Informacje

24.07.2011 21:28 euro 2012 na saskiej kępie

Podczas meczów Francuska będzie zamknięta

SERWISY:

Potok ludzi wokół Stadionu Narodowego i zastawione samochodami uliczki w jego okolicach podczas niedzielnego dnia otwartego... Czy to przedsmak tego, co czeka mieszkańców Saskiej Kępy podczas Euro 2012? Na czas mistrzostw ratusz planuje jednak znacznie ograniczyć ruch  w tej części miasta.

- Ludzie parkują wszędzie, gdzie się da. Uliczki w okolicy są zablokowane przez samochody. Zastawiona Jakubowska, Berezyńska, Lipska - informował w czasie dnia otwartego na Narodowym reporter tvnwarszawa.pl Lech Marcinczak.

- Jeśli będzie tak na Euro jak dzisiaj, a będzie dużo więcej ludzi bo 55 tys. a nie 15. To ja dziękuję bardzo - napisał na facebookowym fanpage tvnwarszawa.pl Mikołaj, przywołując sytuację z ronda Waszyngtona, gdzie ludzi było tak dużo, że wychodzili na ulicę.

O organizację ruchu na terenie Saskiej Kępy podczas Euro 2012 pytał też niedawno radny Warszawy, Paweł Lech (PO).

Mieszkańcy się niepokoją

"Liczni mieszkańcy oraz przedsiębiorcy wyrażają co raz częściej zaniepokojenie brakiem informacji na ten temat"- pisze radny w interpelacji do władz miasta. Dopytuje, czy będzie możliwość prowadzenia działalności w ogródkach kawiarnianych i restauracyjnych.

Miasto chce, żeby w czasie mistrzostw ruch samochodowy w okolicy stadionu był dużo mniejszy.

"Jednym z podstawowych założeń planowanej organizacji ruchu jest ograniczenie dostępności do obszaru ograniczonego ulicami Wał Miedzeszyński, al. Waszyngtona, Kinowa, Trasa Łazienkowska dla transportu indywidualnego" – czytamy w odpowiedzi podpisanej przez Jacka Wojciechowicza, wiceprezydenta stolicy.

Wjazd z przepustką

Jak to będzie wyglądać w praktyce? Wspomniany obszar ma być dostępny jedynie dla mieszkańców i pracujących w tej okolicy. Wjazd będzie się odbywał tylko od strony Trasy Łazienkowskiej na podstawie przepustek. Na podstawie indywidualnej decyzji policjanta, będą również wpuszczani lub nie kierowcy udający się do obiektów użyteczności publicznej.

W tym czasie całkowicie zamknięta dla ruchu będzie ulica Francuska na odcinku od ronda Waszyngtona do Berezyńskiej.

Ograniczenia będą obowiazywać w dniach meczowych od 10.00 rano do 2.00 dnia następnego.

Prowadzenie działalności gastronomicznej w ogródkach będzie mogło się odbywać normalnie, ale klienci muszą przyjść na piechotę.

Skaryszak bez pieniędzy, Drukarz do remontu

Przy okazji radny chciał również wiedzieć, czy planowane są jakiekolwiek działania ożywiające tę część miasta, stadionu Drukarza i parku Skaryszewskiego.

W piśmie do radnego ratusz tłumaczy, że na rewaloryzację Parku Skaryszewskiego nie starczyło w budżecie miasta pieniędzy. Natomiast Stadion Drukarza ma być stadionem treningowym, wykorzystywanym w dni meczowe oraz w dni poprzedzające mecze. W związku z tym przejdzie modernizację.

bako/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • sasanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.08.2011 18:45 ~sasanka

  Maruderzy, przestańcie narzekać! zawsze jęczenie i marudzenie. a gdzie optymizm??? mieszkam na saskiej kępie i wcale się euro nie przejmuje.

  a z drugiej strony to szansa na zarobienie pieniążków dla okolicznych knajp.

 • Wściekły mieskaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.07.2011 20:58 ~Wściekły…

  Jestem mieszkańcem Saskiej Kępy, często wyjeżdżam służbowo służbowym samochodem i muszę dostawać się na drugi kraniec miasta
  .Poproszę mojego pracodawce o czołg z działem przeciw pancernym i będę strzelał do tych , którzy będą mi utrudniać dojazd do pracy.
  Jak chcą sobie robić imprezkę to nie kosztem innych.

 • W-WA

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2011 12:47 ~W-WA

  najwieksze gratulacje powinny trafic do naszych wladz za wybudowanie stadionu w centralnym punkcie warszawy...uważam że warszawa zostanie sparalizowana na czas trwania imprez na stadionie

 • greg

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2011 12:11 ~greg

  może Saską Kępę ogrodzić zasiekami z drutu kolczastego?
  Wtedy, żaden człowiek nie zakłóci spokoju mieszkańcom.

  Wystarczy, żeby straz miejska i policja egzekwowały istniejące oznakowania ulic.

 • lopi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2011 11:42 ~lopi

  luzik,nie przejmujcie się,do 2012 będą dalej pozamykane dojazdy tj.świetokrzyska i kilka punktów po praskiej stronie,więc nikt na stadion z turystów na mecz nie dojedzie,bo po nawigacji nie da się już w warszawie nigdzie dojechać,ostro trzeba znać miasto.pojeżdzą trochę i podziwią się wokół grzybowskiej,towarowej i łuckiej,bo po rondzie onz nie da się w kółko jechać i wrócą skąd przyjechali,o ile będą umieli trafić :P.zajmie to turystom kupe czasu,bo każde czerwone załapią,wqrwią sie i wrażenia z naszej stolicy rozejdą się po całym świecie.

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2011 11:01 ~Michał

  Nic dziwnego skoro parking podziemny będzie na 2 000 aut, a miejsc na stadionie będzie ponad 50 000 !!

 • jolan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2011 10:49 ~jolan

  ja bardzo lubię "nowy" stadion! Wolę go od jarmarku europa - to był obciach!!!
  Całe życie (40 lat) mieszkam na Francuskiej i nie boję się euro2012 - mimo że parkuję samochód na ulicy, ani hałasu, ani ogródków z gastronomią - przecież wybrałam życie w W-wie, a nie cichy zakątek np. (bez obrazy!) w Wilanowie. Będzie ok!

 • małgosiaB

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2011 09:38 ~małgosiaB

  mieszkam na Francuskiej i myślę/mam nadzieję, że tych kilka (słownie kilka!!!) meczy nie zrobi jakieś strasznej sprawy. No, sami pomyście: gdyby mecze odbywały się codziennie to rozumiem tę panikę ale ich będzie tylko kilka i tylko w piątek ....
  Jestem optymistką i ponieważ w swoim życiu widziałam wiele imprez na stadionie X-cio lecia (mam na myśli "okupację" przez Jarmark, prze prawie dwie dekady, gdzie samochody parkowały co weekend) nie będzie tak żle.

 • Wkurzony z pragi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.07.2011 00:41 ~Wkurzony z pragi

  Co to kogo obchodzi, przecież mają "swój stadion", a że mieszkańcy tych okolic (również Ci co potrzebują tamtędy przejechać) będą mieli problemy to już nie ważne.
  Poza tym na euro na 100% będą większe zamknięcia (lub ograniczenia) ulic niż tylko Francuska.
  No ale co to kogo obchodzi, w końcu najwięksi zwolennicy nie mieszkają koło stadionu.

 • antykibic

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.07.2011 23:47 ~antykibic

  To co , ci którzy mogą żyć bez meczy na czas mistrzostw mają się wynieść z miasta, albo przygotować się na kilku tygodniową, przymusową kwarantannę w domu. To miasto liczy trochę więcej obywateli, niż miejsc na stadionie.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »