Informacje

20.02.2017 13:48 WEWNĘTRZNE POSTĘPOWANIE

Policja sprawdzi, czy policjanci
słusznie strzelali do bezdomnej

SERWISY:

Policja wszczęła wewnętrzne postępowanie w sprawie postrzelenia 63-latki w lesie na Targówku. Mundurowi oddali w jej kierunku osiem strzałów. Teraz inni funkcjonariusze będą sprawdzać, czy słusznie.

- Takie postępowanie przeprowadzamy zawsze, kiedy policjanci użyją broni. Musimy je wszcząć, po to aby sprawdzić, czy działania były zasadne - poinformowała Paulina Onyszko z policji na Targówku.

W poniedziałek po południu sprawa kobiety postrzelonej na Targówku ma też zostać przekazana prokuraturze.

Osiem strzałów

Przypomnijmy: w sobotę 63-letnia kobieta została postrzelona przez policjantów. Wcześniej wymachiwała i groziła przechodniom przed jednym z centrów handlowych na Targówku, a następnie uciekła do szałasu w lesie.

Policjanci ze strażakami ruszyli w pościg za kobietą. Według policji, kiedy funkcjonariusze znaleźli kobietę w szałasie, ta miała wymachiwać ostrym przedmiotem i grozić im śmiercią.

- Policjanci wezwali ją do zachowania zgodnego z prawem, nie zastosowała się do tych poleceń. Użyli paralizatora, który okazał się nieskuteczny - kobieta nie wyrzuciła z rąk noża. Policjanci uprzedzili ją o użyciu broni, ale nadal nie zastosowała się do poleceń, była agresywna. Funkcjonariusze oddali strzał ostrzegawczy. Potem padły strzały w kierunku jej nóg - relacjonowała w sobotę Małgorzata Bieniak ze stołecznej policji.

Czytaj więcej o sobotniej akcji policji:

md/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Arek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 20:46 ~Arek

  Uważam, że niesłusznie strzelali. A właściwie to słusznie ale niecelnie. A właściwie to może i celnie ale w zły organ. Powinni mieć taką zasadę jak lekarz tj nie szkodzić zdrowym organom a atakować organ niesprawny będący przyczyną ich interwencji. Ona nogi miała sprawne. Domyślacie się jaki organ szwankuje w człowieku jeśli jest on agresywny?

 • Doktore

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 17:53 ~Doktore

  kaczus1~kaczus1

  Co się dzieje w państwie PIS-u że armia policjantów uzbrojonych po zęby robiła w pampersy przed 60 latką uzbrojoną w nóż Prawdziwy facet obezwładniłby staruszkę z jedną ręką w kieszeni Zniewieściałe oddziały policji muszą strzelać i to ze strachu

  Czy wies, ze pisofobia jest choroba i nalezy ja leczyc?

 • muv568

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 16:57 ~muv568

  stary dziad~stary dziad

  A co ? Powinni ją zaprosić na komisariat i poczęstować kawą z ciasteczkiem ? Jeśli ktoś jest "kopnięty", to należy mu tak przyłożyć by popamiętał !

  Bardzo mądry jesteś. Cieszę się, że wiele osób, które nie są tak zaadoptowane w społeczeństwie jak Ty nie trafiły na takich narodowych aktywistów. Proste masz poglądy: jak ktoś jest kopnięty (rozumiem: chory) to należy mu przyłożyć?

  Kiedyś tak wyglądały domy dla chorych psychicznie. Znęcanie się nad ludźmi to bardzo dobry pomysł. Ja jednak uwazam, że osobom chorym lub mniej zaradnym należy się pomoc.

  A Tobie życzę abyś kiedyś był niesprawny psychicznie (chociaż już to się dzieje) i abyś trafił na takiego jak Ty jesteś. Brawo kolego.

 • Nerudo22

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 16:23 Nerudo22

  Pogratulować ich sprawności fizycznej.. i umysłowej..

 • Korzonek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 16:17 ~Korzonek

  Bardzo dobrze. Po to maja takie środki, a nie inne aby ich używać. Policjanci powinni dostać medale, a nie w wobec nich wszczęto postępowanie. Następnym razem nie użyją broni bo więcej będą mieli wypełniania papieru niż to wszystko warte.

 • stary dziad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 15:14 ~stary dziad

  A co ? Powinni ją zaprosić na komisariat i poczęstować kawą z ciasteczkiem ? Jeśli ktoś jest "kopnięty", to należy mu tak przyłożyć by popamiętał !

 • kaczus1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 15:05 ~kaczus1

  Co się dzieje w państwie PIS-u że armia policjantów uzbrojonych po zęby robiła w pampersy przed 60 latką uzbrojoną w nóż Prawdziwy facet obezwładniłby staruszkę z jedną ręką w kieszeni Zniewieściałe oddziały policji muszą strzelać i to ze strachu

 • sshyuc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 15:03 ~sshyuc

  Polcja sprawdzi czy policjanci nie przekroczyli uprawnień. Wojsko sprawdzi czy żandarmi nie złamali przepisów ruchu drogowego a BOR sprawdzi czy jego kierowca nie był przemęczony i czy miał prawo prowadzić ten samochód. A jak następnym razem ja przekroczę prędkość, to poprosze brata, żeby wydał mi opinię, że jechałem wolniej.

  Ale czasy. PiSowska dobra zmiana w pełni. A po co oni mają to w ogóle sprawdzać, jak prezes i ministrowie już powiedzieli jak było.

 • pomponik zielony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 14:39 ~pomponik zielony

  A co mieli ci policjanci zrobić skoro kobieta nie chciała rzucić noża? Dać się pociąć ku chwale służby czy odwrócić o odejść? Ludzie z nożami są znacznie bardziej niebezpieczni od tych z bronią palną, bo nóż mniejszy i łatwiejszy do ukrycia i użycia.

 • krzyhoo1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.02.2017 14:38 ~krzyhoo1

  8 strzałów by obezwłądnić kobietę grożącą kilku sprawnym (?) i wyszkolonym (?) policjantom użyciem szpadla odgrodowego - zuchy nad zuchami, profeska nie gorsza niż super wyszkolonego kierowcy Audi A8, który do zatrzymania samochodu jadącego z v50km/h zamiast hamulców użył drzewa

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »