Informacje

09.12.2012 15:18 "to spuścizna lat 70."

Podziemne przejście
nie dla rodziców z wózkami

SERWISY:

Przejścia pod Alejami Jerozolimskimi na wysokości Dworca Centralnego są nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych i rodziców z wózkami. Urzędnicy zrzucają winę na architektów z lat 70. Dają jednak cień nadziei na poprawę sytuacji.

- Byłam z wózkiem dziecięcym w centrum Warszawy. Potrzebowałam przedostać się na druga stronę  Al. Jerozolimskich na wysokości Dworca Centralnego i hotelu Marriott. Po prostu nie wierzę,  że w przejściach podziemnych pod Al. Jerozolimskimi nie ma windy, a nawet zjazdu po schodach! - oburza się w mailu na warszawa@tvn.pl Joanna.

Będą rozmawiać z wiceprezydentem

O wyjaśnienia poprosiliśmy Zarząd Dróg Miejskich, któremu podlega przejście. – To spuścizna lat 70. Kiedy budowano dworzec i podziemne przejścia nikt nie myślał o ludziach niepełnosprawnych i rodzicach z dziećmi – odpowiada Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. Przekonuje, że wyposażenie przejść w windy wiąże się nie tylko z ogromnymi wydatkami, ale przede wszystkim przebudową całego przejścia, infrastruktury, a nawet skrzyżowania Al. Jerozolimskie, ulic Chałubińskiego i Jana Pawła II.

- W przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie ZDM, PKP i wiceprezydenta Warszawy Jacka Wojciechowicza. - Chcemy wspólnie zastanowić się  nad rozwiązaniem dla tych miejsc – zapowiada Gałecka.

Platforma nie dla matek

Naszą internautkę oburzyło też to, że nawet istniejące udogodnienia nie są wykorzystywane efektywnie. - Jest platforma dla niepełnosprawnych, ale trzeba nacisnąć guzik i czekać na obsługę! Czekałam 20 min i nikt nie przyszedł, a potem ochroniarz mi powiedział, że się nie doczekam, bo nie jestem niepełnosprawna – relacjonuje internautka.

Rzeczniczka ZDM określa, zachowanie mężczyzny jako "nieeleganckie", ale przypomina, że w kompetencjach pracownika jest pomoc niepełnosprawnym. – To jest platforma dla osób niepełnosprawnych. Ta pani i tak nie zmieściłaby się na niej z wózkiem – podsumowuje Gałecka.

b/par

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »