Informacje

25.06.2014 16:23 weekendowe utrudnienia

Połączą estakadę z Trasą Łazienkowską. Zamkną połowę mostu

SERWISY:


W najbliższy weekend wyłączona z ruchu zostanie jezdnia mostu Łazienkowskiego prowadząca w stronę centrum. Cały ruch zostanie przełożony na drugą nitkę. Utrudnienia mają związek z łączeniem nowo wybudowanej estakady z Trasą Łazienkowską.

Północna jezdnia mostu zostanie zamknięta w najbliższy piątek od godz. 22.00. Ruch ma zostać przywrócony do godz. 6 w poniedziałek.

Po moście jedną jezdnią

Ruch samochodów przez Wisłę zostanie przełożony na jezdnię południową (normalnie prowadzącą w kierunku Pragi Południe), gdzie kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdą stronę (zlikwidowany będzie buspas).

- Jadący w kierunku centrum przejadą na drugą jezdnię na węźle z ul. Wał Miedzeszyński, a na właściwą wrócą za węzłem z Wisłostradą. Zamknięty dla ruchu będzie ślimak z ul. Wał Miedzeszyński (od strony Wawra) na most Łazienkowski w kierunku centrum. Utrzymana będzie natomiast możliwość zjazdu z mostu Łazienkowskiego na ul. Wał Miedzeszyński w kierunku Wawra oraz w kierunku Pragi Północ - informuje urząd miasta.

Podobna zmiana organizacji ruchu zaplanowana jest znów w połowie wakacji.

Zastosują specjalny beton

Weekendowe utrudnienia to efekt połączenie estakady prowadzącej z ul. Wał Miedzeszyński od strony al. Poniatowskiego na trasę w kierunku centrum.

"Do tej operacji wykorzystany będzie specjalny beton, którego czas wiązania jest krótszy niż materiału zazwyczaj stosowanego. Nie może on być narażony na drgania konstrukcji wywołane przez przejeżdżające pojazdy, dlatego konieczne będzie wstrzymanie ruchu na jednej nitce trasy" - informują urzędnicy.

Jak podają, przebudowa dziewięciu estakad Trasy Łazienkowskiej przebiega zgodnie z planem. Zakończenie całej inwestycji ma nastąpić w kwietniu 2015 r. Już w trzecim kwartale tego roku gotowe mają być pierwsze cztery estakady na węźle z Wisłostradą oraz estakada po stronie praskiej.

Tak wyglądała zburzona estakada:


b/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »