Informacje

13.04.2011 22:15 Afera w policji

Polecą głowy za "blue taxi"

Jeden funkcjonariusz stracił stanowisko, przeciwko dwóm wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Taki jest finał kontroli w sprawie oficera policji, który miał zostać odwieziony z imprezy w Górze Kalwarii przez dyżurnego policjanta z Piaseczna. 

Do odpowiedzialności pociągnięte zostały trzy osoby. Funkcjonariusz z Wydziału Doskonalenia Zawodowego pozostaje w dyspozycji komendanta stołecznego policji. Najprawdopodobniej zostanie przeniesiony do innej jednostki.

- Wobec dwóch innych policjantów wszczęto postępowanie dyscyplinarne - powiedział w środę PAP rzecznik KSP Maciej Karczyński. - Dotyczy to policjanta, który zszedł z dyżuru w magazynie broni, a także jego bezpośredniego przełożonego, który wydał mu polecenie odwiezienia oficera – dodał. 

W godzinach pracy odwiózł nietrzeźwego oficera

Do zdarzenia doszło na początku marca. Funkcjonariusz, który pilnował magazynu broni w Piasecznie, dostał polecenie odwiezienia do domu prywatnym samochodem nietrzeźwego oficera z imprezy karnawałowej w Górze Kalwarii.

O sprawie informowała w marcu "Rzeczpospolita". Rzecznik komendanta głównego policji Mariusz Sokołowski powiedział wówczas PAP, że kontrolę wszczęto po tym, gdy o całej sprawie kierownictwo KSP poinformował przełożony tych policjantów.

- Wydział kontroli KSP rozpoczął postępowanie wyjaśniające po zgłoszeniu od przełożonego, a nie po doniesieniach medialnych – zapewniał w marcu Sokołowski.

Polskie afery "blue taxi"

W 2007 roku wiceszef MSWiA Marek Surmacz został odwołany ze stanowiska po tym, jak media ujawniły wysłanie wrocławskich policjantów, pełniących służbę, z hamburgerami do stojącego na peronie pociągu, którym podróżowała Elżbieta Rafalska - ówczesna wiceminister pracy i polityki społecznej. Surmacz tłumaczył to odruchem współczucia wobec potrzebującej koleżanki.

Z kolei w grudniu 2006 roku doszło do tragicznego wypadku, w którym zginęło dwoje policjantów z warszawskiego komisariatu kolejowego. Wracali do Warszawy po tym, jak do domu w Siedlcach odwieźli byłego urzędnika MSWiA Tomasza Serafina, który - jak donosiły media - był bliskim współpracownikiem Surmacza.

myk/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • :) Lolek bat Bolka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 11:17 ~:) Lolek bat Bolka

  A to peszek krzyknął Leszek. A jak dziennikarz zostanie ukarany to podnosi się wielki szum w mediach. Panowie dziennikarze nie stoicie ponad prawem. Wymagacie od innych, to od was też będą wymagać.

 • st

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 10:00 ~st

  Tak było jest i będzie.Najpierw wykonać rozkaz a później dyskutować.To są nagłośnione sprawy a codziennie w "mundurówce" dochodzi to takich teatrzyków.Co chłopina miał powiedzieć"nie pojadę"?Już to widzę.

 • J

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 09:35 ~J

  Jak byl tak glupi zeby wykonac taki rozkaz majac dyzur to niech placi za swoja glupote. Moze bedzie asertywny nastepnym razem i zapozna sie z regulaminem ;)

 • untek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.04.2011 08:37 ~untek

  Jak zawsze po dupie dostanie najsłabszy, czyli ten z magazynu któremu kazano... bo nic się nie zmieniło od czasów socjalizmu...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »