Przez megafony funkcjonariusze wzywali do opuszczenia miejsca przemarszu i zapowiadali użycie środków przymusu bezpośredniego.

Obywatele RP skandowali, że mają prawo protestować. Mieli ze sobą białe róże. W czasie interwencji policji śpiewali również hymn Polski.

Przed godz. 21 przedstawiciele Obywateli RP wysłali informację do dziennikarzy. "Podczas tzw. kontrmiesięcznicy organizowanej przez nas tj. Obywateli RP na placu Zamkowym, zostały z ulicy ściągnięte siłą dziesiątki osób m.in. Ewa Siedlecka, Paweł Kasprzak, Władysław Frasyniuk i Joanna Scheuring-Wielgus" - napisali.

I dodali, że osoby te zostały przetransportowane na parking przy ulicy Miodowej.

"Będą wnioski do sądu"

O sprawę zapytaliśmy rzecznika Komendy Stołecznej Policji. - Najpierw na miejscu pojawił się zespół antykonfliktowy. Informowaliśmy te osoby, że naruszają prawo. Później policjanci użyli najmniej dolegliwego środka, czyli siły fizycznej w stosunku do osób, które dopuściły się popełnienia wykroczenia. Uniemożliwiali przejście legalnej manifestacji - powiedział po godz. 21 Mariusz Mrozek.

Jak zaznaczył, te osoby zostały przeniesione. - Są legitymowane. Później będą zwalniane. Będziemy kierowali wnioski do sądu o ukaranie tych osób w związku z popełnionym wykroczeniem - podkreślił Mrozek.

Wcześniej policja odgrodziła barierkami część Krakowskiego Przedmieścia - od okolic hotelu Bristol do placu Zamkowego. Za barierkami ustawione jest stanowisko osób sprzeciwiających się obchodom miesięcznicy smoleńskiej. Widać planszę z napisem "Nie damy zabić demonstracji" i flagi "strajk kobiet".

Katastrofa smoleńska

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Krakowskie jak twierdza. Zamknięte przed miesięcznicą

PAP,ran/gp

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • złodzieje

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2017 14:32 ~złodzieje

  Ja wnioskuję żeby ta "impreza" nie była finansowana z moich podatków. Nie życzę sobie żeby uczestniczyła w tym policja, jeśli organizatora tej całej szopki stać niech sam płaci z własnej kieszeni policjantom za "obsługę" tego przedstawienia.
  Stop marnowaniu naszych pieniędzy na takie coś !!

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.06.2017 09:14 ~stonka


  Bl0toBl0to

  Towarzysz Kaczyński wkroczył na drogę Stalina, już dawno, a ten cały cyrk histerii smoleńskiej to potwierdza., Wstyd być w pis, a jeszcze większy ich popierać.
  Kikol~Kikol

  Mało wiesz o Stalinie. Gdyby tu były stalinowskie porządki, to nie napisałbyś swojego komentarza. Nawet byś nie próbował.

  Spokojnie, nie od razu Kraków zbudowano. Najpierw niezależna kasta sądowa zamieni się w zależną od ministra kastę sądową. A potem przyjdzie czas na siewców defetyzmu i wichrzycieli woli suwerena...

 • Kamil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 21:08 ~Kamil

  Nie rozumiem ludzi którzy swój wolny czas, który mogą spędzić z rodziną czy znajomymi marnują na manifestację lub kontrmanisfestacje. Ja tam wolę odmalować płot, nawoskować auto, pograć na konsoli czy pobiegać po lesie, a tych terrorystów co się tylko spotykają by się drzeć w miejscu publicznych to wywieźć gdzieś na pole niech się tłuką garnkami po głowach.

 • Sama elita

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 20:08 ~Sama elita


  Goliat~Goliat

  Brawo policja!!!!trzeba było po ,,gołych ,,tyłkach jak smarkaczy wytrzaskac tych furiatów!!!!Brawo policja ze niedała sie tym ....brak okreslenia sprowokowac!!!tak wygladaja dzis ludzie ktorzy działaja na zlecenie opozycji!!!Wielki szacunek dla tych ktorzy pamietaja i wiernie trwają na miesiecznicach Smolenskich!!!
  Obywatel~Obywatel

  Ci ludzie to kompletne moralne bagno! - nie szanują żadnych wartości, oprócz swoich UBeckich!

  Wśród PiSowców są byli członkowie PZPR, tajni współpracownicy i sędziowie stanu wojennego. Nie wiedziałem, że UBecy również.

 • Mikro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 19:58 ~Mikro

  piotr_bopiotr_bo

  Dziad? Pershing? to Kaczyński Jarosław jest największym bandyta III RP.

  Mikroskopijny wzrost nadrabia wielkością ducha.

 • Lech

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 17:04 ~Lech

  Hej Władek opowiedz – w jaki to sposób po przemianach „okrągłego stołu” – z kierowcy miejskiego autobusu stałeś się właścicielem dużej firmy transportowej?

 • sawiord

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 16:29 ~sawiord

  Ala~Ala

  Co to za dziad? Chory.

  problemy emocjonalne zabrali żłub nie mają jak legalnie kraść

 • Mhd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 16:02 ~Mhd

  Opozycja zakazuje ludziom manifestacji co miesiąc. A niby dlaczego? Co ich obchodzą te miesięcznice? Niech robią swoje manifestacje co tydzień, ale w innym czasie. Co to za walka z demokracją? Czy oni są właścicielami Polski, żeby siłą i wrzaskiem coś komuś zakazywać?

 • piotr_bo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 15:03 piotr_bo

  Dziad? Pershing? to Kaczyński Jarosław jest największym bandyta III RP.

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.06.2017 14:57 ~jaro

  Ludzie kiedy w końcu skończy się ta szopka smoleńska? Czy jeszcze za mało wydano milionów z kasy podatników na te szopki? Kto płaci za te wszystkie miesięcznice?? Komu to potrzebne??

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »