Informacje

03.02.2016 12:21 "badanie nie dało odpowiedzi"

Podejrzana o mord przy Stalowej
trafi na obserwację psychiatryczną

SERWISY:

Magdalena M., którą śledczy podejrzewają o zabicie koleżanki i dwójki jej dzieci w jednym z mieszkań przy Stalowej, trafi na obserwację psychiatryczną - ustalił portal tvnwarszawa.pl. Biegli po jednorazowym badaniu nie byli w stanie ocenić, czy Magdalena M. była poczytalna.

O tym, że Magdalena M., podejrzewana o zabójstwo 26-letniej Pauliny i dwójki jej małych dzieci w kamienicy przy Stalowej, przejdzie badania psychiatryczne pisaliśmy już w grudniu.

Jak się okazało, biegli nie byli w stanie stwierdzić czy kobieta jest zdrowa psychicznie. – Dlatego zarządzono obserwację na oddziale psychiatrii sądowej w areszcie na Rakowieckiej – informuje Mariusz Piłat z praskiej prokuratury.

Magdalena M. spędzi tam 6 tygodni.

Śledczy już w czasie przedstawiania kobiecie zarzutów zapowiadali, że ze względu na okoliczności sprawy, może zajść potrzeba dokładnego przebadania zdrowia psychicznego M.

Uniknie więzienia?

Wynik badań może wpłynąć na dalszy los M. Jeśli okaże się, że - gdy zadawała ciosy nożem - była niepoczytalna, może uniknąć więzienia. Zgodnie z art. 31 kodeksu karnego. Wówczas sąd zazwyczaj umarza sprawę karną, a podejrzanego kieruje na leczenie psychiatryczne. Tak było np.: w przypadku Izabelli Ch., która wjechała mercedesem do przejścia podziemnego przy Rotundzie.

Jednak tego przepisu nie stosuje się, gdy sprawca sam wprawił się w stan nietrzeźwości lub odurzenia powodujący wyłączenie lub ograniczenie poczytalności, które przewidywał albo mógł przewidzieć.

Na razie jednak śledczy nie chcą przesądzać co dalej stanie się z M. – Dopiero po zakończeniu obserwacji biegli wydadzą ekspertyzę czy była świadoma swoich czynów czy nie – ucina Piłat. Jak dodaje, w czerwcu do sądu może wpłynąć akt oskarżenia przeciwko Magdalenie M.

Makabryczna zbrodnia

Do zbrodni doszło na początku listopada. Straż pożarna znalazła w mieszkaniu ciało 26-letniej kobiety i jej dwójki dzieci - ośmioletniej dziewczynki i rocznego chłopca.

Kilka dni później zatrzymana została 32-letnia Magdalena M. Miała zadać ofierze kilkanaście ran ciętych, w wyniku których kobieta wykrwawiła się. Żeby pozbawić życia dwójkę jej dzieci i zatrzeć ślady, podpaliła mieszkanie. Sekcja zwłok wykazała, że dzieci zmarły w wyniku zatrucia tlenkiem węgla.

M. usłyszała zarzut zabójstwa więcej niż jednej osoby, połączonego z rozbojem. Przyznała się do winy i złożyła wyjaśnienia. 

Nie chciała rozmawiać z dziennikarzami:

jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • śmierć

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2016 11:38 ~śmierć

  Kara śmierci musi wrócić do Polski, zero litości dla takich bestii.

 • jqm

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2016 18:47 ~jqm

  co to za moda z tymi badaniami i to jeszcze na wniosek prokuratury, jak podejrzana chce i ma kasę to niech się sama na nie zgłosi i zapłaci.

 • Karolko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.02.2016 16:53 ~Karolko

  Wyhuśtać ją, a nie na obserwację za moje pieniądze!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »