Informacje

10.03.2017 06:15 inwestycja za 39,5 mln złotych

Połączy Siekierkowską z Gagarina.
Jest wykonawca Czerniakowskiej bis

SERWISY:

39,5 mln zł i siedem lat gwarancji zaproponował zwycięzca przetargu na budowę niespełna dwukilometrowego odcinka Czerniakowskiej bis. Drogę wykona Budimex, który na realizację zadania będzie miał 1,5 roku od podpisania umowy.

Stołeczny ratusz rozstrzygnął przetarg na budowę ulicy Czerniakowskiej bis. W szranki stanęło siedem firm i konsorcjów. Rozpiętość ofert była bardzo duża - wahały się od 39,5 mln do 82 mln złotych.

- Najkorzystniejszą złożyła firma Budimex, proponując cenę 39,5 mln zł i siedem lat gwarancji na wykonane prace. Na zbudowanie drogi będzie miał 1,5 roku od dnia podpisania umowy na realizację zadania – poinformowała Agata Choińska, rzeczniczka prasowa Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

Prawie dwa kilometry

Ulica powstanie na Mokotowie. Dwujezdniowa Czerniakowska bis (oficjalnie ma się nazywać aleją Polski Walczącej) będzie przebiegać łukiem od Gagarina do Wolickiej. Będzie też łączyła się z Trasą Siekierkowską poprzez istniejący już węzeł. Łącznie to blisko dwa kilometry drogi.

Jej długość to około 1,88 kilometra. W pasie dzielącym jezdnie, na odcinku od planowanej ulicy Melomanów do planowanej Wschodniej, powstanie rezerwa pod przyszłą trasę tramwajową.

Jednak, do czasu jej powstania, przeznaczona zostanie pod pasy dla autobusów. W ramach inwestycji, zaprojektowano cztery skrzyżowania pełne i dwa skrzyżowania tylko ze skrętami w prawo. Wzdłuż ulicy powstaną też chodniki, ścieżki rowerowe, latarnie.

Na razie trwa wycinka drzew i krzewów - przygotowanie terenu budowy. Na miejscu był reporter tvnwarszawa.pl. - Pościnane drzewa leżą w wysokich stosach w rejonie mostu Siekierkowskiego - relacjonował Lecha Marcinczak.

Wspólnie z wodociągowcami

Jak podkreśla rzeczniczka ZMID, to wspólna inwestycja z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. - Na całej długości ulicy zbudowany zostanie wodociąg i kanalizacja, co także przekłada się na wysokość kosztów całego zadania – dodaje Choińska.

Jak pisaliśmy na tvnwarszawa.pl, budowa nowej drogi miała wystartować już w 2015 roku. Jednak problemy z uzyskaniem pozwolenia na realizację inwestycji i brak decyzji środowiskowej uniemożliwiały rozpoczęcie prac.

Pierwsze prace na Czerniakowskiej bis już za nami:

skw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tg3178

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 14:05 ~tg3178

  Droga kompletnie niepotrzebna. Kasa wrzucona w błoto, ale kto by się przejmował publicznymi pieniędzmi.

 • jano

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 13:46 ~jano

  a tak tam zielono bylo tak ladnie , tak sie chwalili deweloperzy

 • Kracho

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 12:20 ~Kracho

  Dark~Dark

  i 10 razy taniej

  Ale tu trzeba doliczyć "marże" podwykonawców, dolę urzędasów, zielonych i tęczowych, rowerzystów i wegetarian oraz klanu HGW ZA 10
  No i chyba jeszcze bezglutenowców :)

 • chesterdb

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 11:41 chesterdb

  idzwpisqqq~idzwpisqqq

  w Japonii , taki fragment zbudowany bylby max w dwa miesiace. A tu, zenada

  Wysokiej klasy specjalista co to nigdy w Japonii nie był ale na temat budowy tamtejszych dróg wie wszystko.

 • Pilum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 11:13 ~Pilum

  Ogrodnik~Ogrodnik

  Ciekawe kto jest właścicielem tych okalających ogródków i czy przypadkiem w te dwa lata budowy w ich miejsce zaraz nie powstaną przypadkiem wieżowce ;)

  Raczej nie bardzo, tam są ogródki działkowe, a pozyskać grunt po ogródkach wcale nie tak łatwo.

 • tomtom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 09:57 ~tomtom

  Samo geniusze od budowy dróg... marnujecie się Panowie. Pokażcie wszystkim jak można zbudować szybciej, lepiej, taniej... A najlepiej pokażcie, skąd ściągnąć aplikację, za pomocą której można tak świetnie drogi zbudować :)

 • spreel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 09:48 ~spreel

  Inwestycja nie polega tylko na zbudowaniu drogi i chodników, ale także na pełnej sieci kanalizacyjnej, która w przyszłości będzie obsługiwać także ulice odchodzące od nowej trasy (AK Północ, Nowo Projektowana Wschodnia, etc.).
  Co do Bartyckiej - nie da się na "oszczędzeniu" planowanych środków na jedną inwestycję przenieść ich na sąsiedni projekt.
  Co więcej - przebudowa Bartyckiej będzie fizycznie możliwa dopiero po budowie Czerniakowskiej Bis - bo tam również trzeba zbudować pełną instalację kanalizacyjną, a to wiąże się w cząstkowym zamykaniem Bartyckiej w trakcie remontu.
  Co więcej - na razie Bartycka nie jest ujęta w Wieloletnim Planie Finansowym Miasta, a dopiero po jej wpisaniu - można rozpocząć przygotowanie do całej inwestycji.
  Jako mieszkańcy Siekierek od wielu lat walczymy o to, by obie inwestycje wreszcie zaczęto.
  I dopiero po przewietrzeniu Ratusza w wakacje i po objęciu funkcji W-ce Prezydenta przez P. Olszewskiego - sprawy nabrały tempa. Trzeba było też protestów mieszkańców i nagłośnienia sprawy w mediach - ale jak widać coś to dało.
  A co do Parku AK Burza - to tu też z inicjatywy p. Olszewskiego rozpoczęto prace nad pozyskaniem środków unijnych, by w niedalekiej przyszłości (końcówka prac na CZ-B) - jakkolwiek zagospodarować kompletnie zaniedbany teren.

 • Ogrodnik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 09:38 ~Ogrodnik

  Ciekawe kto jest właścicielem tych okalających ogródków i czy przypadkiem w te dwa lata budowy w ich miejsce zaraz nie powstaną przypadkiem wieżowce ;)

 • tomtom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 09:37 ~tomtom

  bzyk~bzyk

  Niecałe 2 km w półtora roku? Oni to będą kopać ręcznie?

  Zgłoś się do Budimexu, że Ty to tak zorganizujesz że budowa będzie zrealizowana w .... 3 miesiące.... na pewno Cię przyjmą i jeszcze niezłą kasę zarobisz, bo będą oszczędności chociażby na kosztach ogólnych budowy. Marnujesz się dziecino za tym komputerem.

 • Dark

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.03.2017 09:24 ~Dark

  i 10 razy taniej

  Ale tu trzeba doliczyć "marże" podwykonawców, dolę urzędasów, zielonych i tęczowych, rowerzystów i wegetarian oraz klanu HGW ZA 10

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

Porzucone audi blokuje chodnik na Jagiellońskiej

"Od około tygodnia auto stoi na środku chodnika na Jagiellońskiej, w okolicy numeru 74" - napisała na Kontakt 24 jedna z Reporterek. Dziwi się, dlaczego... WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »