Informacje

02.02.2017 20:10 Interwencja średnio co 35 sekund

Policja się chwali: poprawiliśmy czas reakcji o minutę

SERWISY:


Szybsze podejmowanie decyzji, a dzięki temu skuteczniejsze działanie, ujednolicenie procedur, oszczędności finansowe - to efekty, które ma przynieść integracja służb zapowiedziana w czwartek przez wojewodę mazowieckiego Zdzisława Sipierę.

Wojewoda mazowiecki przedstawił na konferencji prasowej informacje o działaniach związanych z bezpieczeństwem w województwie.

"Jedno kliknięcie"

Sipiera podkreślił, że jednym z głównych celów jego działania w tym roku w ramach zapewnienie bezpieczeństwa jest - jak to powiedział - "integracja służb bezpieczeństwa".

- Wszystkie służby, inspekcje powinny pracować na rzecz obywateli, a nie tylko i wyłącznie na rzecz swojego wycinka - powiedział Sipiera. Dodał, że integracja jest podejmowana po to, żeby ułatwić obywatelom dostęp do informacji np. dotyczących smogu. - Wystarczyłoby jedno kliknięcie i obywatel wie, co się dzieje - dodał.

Integracja ma pozwolić także na oszczędności. - Wydajemy często niepotrzebnie pieniądze, bo powielamy procedury - wskazał.

Sipiera wyjaśnił, że integracja ma także usprawnić przekazywanie informacji wewnątrz urzędów oraz położyć większy nacisk na wykorzystanie rozwiązań informatycznych do komunikacji między urzędnikami.

Interwencja co 35 sekund

Integracja - jak mówił wojewoda - ma być "kompleksowa": obejmować systemy informatyczne, programy komputerowe oraz ujednolicenie procedur i działań.

- Lepsza obsługa, szybsze decyzje, oszczędności. Obywatel uzyska szybszą usługę i nie będzie musiał myśleć, co ma załatwić, bo urząd mu to załatwi - podkreślił wojewoda. Dodał, że niezależnie gdzie obywatel załatwia sprawę w urzędzie procedury powinny być takie same.

Wojewoda powiedział także, że będzie dążył do poprawienie czasu reakcji służb na informacje o zagrożeniach.

Komendant stołeczny policji insp. Robert Żebrowski powiedział, że stołeczna policja poprawiła w 2016 r. w stosunku do 2015 r. o ponad minutę czas reakcji. Jak wskazał od momentu zgłoszenia do momentu przybycia ma miejsce policjantów upływa poniżej 9 min.

- Pracujemy nad tym elementem w dwóch płaszczyznach; interwencji pilnych i takich zwykłych. Interwencje pilne to te, które w swoich zgłoszeniach mają informację, że może być zagrożone życie i zdrowie, utrata mienia - tam reakcję poprawiliśmy o ponad minutę w stosunku do 2015 r. i zeszliśmy poniżej 9 min., tj. średnio ok. 8 min. 20 sek. - mówił Żebrowski.

Komendant poinformował, że w ubiegłym roku codziennie średnio co 35 sek. stołeczna policja podejmowała interwencje, co - jak wskazał - oznacza ponad 2,5 tys. interwencji dziennie.

Wojewoda odniósł się również do kwestii smogu:

PAP/kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • red

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 09:57 ~red

  Śmiech na sali... czas dojazdu zbija się przez wbijanie statusu zanim dojedzie się na miejsce. Porażka systemu.

 • gierdziejewski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 08:51 ~gierdziejewski

  Panie mądralo Sipera. Zacznij Pan od porządków na swoim podwórku, chodzi tu o czas reakcji urzędasów w postępowaniach administracyjnych. Pierwszy z brzegu przykład: Wojewódzka Inspekcja Nadzoru Budowlanego - w październiku 2015 r. złożyłem wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego. Do chwili obecnej nie został rozpatrzony bo podległym Panu leniom nie chce się jechać do sądu administracyjnego aby zapoznać się z aktami sprawy. PiS-owska propaganda dla naiwnych.

 • jaboja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 08:40 ~jaboja

  nie ma się czym chwalić bo w polsce jest o 100 tysięcy za mało policjantów więc bandyterka się szerzy, prawie nie widać na ulicach szczególnie po zmroku strach wyjść bo masowo siedzą na komendach zamiast być w terenie i zapobiegać przestępstwom

 • c823b6

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2017 07:27 ~c823b6

  Utjdjd~Utjdjd

  Ciekawe o jakich interwencjach ten pocieszny pan mówi. Na pewno nie o wezwaniach. Moze gdy patrol pieszy widzi pijaczka to interweniuje w 8 mińut. Jednak cżekanie na patrol gdy coś sie dzieje to raczej w godzinach mozna policzyć. Ciekawe ile sobie liczą czasu gdy w ogóle oleja zglosżenie. Dobrze, ze maja świetny humor


  przecież wyraźnie napisali, że poprawili o minutę, czyli zamiast w godzinę to 59 minut...

 • Utjdjd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.02.2017 22:20 ~Utjdjd

  Ciekawe o jakich interwencjach ten pocieszny pan mówi. Na pewno nie o wezwaniach. Moze gdy patrol pieszy widzi pijaczka to interweniuje w 8 mińut. Jednak cżekanie na patrol gdy coś sie dzieje to raczej w godzinach mozna policzyć. Ciekawe ile sobie liczą czasu gdy w ogóle oleja zglosżenie. Dobrze, ze maja świetny humor

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »