Informacje

13.01.2014 17:43 utrudnienia na drogach w tym tygodniu

Pół roku bez zjazdu z Trasy AK na Wisłostradę. Zamkną też Głębocką

SERWISY:


W tym tygodniu kierowców w Warszawie czekają kolejne utrudnienia na Trasie AK. Jak informuje stołeczny ratusz, na pół roku zamknięta zostanie jezdnia łącząca ją z Wisłostradą, a Aleja Armii Krajowej zostanie zwężona do dwóch pasów w każdym kierunku.

W związku z remontem Trasy AK w najbliższą niedzielę wieczorem wyłączona z ruchu zostanie estakada zjazdowa z trasy na lewym brzegu Wisły. Zamknięty będzie zjazd z Alei Armii Krajowej, który prowadzi z kierunku zachodniego na Wisłostradę, w stronę centrum Warszawy. Stołeczny Urząd Miejski informuje, że utrudnienie w tym miejscu potrwa ok. pół roku.

Pozostaną po dwa pasy

W piątek ok. godz. 22 zwężony zostanie także kolejny odcinek Trasy AK. Pomiędzy ulicami: Powązkowską a A. Mickiewicza do dyspozycji kierowców pozostaną jedynie po dwa pasy w każdym kierunku; skrajne lewe pasy zajmą drogowcy.

Remont Trasy AK, najbardziej ruchliwej arterii w stolicy, jest inwestycją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Po jego zakończeniu trasa ma mieć parametry drogi ekspresowej.

Gotowy i udostępniony do ruchu jest odcinek od Marek do ul. Modlińskiej, trwa przebudowa drugiego odcinka – od ul. Modlińskiej do Powązkowskiej. Prace mają się zakończyć do października 2015 r.; będą kosztować 796,3 mln zł.

Bez Głębockiej

W tym tygodniu rozpocznie się też budowa kanalizacji na Białołęce. Jak informuje ratusz w czwartek, późnym wieczorem wyłączona z ruchu zostanie ul. Głębocka na odcinku od ul. Podwójnej do ul. Kartograficznej. Na osiedle Lewandów będzie można dojechać objazdem, który zostanie wytyczony ulicami: Magiczna – Skarbka z Gór – L. Berensona. Na ul. Skarbka z Gór (pomiędzy ulicami Magiczną a Głębocką) zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy - przejazd nią będzie możliwy jedynie w stronę Głębockiej.

W związku z pracami swoje trasy zmienią autobusy linii: 120, 527, 732 i N11 – pojadą ulicami: Magiczną i Skarbka z Gór.

Obszar robót na Głębockiej będzie w przyszłości przesuwał się w kierunku północnym - jezdnia będzie zamykana w miarę postępu robót.


Wielki remont Trasy AK rozpoczął się 19 października 2013 roku.ZOBACZ, JAK WYGLĄDAJĄ ROZBIÓRKI ESTAKAD NA TRASIE AK:


PAP/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.01.2014 18:37 ~jaro

  państwo sobie dalej dyskutują, ja chciałbym wtrącić uwagę na temat. Poproszę operatora, o zmianę obrazka na str. głównej, z zakresem wyłączeń na trasie AK.

 • natalai

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.01.2014 09:44 ~natalai

  A od czego są białołęccy Radni? Pisanie na forum nic nie da. Trzeba uruchomić drogę oficjalną. A jak im się nie uda, to też informacja kogo nie popierać w kolejnych wyborach.

 • sawer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.01.2014 15:57 ~sawer

  Mieszkaniec LEWANDOWA~Mieszkaniec LEWANDOWA

  "Na osiedle Lewandów będzie można dojechać objazdem, który zostanie wytyczony ulicami: Magiczna – Skarbka z Gór – L. Berensona." To jest najlepsze a wystarczyło by zrobić wjazd nawet tymczasowy od strony ul Geodezyjnej znajdujacej sie za DECATHLONEM (brakuje 10m asfaltu i rury przez rów melioracyjny) w przypadku osiedla LEWANDOW 1 i 3 i tylko 10m asfaltu w przypadku osiedla Lewandow 2 i jakies 30blokow miało by dostęp do trasy toruńskiej i o remoncie GŁĘBOCKIEJ by zapomnieli. Ale po co skoro mieszkańcy maja to gdzieś wola płakać w internecie na swoj los zamiast coś z tym zrobić administracja ma to gdzies bo mieszkańcy nie naciskaja zeby cokolwiek zrobić i od 4lat nic nie robi w tym kierunku tylko kase kosi z jeleni którzy wola jezdzic 3,5km zamias 500m do TORUNSKIEJ.

  Widziała świnia wiosnę... Zobaczysz ten wyjazd oczami wyobraźni... mozecie prosić o to żeby Wam wybudowali a developer i tak ma Was w czarnej ...

 • MBc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2014 22:49 ~MBc

  tomek53~tomek53

  Skąd tyle jadu w tym katolickim i wierzącym narodzie... nie boicie się BOGA i PIEKŁA obłudnicy?

 • DiDi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2014 14:03 ~DiDi

  Pyrek~Pyrek

  Tak z innej beczki. Nie da się nie zauważyć, że pomimo zakazu na Armii Krajowej dla samochodów powyżej 16t dmc, jeździ ich coraz więcej. Brak kontroli lub kontrola zbyt rozluźniona. Jak nie zaczniemy huczeć, to za chwilę tranzyt 24h na tej trasie stanie się naturalny.


  popieram !!!

 • Pyrek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2014 08:50 ~Pyrek

  Tak z innej beczki. Nie da się nie zauważyć, że pomimo zakazu na Armii Krajowej dla samochodów powyżej 16t dmc, jeździ ich coraz więcej. Brak kontroli lub kontrola zbyt rozluźniona. Jak nie zaczniemy huczeć, to za chwilę tranzyt 24h na tej trasie stanie się naturalny.

 • DiDi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2014 08:41 ~DiDi

  Do dzis rana brak informacji o objazdach !!! kiedy się pojawią? w czwartek wieczorem???

 • Hanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.01.2014 00:24 ~Hanka

  Ile to potrwa tydzień?

 • DiDi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2014 15:36 ~DiDi

  tyle tych wszystkich modernizacji, ze nie opłaca się chodzić do pracy bo czas w jakim trzeba pokonać wszystkie objazdy i korki niedługo bedzie rekordowy !!!!!
  proponuję wszystkim zwolnic się z pracy !!!!

 • wars

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.01.2014 14:30 ~wars

  Żeja~Żeja

  To nie jest budowa kanalizacji na Białołęce, bo ta szambami stoi i tak będzie jeszcze z 20 lat. To tylko łącznik do szkoły, żeby ją oddać na wybory. A że rozryją rozrytą Głębocką, no cóż. Szkołę sie otworzy, będzie prasa, ulicy nikt nie zauważy.

  UP. niech się reszta dowie, o co w tym chodzi.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »