Informacje

22.08.2012 16:43 "prokuratura wszczęła śledztwo"

Pole Mokotowskie.
Konar zabił kobietę

– W poniedziałek, krótko przed 17.00 w parku Piłsudskiego odłamał się potężny konar i spadł na młodą kobietę – napisała Joanna. Kobieta zmarła. Wypadek potwierdza stołeczna policja.

– Konar spadł na siedzącą na ławce kobietę. Na miejsce przyjechała policja i karetka pogotowia ratunkowego. Kobieta zmarła w drodze do szpitala – potwierdza Edyta Adamus z biura prasowego KSP. Jak poinformowała, sprawa trafiła do prokuratury.

Prokuratura wszczęła śledztwo

- W dniu dzisiejszym Prokuratura Rejonowa Warszawa Ochota wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci kobiety - potwierdza z kolei Dariusz Ślepokura, rzecznik Prokuratury Okręgowej. I dodaje: - Zarządzono również przeprowadzenie sekcji zwłok, która zostanie przeprowadzona jutro lub pojutrze.

Prokuratura sprawdzi również, czy ktoś zgłaszał ten konar do usunięcia. A jeżeli tak, kto jest za to odpowiedzialny. - Będzie ustalane, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków zagrażającego życiu i zdrowiu - informuje Ślepokura.

"Topola była pod kontrolą"

- To zdarzenie losowe bardzo nami wstrząsnęło. Tym bardziej, że roślinność w sześciu parkach nadzorowanych przez ZOM podlega całorocznemu monitoringowi pod kątem stanu żywotności drzew i krzewów oraz ich wpływu na bezpieczeństwo użytkowników parków -  zapewnia z kolei Iwona Fryczyńska, rzeczniczka Zarządu Oczyszczania Miasta.

- Dodatkowo jest to monitoring podwójny prowadzony przez inspektorów ZOM oraz firmy realizujące na zlecenie Zarządu Oczyszczania Miasta prace ogrodnicze w parkach - dodaje.

Jak tłumaczy Fryczyńska, parkowa roślinność poddawana jest zabiegom pielęgnacyjnym, wśród których znajduje się m.in. zdejmowanie posuszu czy usuwanie suchych i zagrażających bezpieczeństwu konarów.

- Konar, który oderwał się z topoli włoskiej, był konarem ulistnionym. Drzewo to, jak i pozostałe topole w parku Pole Mokotowskie, było pod kontrolą. Miało przycięty wierzchołek oraz konary. Prace te były zlecane właśnie ze względu na świadomość, że topola jest drzewem  kruchym, szybko starzejącym się, już przy niewielkich wiatrach zrzucającym konary - dodaje.

Według ZOM, drzewo poprzez oznaki zewnętrzne nie budziło podejrzeń, że mogłoby zagrażać użytkownikom parku. Gdyby tak było, zgłoszone zostałoby ono do wycinki, o której ostatecznie decyduje Wydział Ochrony Środowiska dzielnicy na terenie, której  znajduje się park.

wp/su/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2012 23:00 ~Ja

  koło mnie na żoliborzu w ciągu 3 lat runeły 3 lub 4 topole, spadło kilka konarów z drzew, o których mieszkańcy mówią że są uszkodzone po spaleniu budynku w 44 roku i nikt z tym nic nie robi. w zeszłym roku spadł konar na auta, z liśćmi, ale zupełne próchno. całe drzewo jest takie, ma sporo martwych gałęzi i nic. sprzątneli po paru dniach, naprawili plotek, a na drzewie co i rysz tylko kolejna huba wyrasta.

  Dziś widziałem totalnie martwe drzewo (mocno wiekowe) róg felińskiego i al wojska. Z drzewa odpadła już kora i cienkie gałęzie, a kilku, może kilkunastometrowy kikut tylko straszy...

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2012 23:43 ~Konrad

  Moje kondolencje dla rodziny Kasi.

  Była bardzo miłą i ciepłą osobą którą lubiłem.

 • Demaskator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.08.2012 15:18 ~Demaskator

  Nie bądźmy naiwni. Ciekawe jak długo jeszcze organy ścigania będą kryć swoją bezradność wobec zleceń Świtezianki z Czerniakowa samowolnie spadającymi konarami.

 • niet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 14:32 ~niet

  Wszystkie topole w miastach powinno się powycinać... im starsze tym bardziej puste w środku...

 • jaija

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 11:45 ~jaija

  OK..

 • Ola

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 11:08 ~Ola

  jaija~jaija

  do @Ola: TAK, choc boję się emocji. Olu ja z nią już nie porozmawiałam, dodałam jej otuchy słowem i ciepłem dotyku :( Może słyszała, może czuła..

  Bardzo Ci dziękuję, że byłaś z naszą Kasią w tamtej chwili! Będę na Ciebie czekać przy tej ławce w poniedziałek 27.08 o godz. 18.00. Zrozumiem, jeśli nie przyjdziesz.

 • jaija

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.08.2012 09:43 ~jaija

  do @Ola: TAK, choc boję się emocji. Olu ja z nią już nie porozmawiałam, dodałam jej otuchy słowem i ciepłem dotyku :( Może słyszała, może czuła..

 • zrodziny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2012 22:58 ~zrodziny

  Dlaczego???..... :( Kasiu wracaj!!!!

 • Mama Seby

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2012 22:44 ~Mama Seby

  Najszczersze kondolencje dla Mamy i Taty Kasi, dla których była oczkiem w głowie, ukochaną jedynaczką. Bardzo pozytywna młoda osóbka - kulturalna, mądra i śliczna. Życie było przed Tobą Kasiu, po co się tak spieszyłaś? Dlaczego się nie przewróciłaś, nie zawadziłaś o rower tego Pana, który Cię mijał? Niewypowiedziany żal serce ściska, przeraża przypadkowość rządząca ludzkim życiem. Na zawsze zostaniesz w mojej pamięci.

 • janek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.08.2012 21:35 ~janek

  firma wygrała przetarg poniżej kosztów opłacalności i zaniedbała swoje obowiązki jestem dendrologiem i wiem co piszę a ta firma jest duża i z obcym kapitałem dlaczego życie ludzkie jest tak mało warte.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

"Żyj i daj żyć. Nie parkuj na przejściach dla pieszych"

Motto, które umieścił na swoim aucie kierowca tego auta wyraźnie nie przyświeca jemu samemu. Samochód postawił na ulicy Dąbrowskiego, a dokładniej - na... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »