Informacje

12.05.2016 08:04 koniec sierpnia i września

Połamane obcasy i spacery pod koparką.
Kłopotliwy remont w Tłuszczu

SERWISY:

Połamane obcasy i przechodzenie pod pracującymi koparkami - tak wygląda koniec podróży pociągiem do Tłuszcza. Pasażerowie przysłali nam zdjęcia. Przedstawiciele PKP zapewniają, że to incydent i pokazują odgrodzone przejście.

Prowizoryczne przejście dla pieszych ma pomóc przedostać się na drugą stronę peronu w czasie remontu. Zdaniem pasażerów, wyznaczony dla pieszych odcinek nie spełnia swojej roli. Na skrzynkę warszawa@tvn.pl dostaliśmy zdjęcia nieodgrodzonego i niebezpiecznego przejścia.

"Piesi między koparkami"

"Pociąg relacji W-wa Wileńska - Małkinia wjeżdża w miarę planowo do Tłuszcza, a na jedynym przejściu dla pasażerów trwają w najlepsze prace" - relacjonuje w wiadomości pani Agnieszka. "Pasażerowie wysiadają, a panowie usuwają się na boczek udostępniając zdemolowane przejście. Koparka z łopatą podniesioną stoi tuż obok, a po kamieniach i wyrwach idą piesi" - tłumaczy.

Z relacji pani Agnieszki wynika, że na placu budowy spaceruje nie tylko młodzież, ale także osoby z małymi dziećmi, osoby starsze czy podróżni z bagażem.

"To nie pierwsza taka sytuacja, jakieś dwa miesiące temu przechodziłam pod koparką! Tzn. pod wiszącą łopatą" - dodaje pani Agnieszka. Pomijam to, że na tych prowizorycznych, zrobionych "na odwal się" przejściach i tak zniszczyłam doszczętnie 2 pary butów (połamane obcasy – niestety pracuję w biurze i w kaloszach nie mogę chodzić, a wożenie zapasowego obuwia to już przesada)".

"Przejście jest bezpieczne"

- Przejście jest zgodne ze wszystkimi wymogami, jest wygrodzone i zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas prac budowlanych, zarówno dla pieszych, jak i ruchu pociągów - tłumaczy w środę Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP i wysyła nam zdjęcia ogrodzonego już przejścia.

Jak dodaje, sytuacja przedstawiona przez podróżujących to incydent. - Z powodu konieczności wykonania prac w bezpośredniej okolicy przejścia, zostało ono zamknięte na 20 minut. Prace były nadzorowane przez kierownika. Ze względu na dużą ilość pieszych wysiadających z pociągów, podjął on decyzję o chwilowym otwarciu przejścia - wyjaśnia.

Nowe przejście po wakacjach

- Podczas każdej prowadzonej na terenie kraju modernizacji linii kolejowej, przejścia dla pieszych i perony są odpowiednio zabezpieczone. PLK zdecydowanie i stanowczo wymaga od swoich wykonawców zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa pasażerów i ruchu pociągów podczas prowadzenia robót budowlanych - zapewnia także Kwasiborski.

I dodaje, że PKP PLK przypomni wykonawcy o konieczności utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa, bez względu na charakter prowadzonych w danym momencie prac. Tymczasowe przejście dla pieszych w Tłuszczu zmieni się na przełomie sierpnia i września.

>> TAK WYGLĄDA TŁOK W POCIĄGACH NA REMONTOWANEJ LINII <<

kz/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Mieszkam na Wsi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2016 22:52 ~Mieszkam na Wsi

  Ciekaw jestem tylko jednego. Ilu z tych narzekajacych warszawiaków jest rodowitymi???
  Mogę się zalożyć,że 99% piszących i narzekajacych na przyjezdnych, zapomnieli jak za krowy doił.... Ojciec hektary sprzedał kupił dziecku mieszkanie w Warszawie i już wielki warszawiak tylko mu słoma z butów wystaje.....
  Żeby nie tacy ludzie jak my to warszawka z głodu by umarła.
  Pozdro słoiki

 • u2628

  zgłoś naruszenie odpowiedz 13.05.2016 21:08 ~u2628

  szatan667~szatan667

  Najbardziej merytoryczna wypowiedź na końcu filmu :)


  pociąg o 8:17 z Tłuszcza jest wspaniale dopasowany pod osoby zaczynające wykłady o 10 :)

 • Argo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2016 15:30 ~Argo

  Ja to proponuje zagrodzić Warszawę dużym murem, tak żeby nie można było wjeżdżać i wyjeżdżać tylko na miesiąc, w wyniku czego pół warszawy zdechnie z głodu, a firmy tam usytuowane przestaną istnieć. Wtedy na pewno zmienią się wpisy w komentarzach. Skoro Warszawiakom nie podoba się, że ludzie przyjeżdżają do stolicy to wy też siedźcie i się poza granicę nie ruszajcie bo denerwują mnie piątkowe korki, kiedy warszawka wyjeżdża i niedzielne wieczory kiedy wraca. Banda buraków, brak słów. Na szczęście nie każdy tak myśl, na przykład mój szef płaci mi kupę kasy, żebym tylko do warszawy do jego firmy przyjeżdżał, bo niestety nie może znaleźć dobrych pracowników na miejscu. Pozdrawiam Warszawiaków :)

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2016 15:12 ~stonka

  rox~rox

  te co jadą do naszej stolicy do pracy powinni płacić podwójny podatek i to płacony w stolicy bo ona daje im zatrudnienie

  Nie słyszałem żeby "stolica" zatrudniała, ani na umowę o pracę ani na śmieciówki. Firmy czy instytucje działające na terenie Warszawy to i owszem... zdarza się. Kolega chyba nie bardzo rozumie na czym "stolica" polega? Dzięki czemu miasto się rozwija i jest coraz bogatsze? Wydaje Ci się, że bez pół miliona ludzi dojeżdżających codziennie z okolicznych miast i gmin, firmy o których wspomniałem, wyprodukowałby by cokolwiek? Marzy Ci się miejscowość z której ludzie WYJEŻDŻAJĄ? Do Radomia blisko - można sprawdzić jak wygląda infrastruktura i możliwości rozwoju. Tylko proszę bez historyjek, że przyjezdni zabierają pracę miejscowym. Warszawa ma jeden z najniższych w Polsce wskaźników bezrobocia, na koniec września 2015r. spadł poniżej 4%.

 • strażak sam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2016 14:43 ~strażak sam


  wawa~wawa

  To jest podobno portal warszawski, więc wycieczka z Tłuszcza lokal opuszcza.
  stonka~stonka

  Poruszenie problemu ludzi, którzy codziennie przyjeżdżają do Warszawy pracować, a za który to problem odpowiadają władze mające siedzibę w Warszawie uwłacza Twojej godności?

  Ojej, to Tłuszcz nie ma władzy samorządowej, budżetu i inwestycji? To okropne. Jak tam żyjecie?

 • daro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2016 14:08 ~daro

  Znam dwie osoby z tego kierunku króre najeżdżają stolice w walonkach i gumofilcach a pużniej wskakują w swoje lakierki które glaskają na wysoki połysk w kerfuraku na wileniaku bo za darmo, a i potrafią kremu do dłoni nabrać w słoiki .

 • rox

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2016 13:59 ~rox

  te co jadą do naszej stolicy do pracy powinni płacić podwójny podatek i to płacony w stolicy bo ona daje im zatrudnienie

 • gość

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2016 13:52 ~gość

  to chyba nie jest już Warszawa! wołomin chcecie do Warszawy włączyć?!

 • Chudy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2016 13:33 ~Chudy

  Ach, to ten pociąg na tłuszcz.

 • kuciaczek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2016 13:15 ~kuciaczek

  dlatego popieram z całego serca modernizacje linii kolejowych przy ich całkowitym zamknięciu - przynajmniej podróżni mają w końcu na co narzekać :)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »