Informacje

18.01.2014 09:45 wielki remont trasy ak

Pogoda wstrzymała prace na Trasie AK

SERWISY:

Mimo zapowiedzi drogowcy nie zwęzili w nocy Trasy AK pomiędzy ul. Powązkowską a Mickiewicza. Tłumaczą się pogodą i zapowiadają, że utrudnienia mogą pojawić się jeszcze dziś.

"Od piątku, 17 stycznia ok. godz. 22.00 zwężony zostanie odcinek Trasy Armii Krajowej pomiędzy ul. A. Mickiewicza a ul. Powązkowską. Wyłączone z ruchu będą lewe pasy obydwu jezdni, przejezdne pozostaną po dwa pasy w każdym kierunku" - brzmi komunikat na stronie internetowej biura koordynacji remontów urzędu miasta.

Jednak nadal dostępne są po trzy pasy w każdym kierunku.

- Od ulicy Powązkowskiej, w kierunku Marek sytuacja jest bez zmian. Wszystkie pasy, które były, są przejezdne. Przy barierach stoją jednak przygotowane biało-czerwone słupki - relacjonował w sobotę przed godz. 9 Dawid Krysztofiński, reporter tvnwarszawa.pl. - W przeciwnym kierunku skrajnie lewy pas jest wyłączony od dłuższego czasu, ale nadal są do dyspozycji trzy, więc tutaj też żadnych nowych zmian nie ma - dodaje.

Dlaczego nie udało się zwęzić jezdni?

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przekonuje: - Nie pozwoliły na to warunki atmosferyczne - padał deszcz i nie można było wykleić tymczasowego oznakowania poziomego - poinformowała tvnwarszawa.pl Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA.

Kiedy będzie kolejne podejście do zwężenia?

- Dziś wieczorem - odpowiada rzeczniczka.

Wiadukt za trzecim razem

To nie jedyne opóźnienie w czasie tego remontu. Ponad tydzień temu zapowiadano zamknięcie wiaduktu w ulicy Mickiewicza nad Trasą AK. Udało się dopiero za trzecim razem.

Jeszcze więcej utrudnień

Kolejne utrudnienia na Trasie AK zaplanowane są na niedzielny wieczór. Wyłączona z ruchu ma być estakada zjazdowa z trasy na lewym brzegu Wisły. Zamknięty będzie zjazd z alei Armii Krajowej, który prowadzi z kierunku zachodniego na Wisłostradę, w stronę centrum Warszawy. Stołeczny Urząd Miejski informuje, że utrudnienie w tym miejscu potrwa ok. pół roku.

Wielki remont

Trasa Armii Krajowej wraz z mostem Grota-Roweckiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej, co oznacza, że poszerzone zostaną jezdnie główne. Będą trzy pasy ruchu, przebudowane zostaną jezdnie, wybudowane zostaną ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe.

Rozebrane i wybudowane od nowa będą 33 obiekty mostowe. Natomiast remontowanych i przebudowywanych będzie 27 obiektów, w tym kluczowy most Grota-Roweckiego, na którym powstanie 5 pasów ruchu – dwa dla ruchu tranzytowego i trzy dla ruchu lokalnego.

Wartość inwestycji wyniesie 796,3 mln złotych. Przewidywane zakończenie prac planowane jest  na październik 2015 roku. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAJĄ ROZBIÓRKI ESTAKAD NA TRASIE AK:


ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Pasztet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.01.2014 12:24 ~Pasztet

  To taki kraj. Nie budują - źle, budują - źle. Co by się nie zrobiło - źle. Tylko narzekają i narzekają. Najłatwiej jest pisać sobie na forum, a nic konstruktywnego nie robić. Proszę bardzo Ci co tak narzekają trzeba było się uczyć, a potem wspierać budowy i procedury przetargowe związane z inwestycjami własną wiedzą i umiejętnościami, a nie się tylko wymądrzać jak to jest źle i jacy to wszyscy są głupi dookoła.

 • kilovolt

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2014 18:44 ~kilovolt


  mati~mati

  Wiadukt ul. Mickiewicza codziennie rozkuwają młotami pneumatycznymi w nocy od godz 21-23:00 do rana. Czy to jest normalne? Wiadukt stoi w śród bloków ludzie spać nie mogą!!! Czy w tym kraju obowiązuje cisza nocna???
  Dzik~Dzik

  Cisza nocna nie występuje w żadnych przepisach.

  Taaak? To spróbuj sobie tak powalić w swoim mieszkaniu w nocy to szybko się przekonasz, że jednak występuje.

 • Konrad

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2014 18:36 ~Konrad

  Latem przeszkadzają urlopy i wakacje, jesienią że ludzie wrócili z urlopów i wakacji, wiosną że pada deszcz a zimą że spadł śnieg i chwycił mróz. Tylko poda nie przeszkadza aby PO PiS mógł okradać mnie podatnika.

 • zawieja

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2014 17:04 ~zawieja

  To jakaś pisoffsko=faszystosska pogoda ! Nalezy ja zdelegalizować. Pani Haneszszko, do dzieła!

 • kierownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2014 15:33 ~kierownik

  Nie pogoda , tylko bezmózgowie kasty próżniaczej , pasożytniczo-biurowej która w/w prace zaplanowała na środek zimy . Pogoda jest wyjątkowo łaskawa w tym roku .

 • Bartek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2014 14:42 ~Bartek

  Czytanie ze zrozumieniem to jest bardzo poważny problem.
  W piątek lał w Warszawie deszcz i nie można było wykleić żółtych taśm na całkowicie zalaną jezdnię bo klej nie trzyma się mokrego podłoża.

 • Dzik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2014 14:02 ~Dzik

  mati~mati

  Wiadukt ul. Mickiewicza codziennie rozkuwają młotami pneumatycznymi w nocy od godz 21-23:00 do rana. Czy to jest normalne? Wiadukt stoi w śród bloków ludzie spać nie mogą!!! Czy w tym kraju obowiązuje cisza nocna???

  Cisza nocna nie występuje w żadnych przepisach.

 • mati

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2014 12:56 ~mati

  Wiadukt ul. Mickiewicza codziennie rozkuwają młotami pneumatycznymi w nocy od godz 21-23:00 do rana. Czy to jest normalne? Wiadukt stoi w śród bloków ludzie spać nie mogą!!! Czy w tym kraju obowiązuje cisza nocna???

 • potentat

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2014 12:11 ~potentat

  Bielany~Bielany

  ani jednego pozytywnego komentarza, nie rozumiem o co wam chodzi (nie dotyczy anty pisa bo to jakiś idiota skończony)
  trwa remont wszyscy wiemy jaka jest pora roku, prace trwały do kiedy pogoda pozwoliła i jest ok, pracę z tego co zaobserwowałem wielokrotnie tam przejeżdżając idą szybko i sprawnie, wiec dlaczego jesteście nie zadowoleni ???
  To przez zaburzenia potencji

 • Rysiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.01.2014 11:26 ~Rysiek

  Znów pogoda zaskoczyła drogowców, ale takie anomalia pogodowe, jak w zimie śnieg i mróz, mogą każdego zaskoczyć.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »