Informacje

14.12.2010 13:23 Stan alarmowy na Mazowszu

Podnosi się poziom Wisły. "Liczymy na spadek temperatury"

SERWISY:

 

 Wciąż rośnie poziom Wisły w okolicach Wyszogrodu i Kępy Polskiej (Mazowieckie). W Płocku ogłoszono we wtorek w południe alarm powodziowy. - Cały czas monitorujemy sytuację, jeśli poziom wody będzie się podnosił, będziemy reagować na bieżąco - uspokaja Ivetta Biały, rzeczniczka wojewody mazowieckiego.

W stolicy stan Wisły na godz. 12.00 wynosił – 351 cm i utrzymuje się w tak zwanej "strefie stanów wysokich". Jednak stan alarmowy to dopiero 650 cm.

- Nie ma zagrożenia dla Warszawy. Obecnie najwyższy poziom Wisły jest w Płocku - potwierdza Ivetta Biały w rozmowie z tvnwarszawa.pl. – Tam obowiązuje alarm powodziowy. Oznacza to m.in. że wały są częściej monitorowane – uściśla.

W Płocku ogłoszono alarm powodziowy

Gorzej jest w innych rejonach Mazowsza. Jak podaje PAP, w poniedziałek do południa Wisła w najniżej położonej, prawobrzeżnej dzielnicy Płocka - Borowiczki przekroczyła stan alarmowy o 96 cm, a przy sąsiednim wodowskazie - Grabówka o 105 cm.

Od poniedziałku wieczorem w Wyszogrodzie poziom rzeki podniósł się o 7 cm, a w Kępie Polskiej o 17 cm.

Im zimniej, tym lepiej

Władze wojewódzkie zakładają, że sytuacja w rejonach, gdzie Wisła przekroczyła stan alarmowy, będzie się powoli normować. – Liczymy na zapowiadany spadek temperatury, to spowolni przybieranie wody- mówi Biały.

Woda nie blokuje budowy mostu

Wysoki stan rzeki nie opóźnia prac na budowie mostu Północnego. - Obecnie trwa montaż konstrukcji stalowych między podpormi: naziemną i nurtową– wyjaśnia dla tvnwarszawa.pl Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych.

ec/mz

 

 

 

 

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Optymista_Warszawski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2010 19:42 Optymista_…

  Im dłuższa akumulacja opadu, tym większe zagrożenie klęską żywiołową. Wprost proporcjonalny charakter zależności pomiędzy tymi zmiennymi dowiedziony został przez tegoroczną powódź. Miasta, które doznały jej niszczycielskiej siły powoli podnoszą się z ruin, chociaż jeszcze przez długi czas nie będą przygotowane do walki z kolejnymi falami kulminacyjnymi. W Stolicy nie doświadczyliśmy poważnych zniszczeń klęską żywiołową, jednakże w konsekwencji wysokich stanów wód erozji uległy wały przeciwpowodziowe. Niestety w bieżącym spectrum inwestycyjnym niewiele miejsca przydane zostało ich naprawie. W całym kraju niezbędny jest skuteczny system przeciwpowodziowy, u nas w Stolicy, zaś niezbędna renowacja środków ochrony przed klęską tego rodzaju. Jeżeli w przyszłorocznym okresie wiosennym, po długiej i śnieżnej zimie, wystąpią podtopienia i jeśli nie zostaną przeprowadzone remonty wałów, to tym razem na powódź już nie tylko sobie popatrzymy.

 • wkurzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2010 16:49 ~wkurzony

  w firefoxie nie wyswietla sie material, dlaczego?

 • k

  zgłoś naruszenie odpowiedz 14.12.2010 15:27 ~k

  Dopiero zima się zaczęła a tu już mowa o powodzi.A co będzie na wiosnę. Tusk nie zrobił nic po ostatniej powodzi, to teraz pozostanie modlić się o pogodę.Na wiosnę nie będzie dla niego i nieudanej ekipy zmiłuj. Powodzianie go rozliczą

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »