Informacje

06.12.2013 22:05 ciężkie warunki na dorgach w stolicy

Pogoda sparaliżowała komunikację. Utknęły tramwaje, autobusy i pociągi

SERWISY:


Ogromne utrudnienia napotkali w piątek po południu kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej w stolicy. Tramwaje, autobusy i pociągi nie trzymały się rozkładów. Wszystko przez śnieg i silny wiatr. Jazdę utrudniała też gołoledź.

22:00 Popołudnie i wieczór w stolicy były pełne utrudnień przez pogodę. Jutro dla Warszawy synoptycy TVN Meteo prognozują przelotne opady śniegu i wiatr do 60 km/h. W dzień temperatura ma wynieść 1 st. C, a ciśnienie 994 hPa i rośnie.

AKTUALNE PROGNOZY ZNAJDZIECIE NA TVNMETEO.PL.

Na tvnwarszawa.pl jak zwykle znajdziecie informacje o utrudnieniach w ruchu.

Prosimy internautów o wysłanie informacji, zdjęć i filmów pokazujących, jak wygląda sytuacja na drogach w Warszawie. Czekamy na maile pod adresem warszawa@tvn.pl.

21:37 ZTM informuje o przywróceniu ruchu na wszystkich liniach WKD.

20.55 ZTM nadal podaje, że komunikacja miejska odnotowuje opóźnienia, a WKD nie jeździ jedynie na odcinku WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD - KOMORÓW WKD.

20.50 - Miejscami jest jeszcze ślisko, ale główne ulice zostały już zabezpieczone przez solarki - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

20.45 Można już przejechać ulicą Strażacką - podaje ZTM. Autobusy 143 kursują normalnie.

20.40 Były krótkotrwałe utrudnienia w związku z awarią pociągu Kolei Mazowieckich przy Dworcu Wschodnim. Pociągi SKM i KM w kierunku stacji WARSZAWA ZACHODNIA skierowane zostały przez tory dalekobieżne, z pominięciem stacji WARSZAWA STADION, POWIŚLE, ŚRÓDMIEŚCIE, OCHOTA.

Obecnie ruch odbywa się już normalnie.

20:34 Sytuacja w centrum Warszawy jest coraz lepsza. W Al. Jerozolimskich i w al. Solidarności kierowcy wciąż jednak jadą wolniej.

20:12 - Ruch na warszawskich ulicach jest coraz mniejszy. Korki zaczynają się rozładowywać - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

20:04 W związku z zablokowanym przejazdem na ul. Strażackiej występują utrudnienia w kursowaniu linii 143 - informuje ZTM.

19:55 - Ruch tramwajów po wypadku przy Kercelaku puszczony. W al. Solidarności korki się rozładowują - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

19:36 Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że 18 kursuje już normalnie.

19:28 Utrudnienia w ruchu tramwajowym na Trasie W-Z. Jak poinformowała Monika Wierzbicka z Tramwajów Warszawskich, skład linii 18, jadący w kierunku Pragi, zderzył się z samochodem osobowym. Była to kolizja.

19:10 ZTM podaje: W związku ze zdarzeniem drogowym na Trasie W-Z występują utrudnienia w ruchu tramwajów i autobusów.

19.00 Sprawdź nowe objazdy dla tramwajów po wypadku w okolicy Kercelaka.


18.35 "Górczewska w stronę Bemowa CAŁA stoi" - alarmuje na warszawa@tvn.pl internauta Mariusz.

18:25 Czytaj więcej o wypadku przy Kercelaku, dramatycznej akcji na miejscu i utrudnieniach w ruchu.

18:04 Śmiertelne potrącenie przy Kercelaku. Nie jeżdżą tramwaje. Przy akcji wydobywania ciała podnoszony tramwaj swing runął na ziemię - alarmuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

- O godzinie 17.33 mężczyzna wbiegł tuż przed tramwaj linii 23 jadący w kierunku Nowego Bemowa. Uderzył w przednią szybę i dostał się pod skład – wyjaśnia Monika Wierzbicka z Tramwajów Warszawskich. – Napięcie zostało wyłączone. Tramwaje nie kursują w obu kierunkach – dodaje.

17:45 ZTM: W związku ze zdarzeniem w rejonie ul. Wroniej (al. Solidarności pomiędzy ul. Żelazną a rondem "Kercelak") występują poważne utrudnienia w ruchu tramwajów.

17:28 - Na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i Al. Jerozolimskich korki w każdą stronę. Samochody bardzo pomału się przemieszczają – informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Kierowcy blokują torowisko. - W korku stoją tez tramwaje. Pracownicy ZTM kierują ruchem na rondzie i przepędzają kierowców z torów – dodaje reporter.

17:15 ZTM: Utrudnienia  na liniach L-1, L-3, L-4, L12. Opóźnienia autobusów wynoszą ponad 10 minut. Wartość opóźnień może ulegać zmianie.

17.14 Przywrócono ruch tramwajów w Al. Jerozolimskich - podaje ZTM.

17.10 Zablokowany ruch tramwajów w Al. Jerozolimskich - alarmuje ZTM.

W związku z wyłączonym napięciem w sieci tramwajowej zablokowany jest ruch tramwajów w rejonie PL. STARYNKIEWICZA.

17.09 Nasz reporter jest w ścisłym centrum. Stoi w korku w Al. Jerozolimskich. Jak mówi, korek w stronę centrum zaczyna się na moście, nad Wisłą. Na drogach jest bardzo ślisko - ostrzega:

17.04 Pomimo fatalnych warunków kierowcy jeżdżą ostrożnie. – Przez ostatnie 7 godzin odnotowaliśmy 90 kolizji. Nie było poważnych wypadków – informuje Andrzej Browarek ze stołecznej policji. Jak dodaje, taka ilość kolizji mieści się w warszawskiej średniej.

16.55 Ulica Saska nad trasą Łazienkowską. Autobus utknął na podjeździe - alarmuje internauta Mateusz. Na warszawa@tvn.pl przesyła też zdjęcie:

16.43 Na jezdniach panuje gołoledź.

Jak podaje Mateusz Kania z Zarządu Transportu Miejskiego:

"Zwiększyły się problemy ruchowe, zwłaszcza w takich miejscach, jak wiadukty i podjazdy. Problem z oblodzeniem staje się coraz bardziej dolegliwy w rejonach podmiejskich.

Priorytetem jest zachowanie bezpieczeństwa dla Pasażerów transportu zbiorowego w związku z tym prowadzący pojazdy komunikacji miejskiej dostosowują prędkość do warunków panujących na drogach. Wiążą się z tym opóźnienia w kursowaniu."

16.37 Na Lotnisku Chopina nie ma dużych utrudnień.

- Nie ma odwołanych lotów, są jedynie małe opóźnienia - mówi Przemysław Przybylski, rzecznik prasowy Lotniska Chopina. – Wynikają one z tego, że co jakiś czas przez pas musi przejechać kolumna pługów – wyjaśnia rzecznik.

Również w Modlinie wszystkie połączenia już odbywają się zgodnie z rozkładem.

- Z powodu niskiej podstawy chmur i silnego wiatru 3 samoloty nie wylądowały dziś w Modlinie. Wszystkie pozostałe loty odbywają się zgodnie z planem – mówi Magdalena Bojarska, rzeczniczka portu. Jak dodaje, na lotnisku jest odpowiedni sprzęt i w razie potrzeby pas startowy jest odśnieżany.

16.30 - Ulice są bardzo śliskie! - ostrzega reporter tvnwarszawa.pl, Tomasz Zieliński.

16.20 - Dojazd do placu Trzech Krzyży Al. Ujazdowskimi odbywa się w ślimaczym tempie - informuje dziennikarz tvnwarszawa.pl, Andrzej Rejnson, który podróżuje komunikacją miejską.

16.15 ZTM podaje szczegółowe informacje o opóźnieniach:

AUTOBUSY: Opóźnienia mogą wynosić nawet 40 min.

TRAMWAJE: Opóźnienia wynoszą ok. 10-15 min. Dotyczą szczególnie linii kursujących ciągiem Al. Jerozolimskich.

SKM, KM, WKD: Wszystkie pociągi opóźnione.

16.11 Zarząd Oczyszczania Miasta przerwał na razie akcję odśnieżania i solenia. Wszystko z powodu korków.

– Maksymalna prędkość pługoposypywarek to 30 km/h. Teraz, w godzinach szczytu utrudniłyby tylko ruch i utknęły w korkach – wyjaśnia Zofia Ślepowrońska, rzecznik ZOM.

Do akcji przygotowanych jest 165 wozów.  - Zabezpieczyliśmy najbardziej niebezpieczne miejsca. Jeżeli warunki się pogorszą i temperatura spadnie, to akcji możemy się spodziewać za kilka godzin – podaje rzeczniczka.

16:00 W związku z trudnymi warunkami atmosferycznymi, w całej aglomeracji warszawskiej i okolicach występują utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej - podał właśnie Zarząd Transportu Miejskiego.

15.59 - Centrum miasta jest sparaliżowane. Ludzie tłoczą się w autobusach, które stoją w ogromnych korkach – pisze internautka Paulina, która jest przy Dworcu Centralnym. Ostrzega, że korki są w każdym kierunku, a ruch idzie bardzo, bardzo powoli.

15.43 - Śnieg na ulicach zamienia się w błoto. Jest ślisko - informuje reporterka TVN24, która śledzi sytuację na stołecznych drogach.

15.30 Najnowsze zdjęcie od naszego reportera z Wału Miedzeszyńskiego. - Kierowcy jadą powoli, z powodu trudnych warunków na drodze - relacjonuje Tomasz Zieliński.

15.19 Na torach też opóźnienia.

Pociągi WKD nie jeździły w związku z zablokowanym torowiskiem w Otrębusach.  Jak podał ZTM, Wznowiono już kursowanie WKD w relacji WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE WKD - KOMORÓW WKD. Na dalszym odcinku trasy w dalszym ciągu ma miejsce wstrzymanie kursowania.

Z kolei w związku z awarią pociągu SKM linii S1 nie odbył się kurs ze stacji OTWOCK o godzinie 15:13.

15.00 - Na drogach są korki, a na chodnikach ślisko - napisała na warszawa@tvn.pl Ewelina i przesłała zdjęcie:

Z kolei od internautki Kasi na Kontakt 24 dostaliśmy film:

14.30 Zarząd Oczyszczania Miasta wysłał do akcji posypywarki.

- Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe 40 posypywarek zostało skierowanych na odcinki najbardziej narażone na śliskość zimową - mówi Zofia Ślepowrońska, rzeczniczka ZOM. - Są to nawierzchnie mostów, wiaduktów i ulic spadkowych (m.in. Dolna, Belwederska, Spacerowa, Karowa). Posypywarki zostały załadowane i wysłane na miejsca startowe. W przeciągu godziny zostanie podjęta decyzja, czy rozpoczynają posypywanie tychże odcinków - dodaje.

13.40 W związku z zablokowanym przejazdem ul. Opaczewskiej występują utrudnienia w kursowaniu linii 172 - podaje ZTM.

13.30 Wystarczyło kilka minut i Warszawę przykryła warstwa śniegu. - Zasypało stołeczne ulice. Błyskawicznie utworzyły się korki – relacjonował Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

"Wyjątkowa ostrożność"

Do godzin wieczornych musimy w Warszawie liczyć się z ciężkimi warunkami na ulicach i  chodnikach. Podróż po zaśnieżonych ulicach może wiązać się z długim staniem w korkach. Przed szybką jazdą ostrzega również stołeczna policja.

- Warunki atmosferyczne są bardzo niesprzyjające do wybierania się w podróż. Osoby, które muszą skorzystać ze stołecznych dróg prosimy o wyjątkową ostrożność – mówi Iwona Jurkiewicz z biura prasowego stołecznej policji.

- Śnieg będzie powodował utrudnienia. Front przemieszcza się na południe i przechodzi poza Warszawę. Dzisiaj może przejść jeszcze kolejny front, ale nie wygląda na to, żeby miał być aż tak silny - mówi Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo.

ran, wp//ec/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • gim

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 18:16 ~gim

  Korki komunikacji szynowej obłed centralny nop stop zakorkowane przez auta a kazdy cykl to dodatkowo dwa trzy składy tramwajowe dlaczego gdy samochody stoja reszta tez co na to policja ???????????????

 • Atre

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 16:07 ~Atre


  Grudek1~Grudek1

  a NORMALNY człowiek wsiada w metro i po 20 minutach jest w domku i tylko ze współczuciem patrzy się na frędzli stojących w korkach....
  Niezawodny~Niezawodny

  Oczywiście pod warunkiem, że Metro nie sfajczy się w czasie jazdy, albo nie zepsuje mu się zwrotnica.  Ta i pod warunkiem, że metro gdziekolwiek dojeżdża. Mieszkam na pradze i żeby dotrzeć do centrum, to na piechotę lazłem. Gdyby była obwodnica (CAŁA) i druga linia metra (CAŁA), to może było łatwiej. No i gdyby nie było tylu remontów.

 • przemek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 15:55 ~przemek

  było super
  ok 14-15 śnieg i gołoledź na maxa a pługosolarki sobie jeździły - tak dokładnie sobie bo zgarniać za bardzo nie było co a o posypywaniu zapomnieli.

 • kierowca autobusu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 15:43 ~kierowca autobusu

  Ludzie, jakie wy tu w większości bzdury wypisujecie. Przecież nie od dziś wiadomo, ze jak autobus czy tramwaj jadący z pętli "A" do pętli "B" utnie gdzieś w zatorze drogowym (dla was korek), to w przeciwnym kierunku niczego nie będzie. Bo do pętli "B" żaden wóz nie dojechał. I nie ma opcji by spóźnionej brygady zastąpić kolejną. Dlatego, czasem zdarza się na 1 linii kilka wozów pod rząd :) .
  A o tym jaka będzie pogoda było wiadomo od kilku dni i narzekania nic nie dadzą. P.s. Czekam na zimę z prawdziwego zdarzenia ;).

 • rebik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 13:23 ~rebik

  rami~rami

  Niedawno Hanka tak się szczyciła pełną gotowoścoią pługów, solarek i piaskarek. I co? I go.no. Jak zwykle w PO.

  jak rządził PiS to też zima zaskakiwała ich!

 • gangster z WoLi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 13:22 ~gangster z WoLi

  Piszecie " Zemsta Bufetowej"
  Może pomyślicie i NIE ZAGŁOSUJECIE NA NIĄ W WYBORACH NA PREZYDENTA MIASTA OK?!
  Bo Bufetowa wie,że jeżeli tak się stanie to ta jej wendetta nie przyniesie skutku.
  Premier ją oddeleguje i rząd się rozpadnie.

  Głosujcie na Solidarność :oni chcą skasować umowy śmieciowe,co prawda bedzie gorzej ale wszyscy cwaniacy z wawki dadzą sobie rade[ nie mówie tu o słoikach -Ci do domu - na wieś ,tam wasze miejsce]
  ZTM-odwołać wysokie ceny biletów,dymisja szefa ZTM-u i było by po sprawie a nie piszecie ,że w PO g.wno!
  NIE DLA SLD CZY PIS oni pchają sie po kase, PO juz wiele złego zrobiła,Palikot-WON z HOMO!
  PSL niech ogarnie Rolnictwo reszta odłamów pisu i po niech szczeźnie nie potrzeba nam takich darmozjadów jak oni.
  SOLIDARNOŚĆ : ZJEDNOCZCIE SIĘ POLACY, NIE BĄDZCIE ŻYDAMI CZY NIEMCAMI -TYLKO POLAKIAMI.

 • DMBL

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 12:56 ~DMBL

  SŁOIKI PRZERAŻONE ŚNIEGIEM, NA WSI JEŹDZI SIĘ ŁATWIEJ

 • Parfum

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 12:38 ~Parfum


  Nick~Nick

  Jeździjcie wszyscy dalej samochodami to będzie jeszcze weselej ;) Macham wam z tramwaju sunąc do domu. Postoicie kilka godzin to może pomyślicie
  zzz~zzz


  wolę 2 godziny autem niż godzinę w smrodzie ze starymi babami które stoją centymetr ode mnie a myły się pół roku temu na wielkanoc

  A próbowałeś kiedyś jechać w sąsiedztwie rasowego menela, zwłaszcza w lecie ? To są dopiero niezapomniane doznania węchowe !

 • Niezawodny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 12:34 ~Niezawodny

  Grudek1~Grudek1

  a NORMALNY człowiek wsiada w metro i po 20 minutach jest w domku i tylko ze współczuciem patrzy się na frędzli stojących w korkach....

  Oczywiście pod warunkiem, że Metro nie sfajczy się w czasie jazdy, albo nie zepsuje mu się zwrotnica.

 • miodek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2013 10:25 ~miodek

  kalu~kalu

  Pociąg do skierniewickie koleje mazowieckie właśnie dojeżdża do ursusa


  Biorąc pod uwagę, że pociągów na tej trasie jest chyba 40 jak nie więcej - bardzo cenna informacja. Nie wiadomo który, o której etc...

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »