Informacje

11.07.2012 20:32 poradnik dla kierowców

Połczyńską czy Toruńską? Podpowiadamy jak dojechać do A2

SERWISY:

Prawie każdy słyszał o autostradzie A2. Głównie w kontekście opóźnień i walki drogowców aby zdążyć z budową przed Euro2012. Teraz A2 można pojechać na wystawę do Łodzi albo wypić kawę na poznańskim rynku.

Okazuje się jednak, że nie każdy wie jak z nowej drogi korzystać. A konkretnie, jak do niej dojechać. Pisze do nas wielu kierowców którzy skarżą się, że oznakowanie jest kiepskie, brakuje drogowskazów prowadzących na autostradę, a jadąc do Poznania wciąż kierowani są na starą, "czerwoną" drogę krajową nr 2. Radzimy więc, którędy najlepiej dojechać do A2.

Z Białołęki,

 

W najbardziej komfortowej sytuacji są mieszkańcy dzielnic, przez które przechodzi aleja Armii Krajowej i Trasa Toruńska. Wystarczy, że do niej dojadą, skręcą na zachód, a dalej to już tylko cały czas prosto S8, która wyprowadzi z miasta wprost na A2.

Ursynowa

Mieszkańcy południowej części Warszawy mają bardziej utrudniony dojazd do nowej trasy, jednak i oni na pewno docenią możliwość wyjechania ze stolicy autostradą. Z Ursynowa stratujemy w al. Komisji Edukacji Narodowej. Następnie trzeba skręcić w Dolinę Służewiecką, kierując się na Włochy. Ulica płynnie przejdzie w Rzymowskiego, a my, estakadą ponad rondem Unii Europejskiej skręcamy w Marynarską. Teraz blisko 6 kilometrów prostej: Sasanki, Hynka, Łopuszańska i Kleszczowa. Na jej końcu trzeba skręcić w prawo w Chrobrego, aby, korzystając z dobrodziejstwa otwartej po remoncie Dźwigowej, dojechać do Połczyńskiej. W nią w lewo i prosto do węzła Mory. Tu, po wjechaniu na S8, można już pożegnać się ze skrzyżowaniami i staniem na czerwonym świetle.

i centrum

Dojazd z centrum wydaje się prosty. Wystarczy Al. Jerozolimskimi dojechać do dworca Zachodniego, skręcić w al. Prymasa Tysiąclecia, aby po chwili zjechać w lewo w Kasprzaka. I dalej prosto Połczyńską do Mor. Sytuacja komplikuje się, gdy ulice zaczynają się korkować. Wówczas kierowcy muszą albo próbować ominąć zatory ulicą Kolejową, aby dostać się do Kasprzaka, albo uciekać jak najszybciej na Wisłostradę i jechać aż do al. Armii Krajowej. Wszystko zależy od tego skąd ruszamy i jak duże są korki.

Ostatni odcinek A2 został oddany 6 czerwca po godzinie 23.00. Wtedy na autostradę wjechali pierwsi kierowcy. Nową drogą dojechać można z Warszawy do zachodniej granicy Polski.

wp//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • zdenek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.07.2013 09:41 ~zdenek

  "Wystarczy Al. Jerozolimskimi dojechać do dworca Zachodniego, skręcić w al. Prymasa Tysiąclecia(...)

  jeśli nie utkniemy w korku od wawelskiej :P

 • enrico

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.12.2012 22:06 ~enrico

  Ja do S 8-do Ronda Zesłańców Syberyjskich(tuż przy Powązkach) mam 500m.A 7 czerwca 2012r. na tamtejszej bramie autostradowej widniał napis:,,Autostrada A2 do Berlina- otwarta".To była wielce radosna informacja,oznaczająca,że po 60 latach naprawdę W-wa połączyła się autostradowo z EUROPĄ!
  Dojazd do A2 w W-wie, zależny jest od miejsca, skąd startujemy w drogę na A2.
  Każdy musi znaleźć dla siebie najlepsze rozwiązanie, ale zawsze musi kierować się ulicami na Zachód, aż natrafi na kierunkowskazy [A2].Z Centrum najlepiej jechać Woską i Połczyńską, aż do węzła z S8, a już po wjechaniu prosto dalej do A2.Problem częściowo rozwiąże oddanie w 2013r. części południowej obwodnicy W-wy[S2]- Wtedy unikniemy wielu świateł i korków!Cierpliwości!

 • kier

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2012 14:33 ~kier

  cdn~cdn

  Podobna sytuacja z tym Ursynowem. Owszem dłuższa droga czeka nas gdy pojedziemy w prawo Alejami do Prymasa, ale odejdzie nam korek na Kleszczowej(wiedzą o tym soiki ze Skoroszy) i Dźwigowej. Dobre półgodziny. Odetchną ludzie którzy tam żyją i jakoś muszą dojechać do domu

  mądrze radzisz...
  po co TVN kieruje ludzi na zatłoczoną Dźwigową? Żeby móc potem pisać o gigantycznych korkach? Żeby lokalnym mieszkańcom utrudnić życie???
  Debilizm w najczystszej postaci...

 • cdn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2012 11:04 ~cdn

  Trzeba być debilem, a udzieljąc takich rad mego idiotą, żeby z Woli gnać ludzi Połczyńską. Po co? Skręcasz pismaku w Prymasa, dobijasz do Powązek, tam w lewo na S8 i jesteś w Berlinie. Może 2 Km dłużej, ale 10 minut krócej. Bez świateł, korków, po równej jak stół drodze. Podobna sytuacja z tym Ursynowem. Owszem dłuższa droga czeka nas gdy pojedziemy w prawo Alejami do Prymasa, ale odejdzie nam korek na Kleszczowej(wiedzą o tym soiki ze Skoroszy) i Dźwigowej. Dobre półgodziny. Odetchną ludzie którzy tam żyją i jakoś muszą dojechać do domu

 • spostrzegawczy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.07.2012 09:29 ~spostrzegawczy

  TVN wprowadza w błąd, bo wg najlepszej polskiej automapy "Targeo" najszybciej z Ursynowa na autostradę dostac sie Jerozolimskimi i wjechać na A2 w Pruszkowie.

 • www

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2012 20:59 ~www

  PS Na odpowiedź nie liczę.
  Sądząc po godzinach wpisów preferujesz niezachwiane przekonanie - ze wszystkiego w Warszawie staramy się korzystać na cudzy koszt - najlepiej warszawiaków.

 • www

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2012 20:29 ~www

  Antysłoiku - skoro tak nas nienawidzisz , nie męcz się z nami, wracaj do siebie - im szybciej tym wszyscy będą szczęśliwsi.

 • naczelny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2012 18:40 ~naczelny

  szkoda, że wasi ambitni reporterzy nie potrafią pojechać na obwodnicę A2 Mińska Maz (czyś byście nie wiedzieli, że po tamtej stronie też trwa budowa?!), nie mówiąc już o napisaniu relacji z tak ambitnej wyprawy

 • mistrz_prostej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2012 17:58 ~mistrz_prostej

  kier~kier

  świetny artykuł!!! :)
  teraz prosimy o kolejne: jak dojechać na dworzec centralny, jak dojechać do Modlina, którędy na Lublin...


  I jeszcze: gdzie jest ta słynna droga na Ostrołękę :PPP

 • mistrz_prostej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2012 17:54 ~mistrz_prostej

  aha~aha

  jeźdzę codziennie z Wolskiej-Kasprzaka na A2 i najszybciej: Prymasa Tys. do A8, potem bezpośrednio do A2.
  Z zastrzeżeniem że są to godziny poranne.

  A8?! Jesteś z Wrocławia?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »