Informacje

22.11.2013 06:25 połączenie między węzłami i zjazd

Połączenie między węzłami gotowe. "Czekamy na pozwolenie"

SERWISY:


Drogowcy czekają na pozwolenie na użytkowanie zjazdu z Południowej Obwodnicy Warszawy w Al. Jerozolimskie i węzła Salomea z dojazdem do POW. - Później będziemy mogli je sprawdzić z policją i dopuścić do ruchu - mówi Małgorzata Tarnowska z GDDKiA. Jeśli nadzór budowlany nie będzie miał zastrzeżeń, nowe docinki będą dostępne dla kierowców jeszcze w tym roku.

Jak zapewnia rzeczniczka, najważniejsze prace na węźle Salomea i dojeździe z niego do obwodnicy są ukończone. Są też mocno opóźnione - te miejsca miały być przejezdne w sierpniu 2012 roku.

Wiaduktem nad Jerozolimskimi

- Opóźnienie wynikało z tego, że prace były prowadzone w terenie mocno zurbanizowanym. Trzeba było między innymi przebudować podziemne instalacje - tłumaczy Tarnowska. - Zbudowany został wiadukt nad Al. Jerozolimskimi w węźle Salomea i dojazd z niego w kierunku węzła Opacz - dodaje.

GDDKiA złożyła już do nadzoru budowlanego wniosek o pozwolenie na użytkowanie tych części. - Gdy je uzyskamy, firma Eurovia przebuduje też Al. Jerozolimskie pod powstałym wiaduktem, a także dokończy prace związane z budową chodników, zielenią, prowadzone będą też roboty porządkowe. Powstanie również docelowe połączenie węzła z Nowolazurową. Wszystko to ma być gotowe do połowy grudnia. To wynika z aneksu do umowy - zaznacza rzeczniczka.

Skręt z POW

Prace ułatwią kierowcom znacznie przejazd od węzła Łopuszańska, dalej Al. Jerozolimskimi do Salomei i następnie w kierunku POW. Ale kierowcy mogą spodziewać się wkrótce otwarcia również zjazdu z Południowej Obwodnicy Warszawy w Al. Jerozolimskie – dotyczy to tych, którzy będą jechali od strony ul. Puławskiej i będą chcieli skręcić w aleje, w kierunku Pruszkowa. - W tym przypadku również czekamy na pozwolenie na użytkowanie od nadzoru budowlanego - zaznacza Tarnowska.

Na razie Południowa Obwodnica Warszawy ma 20 km. Można nią przejechać od węzła Konotopa (gdzie łączy się z trasami S8 i autostradą A2) do węzła Puławska. Docelowo trasa ma przejść tunelem pod Ursynowem, mostem nad Wisłą i połączyć się z trasami S17- Wschodnią Obwodnicą Warszawy. Dalej znów przejdzie w autostradę A2 na wschód.

CZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWIE POW

PREMIER ZAPOWIEDZIAŁ DOKOŃCZENIE BUDOWY POW:

ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jwjw

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.11.2013 07:32 ~jwjw

  Trzeba już planować korytarz, który dla bałtyckiego obszaru integracji europejskiej ominie Warszawę i drogę ekspresową, z prawobrzeżnej Warszawy wyprowadzi ruch do S7 i autostrad A1 bi A2 http://drogaviaeurope.blogspot.com/

 • ursus

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2013 23:18 ~ursus

  [
  to sie wyprowadż na wieś do lasu

 • Halaswursusie

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2013 20:18 ~Halaswursusie

  To dobrze sie sie buduje, szkoda ze taki wielki halas powoduja zbyt niskie ekrany w kilku miejscach. Petycje przeciw mozna podpisac petycje w sprawie zmian:

  http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=10092

 • Garry

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2013 18:33 ~Garry

  obserwator~obserwator

  Brawo- teraz niech pozostawią te ograniczenia prędkości do 70 na całej długości bocznych jezdni to się ludzie sami pozabijają (własną pięścią z nerwów)...

  Co ci nie pasuje? Ograniczenie do 70 dotyczy bocznych jezdni. Główną nitką można gnać 120 km/h na całej długości.

 • jbsdvhh

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2013 18:08 ~jbsdvhh

  Won z automatycznym włączaniem reklam. Won. I jeszcze raz: Won.

 • easyRider

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2013 17:42 ~easyRider

  gdzie wy macie te aleje zorane tak że trzeba się 50 trzymać ?
  Pomiędzy Ryżową a Nowolazurową ? litości - chyba ulicy z dziurami nie widzieliście.

  Kleszczową się przejedźcie

 • pol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2013 16:33 ~pol

  gratuluję nazw węzłów - Salomea i Opacz

 • czk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2013 16:15 ~czk


  gigant~gigant

  Biurwy nie wystawiają pozwolenia na użytkowanie! To po to robotnicy zasuwali na dwie, a nawet na trzy zmiany w deszczu i wietrze, żeby teraz sprawa się odleżała i nabrała mocy urzędowej... Pogonić te towarzystwo od kawuś i papierków BOSO! Albo za mordę i zwolnić nierobów!

  stonka~stonka

  Niestety referendum już mamy za sobą, trzeba będzie odczekać swoje w urzędzie. Euro 2012 też się skończyło - wiadomo: goście zagraniczni musieli jakoś dojechać. A teraz polska swołocz stoi w korkach...

  Gdybyś był na miejscu urzędników też byś czekał aż wszystkie papierki będą w porządku. Gdyby dopuszczono do otwarcia bez wszystkich papierów i wydarzył się wypadek nie mający nic wspólnego z brakiem papierka to i tak byłaby podstawa do domagania się odszkodowania, bo droga nie powinna być dopuszczona do użytkowania. Niestety żyjemy w takim systemie, że papierek rządzi. Lepiej niech sprawdzą, by nie było takich rzeczy jak w Rydze w supermarkecie

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2013 14:12 ~stonka

  ciekawy~ciekawy

  A co ma do tego Policja? Co te głąby mogą wniść do tego, czy droga ma być otwarta, czy nie? Może już planują gdzie stanąć z iskrą?
  A kiedy naprawią w końcu asfalt na al. Jerozolimskich? Jest tak zryty, że nie da się jeździć.

  Policja wchodzi w skład Komisji odbiorowej organizacji ruchu. A Alejami radzę jeździć zgodnie z ograniczeniami prędkości - większe prawdopodobieństwo dojechania bez uszkodzenia auta.

 • stonka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.11.2013 14:10 ~stonka

  gigant~gigant

  Biurwy nie wystawiają pozwolenia na użytkowanie! To po to robotnicy zasuwali na dwie, a nawet na trzy zmiany w deszczu i wietrze, żeby teraz sprawa się odleżała i nabrała mocy urzędowej... Pogonić te towarzystwo od kawuś i papierków BOSO! Albo za mordę i zwolnić nierobów!

  Niestety referendum już mamy za sobą, trzeba będzie odczekać swoje w urzędzie. Euro 2012 też się skończyło - wiadomo: goście zagraniczni musieli jakoś dojechać. A teraz polska swołocz stoi w korkach...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »