Informacje

07.12.2010 10:56 Akcja policji i KSP w komunikacji

Policja ostrzega: kradną mniej, ale uważajcie!

SERWISY:

12 procent mniej w tramwajach i 29 procent mniej w autobusach nocnych - policja odnotowuje spadek liczby kradzieży w komunikacji miejskiej. Podliczono na razie dane z 2008 i 2009 roku.

Akcja przeciwko kieszonkowcom była prowadzona od 10 kwietnia do 30 maja 2009 r. Policjanci nie tylko tropili kieszonkowców, lecz także uczyli pasażerów, jak ustrzec się kradzieży. W tym czasie zgłoszono im 108 kradzieży kieszonkowych. Rok wcześniej nie prowadzono akcji, a w tym samym okresie zgłoszonych kradzieży w autobusach było 117. Liczba kradzieży spadła o prawie 8 proc - chwalą się ZTM i policja.

W tramwaje i nocne wypadają lepiej

W przypadku tramwajów statystki są jeszcze lepsze. W 2008 r. zgłoszono 82 przypadki kradzieży, a w roku ubiegłym – 72. - To spadek o ponad 12 proc. - informuje ZTM.

Największy, prawie 29-procentowy spadek liczby zgłoszonych kradzieży kieszonkowych nastąpił w autobusach nocnych – z 21 w 2008 r. do 15 przypadków w roku 2009.

Więcej zatrzymanych

Zwiększyła się liczba zatrzymanych złodziei. Policyjni wywiadowcy podczas akcji w 2009 roku zatrzymali na gorącym uczynku 10 osób. W 2008 r. "złapano" 6 kieszonkowców, co daje wzrost liczby zatrzymanych o prawie 67 proc.

mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zabi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 17:27 ~zabi

  akcja trwała w 2009 roku, czy teraz juz jest niepotrzebna? najważniejsze że statystyki się poprawiły? złodziejstwo jest i głupie chwalenie tego nie zmieni. ostatnio byłam świadkiem gdy motorniczy na pętli annopol dzwonił na policję bo doliniarze grasowali po pętli.... i co i guzik... okradają bezkarnie, bo to jak napisali moi poprzednicy mała szkodliwość społeczna. kiedyś jadąc tramwajem, też na bródnie... pasażerka krzyknęła że złodziej.... w życiu nie widziałam tak szybko uciekającego człowieka

 • Mścisław

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 15:25 ~Mścisław

  Dokładnie- tu chodzi tylko o spadek liczby zgłoszeń a nie kradzieży. Potem p.Gawor głupio twierdzi ,że w Warszawie jest bezpiecznie bo "tak mówią statystyki policyjne". To jakaś wirtualna rzeczywistość , trzeba żeby było widać policję na ulicach. Po co zgłaszać kradzież-skoro nic się nie odzyska a straci jeszcze czas.Nawet w tym haśle jest wyrażony szacunek dla złodziei. Nazwijmy rzecz po imieniu-złodziej kradnie a nie zarabia. Robi komuś krzywdę-policja tego nie rozumie?

 • Marta_natolin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 14:09 ~Marta_natolin

  Spadek kradziezy w nocnych oznacza po prostu to ze ludzie przesiedli sie na metro, taksowki albo maja niepijacych zmotoryzowanych znajomych.
  A slowo klucz to 'zgloszono' - ludziom sie nie chce bawic w zglaszanie, bo straca na to mase czasu, a i tak kradziez portfela to znikoma szkodliwosc spoleczna. Do tej listy dodajcie trzy przypadki moich znajomych z autobusow dziennych i metra. Nie zglosili bo i po co - znikoma szkodliwosc spoelczna.
  I podpisuej sie pod to co napisano nizej - zlodzieje KRADNA, nie zarabiaja.

 • xmz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 13:22 ~xmz

  Idiotyczne hasło, złodzieje nie zarabiają tylko kradną !!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »