Informacje

25.04.2018 13:39 podejrzani o handel i produkcję zatrzymani

"Policja, na ziemię!". CBŚP uderzyło
w narkotykowy biznes

SERWISY:


Policjanci zatrzymali kolejne osoby, które są łączone z produkcją i rozprowadzaniem narkotyków. Wcześniej zlikwidowano łącznie trzy laboratoria produkujące amfetaminę i pięć plantacji konopi, zabezpieczono również amfetaminę, konopie oraz marihuanę.

"W minionym tygodniu policjanci z Zarządów CBŚP z Kielc, Łodzi, Lublina, Radomia, Olsztyna, Warszawy i Krakowa oraz Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 23 osoby, a kolejne 10 doprowadzili z Zakładów Karnych. Akcja miała miejsce na terenie województwa mazowieckiego, lubelskiego oraz łódzkiego" - podaje Centralne Biuro Śledcze Policji.

Taranowali bramę

Wyglądała spektakularnie. Na jednym z nagrać widać, jak policjanci taranuj bramę, a później dostają się do domu.

Śledczy zarzucają podejrzanym udział w obrocie znacznych ilości środków odurzających i psychotropowych. Sprawę prowadzi mazowiecki wydział Prokuratury Krajowej, na wniosek którego sąd aresztował 24 osoby.

Przedstawiono podejrzanym zarzuty związane z wprowadzaniem do obrotu substancji odurzających i psychotropowych w ilości nie mniejszej niż 350 kilogramów. Może im grozić kara do 12 lat więzienia. Jak informuje CBŚP, wobec 24 podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Na poczet przyszłych kar tymczasowo zabezpieczono mienie u podejrzanych na kwotę ponad 300 tysięcy złotych.

Wcześniej w akcji brała udział grupa śledcza, w skład której wchodzą policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji z Kielc, Olsztyna i Kalisza, a także funkcjonariusze z komendy stołecznej.

"Wprowadzany w dużych ilościach"

"W wyniku prowadzonych działań funkcjonariusze wpadli na ślad przestępczego procederu, który polegał na produkcji amfetaminy. Z ustaleń śledczych wynikało, że wyprodukowany towar był wprowadzany na rynek w dużych  ilościach. Członkowie rozpracowywanej grupy trudnili się także uprawą konopi innych niż włókniste i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości marihuany" – przypomniało CBŚP.

Zatrzymano siedem osób z województwa mazowieckiego i podlaskiego. Funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien 234 tysiące złotych w gotówce i  samochody.

Jak informuje CBŚP, policjanci zlikwidowali trzy laboratoria, zabezpieczyli prawie osiem kilogramów amfetaminy, osiem litrów płynnej amfetaminy oraz prawie 200 gramów kokainy, 149 sztuk tabletek ekstazy i substancje chemiczne służące do produkcji.

Narkotyki za milion

"Ponadto w czasie prowadzonych czynności policjanci zlikwidowali pięć plantacji konopi innych niż włókniste, 484 krzewy konopi oraz 12,5 kilogramów marihuany. Wartość wszystkich zabezpieczonych środków odurzających oszacowano na kwotę około miliona złotych" – informują służby.

ran/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • maniak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2018 11:19 ~maniak


  budaruska~budaruska

  Rafał T. będzie niepocieszony.
  Wprost~Wprost

  Mąż Hanny GW ma działkę z roślinkami to się podzieli. Bez obaw.

  tak,bo KAINaczyński może tylko swoimi niedorozwiniętymi pociotkami poobsadzać lukratywne stanowiska w państwowych instytucjach,bo inaczej umarliby z głodu,niedojdy.

 • Wprost

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2018 11:26 ~Wprost

  budaruska~budaruska

  Rafał T. będzie niepocieszony.

  Mąż Hanny GW ma działkę z roślinkami to się podzieli. Bez obaw.

 • budaruska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2018 09:30 ~budaruska

  Rafał T. będzie niepocieszony.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »