Informacje

10.05.2017 12:49 najpierw zgromadzili się przy pomniku

Policja ściągnęła go z pomnika,
koledzy przeszli przed komendę

SERWISY:


Kilkanaście osób protestowało we wtorek wieczorem przed komendą policji przy ulicy Grenadierów. Wszystko dlatego, że podczas zgromadzenia przed pomnikiem Wdzięczności Żołnierzom Armii Radzieckiej, funkcjonariusze zatrzymali jednego z mężczyzn.

O proteście przy Grenadierów poinformował na warszawa@tvn.pl jeden z naszych czytelników. "Stoi grupka osób z megafonami i biało-czerwonymi flagami. Aktualnie odmawiają różaniec. Podobno protestują przeciwko aresztowi jednego z kolegów" – napisał onto az we wtorek po godz. 21.

O wyjaśnienia poprosiliśmy policję. Okazuje się, że początek całej historii miał miejsce, gdzie indziej i kilka godzin wcześniej.

"Wtargnął na pomnik"

Jak tłumaczy kom. Joanna Węgrzyniak z komendy rejonowej dla Pragi Południe, przed pomnikiem w Parku Skaryszewskim odbywało się zgromadzenia publiczne, które zostało przerwane około godziny 17.

- W trakcie doszło do zakłócenia. Pomnik został otoczony biało-czerwoną taśmą, a jeden z mężczyzn próbował na niego wtargnąć, nie stosował się do poleceń i próbował wpływać na czynności służbowe wykonywane przez funkcjonariuszy - wyjaśnia Węgrzyniak.

"Śpiewali i komentowali"

Policjanci przewieźli go właśnie do jednostki przy Grenadierów. Za nimi udali się jego współtowarzysze, którym nie spodobało się, że trafił do budynku komendy.

- Mężczyzna został przesłuchany w charakterze świadka i zwolniony. Teraz będziemy zwracali się do prokuratury o wskazanie ewentualnej kwalifikacji karnej czynu mężczyzny i wyjaśniali sprawę. Zabezpieczmy też monitoring - tłumaczy Węgrzyniak.

Policjantka podkreśla, że zgromadzenie przed komendą przebiegało spokojnie. Jak relacjonuje, zebrani śpiewali i komentowali fakt zatrzymania kolegi.

TO NIE PIERWSZY PROTEST PRZY POMNIKU W PARKU SKARYSZEWSKIM:


ran/r/jb

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • marcel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.05.2017 14:01 ~marcel

  Sąd już orzekła że to nie jest pomnikiem.

 • Kinga87

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 23:18 ~Kinga87

  Wszystko zaczęło się pod pomnikiem w Parku Skaryszewskim, to co tam zastałam będąc na spacerze to był jakiś kabaret! Zebrało się ze dwadzieścia dziadków z wrzeszczącego Klubu Emeryta o lasce i pieskami tylko po to żeby sobie przyjść pokrzyczeć. Zamiast czas i energię tracić mogli się wybrać w tym czasie ze swoimi wnukami na plac zabaw a nie robić przedstawienie przed pomnikiem. Później zaczęli się szarpać między sobą to rozdzieliła ich policja, największego awanturnika zawinęli na komendę. Starsi panowie się zbulwersowali że jak tak mogła policja zaaresztować ich kolegę. Oni teraz muszą działać ! Pokrzyczeli jeszcze z dziesięć minut zebrali swoje zabawki i pojechali wspierać duchem swojego uwięzionego kolegę cyt. ''do ubeckiej katowni na Grenadierów''

 • Joa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 21:24 ~Joa

  a chciałby jeden z drugim "komentator" by wszystkie polskie pomniki i groby stojące w Rosji i dawnych republikach rosyjskich zostały zdewastowane albo przeniesione w bliżej nie znane miejsce. Ludzie to jest część historii, może niezbyt lubianej ale historii. Uczmy o tym jaka była prawda ale nie niszczmy pomników postawionych ku pamięci lub miejsc spoczynku żołnierzy armii ze wschodu. Pokażmy że oprócz żmijowatego jadu mamy kulturę i szacunek dla przekłamanej historii. Nie chcesz jeden z drugim czcić tego miejsca - masz prawo - omijaj szerokim łukiem, ale nie niszcz, nie pluj bo ktoś kiedyś napluje na twój grób.

 • Budka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 18:50 ~Budka

  Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa rekomenduje zmianę lokalizacji pomnika żołnierzy radzieckich z parku Skaryszewskiego.

 • hoży ambroży

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 16:37 ~hoży ambroży

  Młodzieżówka PiS - młodzi, niewykształceni, nieprzystosowani, tępi i bardzo religijni - przynajmniej na pokaz...te działania są bardzo na rękę Rosji, dają jej pretekst do PRowego krytykowania Polski...taki jest efekt działania tych pseudopatriotycznych zadymiarzy prawicowych

 • historyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 16:04 ~historyk

  Proponuję im powlepiać mandaty za zaśmiecanie itp.

 • lupus71

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 16:04 ~lupus71

  Ten pomnik zawsze hejtowałem, nic złego by sienie ztało gdyby sierozpadł lub gdyby wywieziono go do mauzoleum sowieckiego na ŻiW

 • historyk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 16:02 ~historyk

  Przeszkadzają im sowieccy oprawcy, a gloryfikują wyklętych choć też są wśród nich tacy co na to nie zasługują i co najgorsze głównie tych co nie zasługują to tak wynoszą na piedestały.

 • Demonstracja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 15:38 ~Demonstracja

  Stoją z polskimi flagami, wyją i odmawiają różaniec. Ani chybi oddział PiS-owskich moherów.

 • Ja25

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.05.2017 15:02 ~Ja25

  Raczej powinni go ... do "wariatkowa" a nie do aresztu!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »