Informacje

04.11.2013 21:25 "kropka nad i"

"Pokazać monitoring. Przed klubem każdy może mówić, że jest Batmanem"

SERWISY:

- Policja nie ma obowiązku znać 460 twarzy posłów na Sejm i na pewno takiego programu nie będziemy wprowadzać. Przed klubem nocnym każdy może mówić, że jest Napoleonem czy Batmanem, a tutaj nawet tego nie było - stwierdził w "Kropce nad i" Bartłomiej Sienkiewicz, komentując incydent policji z posłem Przemysławem Wiplerem pod warszawskim klubem. Dodał, że jest "gorącym zwolennikiem tego, by prokuratura jak najszybciej pokazała taśmy z zajścia".

Przemysław Wipler twierdzi, że został brutalnie pobity przez policję przed stołecznym klubem. Poseł utrzymuje, że nie był pewny, kto interweniuje przed klubem, a interwencja ta była brutalna, dlatego się w nią wtrącił. Konsekwencją - jak mówił - było pobicie go przez policję. Zapowiedział, że złoży zawiadomienie o przestępstwie pobicia lub nadużycia władzy przez policję.

Z kolei rzecznik stołecznej policji st. asp. Mariusz Mrozek oświadczył, że pijany mężczyzna w wulgarny i brutalny sposób przeszkodził funkcjonariuszom w interwencji przed klubem; był agresywny i dlatego najpierw próbowano odsunąć go od interwencji, potem potraktowano gazem pieprzowym, aż w końcu - z użyciem siły fizycznej - został zatrzymany. Według policji Wipler nie mówił wtedy, że jest posłem. Policjanci mają nagrania z monitoringu wokół miejsca zdarzenia. Przesłuchali także świadków, którzy mają potwierdzać wersję funkcjonariuszy.

- Było to dla policji jedno z setek wydarzeń, jakie odbywają się pod klubem o 4 rano, więc nie bardzo widzę powód do dalszego wyjaśnienia. Tym bardziej, że policja przekazała wszystkie dokumenty, dowody i zeznania świadków do prokuratury - komentował w "Kropce nad i" szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. Dodatkowo, jak dodał minister, policja wystosowała też do prokuratury zawiadomienie o przestępstwie dotyczącym naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza i utrudniania interwencji.

Jak najszybciej udostępnić taśmy

Minister, pytany o to, czy widział nagrania z monitoringu stwierdził, że "przeprowadził rozmowę i dostał dokumenty od Komendanta Głównego Policji". - Jestem absolutnie pewny, że pan poseł nie okazywał legitymacji poselskiej - mówił minister Sienkiewicz. Jak tłumaczył szef MSW w "Kropce nad i", dopiero na izbie wytrzeźwień okazało się, że zatrzymany pod klubem mężczyzna to Przemysław Wipler. - Na Kolskiej okazało się, co sprawdził jeden z dyżurnych Komendy Stołecznej Policji, że mamy do czynienia w posłem.

- Ja nie jestem od oglądania taśm, ale jestem gorącym zwolennikiem tego, by prokuratura jak najszybciej pokazała te taśmy - stwierdził szef MSW. Dodał, że ucięłoby to wszelkie spekulacje na temat tej interwencji.

"Każdy może mówić, że jest Napoleonem czy Batmanem"

Szef MSW wyjaśniał, że poseł Wipler nie informował, że ma poselski immunitet. - Policja ma prawo żądać od obywatela określonego zachowania i albo obywatel się podporządkuje - i jest w porządku, albo nie. I wtedy policja ma prawo użyć przymusu bezpośredniego. Policja nie ma obowiązku znać 460 twarzy posłów na Sejm i na pewno takiego programu nie będziemy wprowadzać. Przed klubem nocnym każdy może mówić, że jest Napoleonem czy Batmanem, a tutaj nawet tego nie było - stwierdził w "Kropce nad i" Bartłomiej Sienkiewicz.

Tłumaczył, że gdy ustalono, że mamy do czynienia z posłem, została powiadomiona straż marszałkowska, a on sam wysłał pismo do marszałek Sejmu.  - Mieliśmy do czynienia z incydentem pod klubem nocnym. Została z tego sporządzona notatka, zgromadzono materiał dowodowy i przekazano do prokuratury. Zarzut wobec Wiplera obejmuje naruszenie cielesności i utrudnianie interwencji - mówił minister.

Dodał, że w tej sprawie istotna jest jeszcze jedna rzecz.  - Policji należy się także szacunek, a szczególnie ze strony reprezentantów najwyższej władzy w Polsce. Nie może być tak, że pan poseł oskarża o wszystko co złe policję, bo policja stoi na straży bezpieczeństwa obywateli - mówił Bartłomiej Sienkiewicz.

video: TVN24, Zdjęcie : Jakub Szymczak / Gość Niedzielny

kde/tr

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • grzesol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.11.2013 01:25 ~grzesol

  nie da sie tego opisac jestem pracownkiem biurowym i wipler powinien byc pozbawiony imonitetu poniewaz zarabia tyle ze stac go na taxi a nie na wnikanie kto ma racje policja czy on zastanów sie człowieku co zrobiłeś każdy ma słabość ale trzeba umieć się przyznac. Policja W/G mnie zrobiła co nalezy do niej czyli + dla policji

 • Obużony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 22:00 ~Obużony

  Wipler P- nieznajomość Prawa nie zwalnia z odpowiedzialności za swoje czyny,nie nadużywaj władzy ustąp i poddaj się karze !!!

 • Zenon

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 20:53 ~Zenon

  Czyli przed klubami policjanci mają bić kogo im się chce, po uważaniu. I należy im się za to szacunek. To właśnie powiedział "minister". Może on sam, lub jego dziecko, kiedyś dostanie łomot od swoich milusińskich?

 • Antek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 20:49 ~Antek

  procedura śledztwa ot i tyle.... twoja zagwostka rozwiazana....bożeszszsz
  [/cytat_1715206]
  Taa...a nagranie z oblania "żrącym kwasem" Kubusia męczennika zostało pokazane następnego dnia, pomimo, że takie samo śledztwo się toczylo. Bożeszszsz

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 18:46 ~gosc

  http://www.antyradio.pl/Programy/Pasmo-Wspolne/Pobudzenie/Blog/Pali-mnie-cale-cialo

 • Rafał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 16:05 ~Rafał

  A jakie ma znaczenie czy pokazał legitymację poselską, czy nie? Czy to znaczy, że zwykłego obywatela można lać po mordzie jak nie jest posłem, a posła to już nie? Tak wynika z tego co mówi ten Sienkiewicz. Zakładając, że Wipler był agresywny, to policja ma takiego człowieka OBEZWŁADNIĆ, następnie SKUĆ i zawieźć na komendę w celu wyjaśnień. Nic więcej. To, że został pobity, było widać. Jak ci policjanci nie potrafili wykonać dwóch podstawowych czynności, to zwolnić albo przeszkolić od podstaw. Policja nie ma prawa nikogo bić, bez względu na to, co ten ktoś zrobił.

 • Max

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 15:53 ~Max

  Ludzie, bez kitu, niech odezwie się ten komu nigdy (ani razu nawet) nie zdarzyło się być pod wpływem alkoholu!!! Jedna sprawa, że miał cywilne prawo się upić. To nie sportowiec, któremu kontrakt tego zakazuje. Inną kwestią jest sprawa moralności, dobrych obyczajów i zaufania publicznego. Zachował się BEZWSTYDNIE, co zresztą sam przyznał. I tu mu trzeba oddać, że jednak ma jaja!!! (wbrew opiniom niektórych internautów). Jeszcze inną kwestią jest jego zachowanie w stosunku do policjantów. Tutaj nie ma co przesądzać i ferować wyroki jeśli sprawy nie zbadała jeszcze prokuratura. Dziwię się gościowi "Kropki nad i" że JUŻ wie, że policja nie miała informacji że to poseł, a jednocześnie podkreśla, że on od oglądania taśm nie jest. Widać, że już staje w opozycji do poszkodowanego posła... A jeśli Wipler rzeczywiście był agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy to myślę, że policja powinna była działać bardziej skutecznie - powalić i skuć, a nie pozwolić żeby poseł jeszcze w międzyczasie obił się o krawężnik :D haha Tyle w temacie :D

 • warszawianka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 15:28 ~warszawianka

  RD1~RD1

  Niech mi ktoś powie, co stoi na przeszkodzie żeby ujawnić takie nagranie? CHyba tylko zgoda samego posła?


  procedura śledztwa ot i tyle.... twoja zagwostka rozwiazana....bożeszszsz

 • szej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 14:24 ~szej

  nie musi się zgadzać jest osoba publiczna skoro przyznal się ze jest poslem

  RD1~RD1

  Niech mi ktoś powie, co stoi na przeszkodzie żeby ujawnić takie nagranie? CHyba tylko zgoda samego posła?

 • RD1

  zgłoś naruszenie odpowiedz 05.11.2013 14:01 ~RD1

  Niech mi ktoś powie, co stoi na przeszkodzie żeby ujawnić takie nagranie? CHyba tylko zgoda samego posła?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »