Informacje

02.07.2013 07:26 forum tvnwarszawa.pl

"Początek wakacji to koniec komunikacji"

SERWISY:

Remonty, mniej połączeń, utrudnienia w metrze, zmiany w SKM - co prawda są wakacje, ale utrudnienia dają się we znaki tym, którzy muszą podróżować do pracy. Internauci skarżą się, ale też proponują rozwiązania.

W stolicy w najlepsze ruszyło wiele inwestycji. Remonty torowisk, przebudowy ulic i wiaduktów. Zamknięte są też dwie stacje metra: Centrum i Świętokrzyska. Na wakacje zmieniły się też rozkłady tramwajów i autobusów.

SPRAWDŹ DOKŁADNĄ LISTĘ REMONTÓW.

 

Wielu mieszkańców Warszawy dopiero na przystanku dowiedziało się o zmianach. Na forum tvnwarszawa.pl pisali o problemach.

- Ratusz uważa, że w Warszawie mieszkają sami uczniowie. Początek wakacji to koniec komunikacji – oburza się Astro.

"Prawie trzy godziny jednym autobusem"

Internauta Yndi w poniedziałek rano podróżował linią 189 na odcinku od ulicy Dźwigowej do al. Jerozolimskich. Linia zmieniła trasę przez remont wiaduktu w ulicy Łopuszańskiej. - Wspomniany odcinek pokonałem w blisko dwie godziny. Przecież to tylko kilka przystanków. Ludzie wychodzą z autobusów i idą do pracy na piechotę, bo po prostu szybciej – przyznaje internauta.

Wtóruje mu Paula. – Linia 189 przystanek PKP Włochy odjazd godzina 7:00. Godzinę później byłam na przystanku Ryżowa. O 8:45 przystanek Łopuszańska. Jeszcze nigdy w jednym autobusie miejskim nie spędziłam prawie trzech godzin –  pisze internautka.

"Jak sardynki"

Nerwy puszczały również mieszkańcom Białołęki, którzy na co dzień dojeżdżają do metra.

- Nowodwory i Tarchomin, zamiast dwóch autobusów jest jeden. Zatrzymuje się na większej ilości przystanków. Zabiera mnóstwo ludzi, jadących jak sardynki i ma częstotliwość jazdy co 5 minut. Następnie w metrze sardynek razy 5 i tak sobie miło jedziemy do Ratusz Arsenał, gdzie staramy się wzajemnie nie stratować przy biegu na tramwaj. To będzie cudne lato – przewiduje ironicznie Adela.

Pasażerowie korzystający z komunikacji mają również zastrzeżenia do autobusów zastępczych. Dużo nerwów kosztowało naszego internautę oczekiwanie na autobus Z1. Kursuje on na odcinku metro Marymont – metro Politechnika. Jest alternatywą dla podziemnej kolejki, nie jeżdżącej pomiędzy stacjami Ratusz Arsenał a metro Politechnika. - Od 12 do 12:48 czekałem na przystanku metro Marymont na autobus Z1. To już przesada – napisał obserwator.

Mieszkańcy piszą też o problemach z komunikacją tramwajową, która również zastępuje w dużej mierze lukę w trasie metra.

– Autobus zapchany na maksa. Metro zapchane jak dwa maksy. Szkoda gadać. Owszem, komunikacja zastępcza jest. Szkoda, że trzeba przepuścić 2-3 tramwaje, zanim się uda załapać do któregoś – komentuje Ada.

Maad z kolei dodaje: - Szkoda, że nikt nie pomyślał, że jeden autobus zastępczy, jeżdżący co 5 min nie zastąpi jeżdżącego co 3 min metra, w które mieści się, bądź co bądź, nieco więcej osób. Dziś około 6:30 ludzie jechali jak sardynki w Z-1 na odcinku Ratusz Arsenał - Metro Politechnika – pisze internauta.

Spóźnieni do pracy

Dla wielu objazdy powodują spóźnienia do pracy i na ważne spotkania.

- Dojazd do pracy wydłużył mi się o 45 minut w jedną stronę (prócz problemów z metrem, zlikwidowano też u mnie linie pospieszne do metra), nie mówiąc już o komforcie podróży zapchanymi liniami zastępczymi. Niby trzeba zrozumieć, że to konieczne, że nie da się uniknąć problemów jeśli chcemy mieć drugą linię, ale ciężko się cieszyć mając przez całe lato 1,5 godziny dziennie w plecy – komentuje Julia.

- Fatalnie. Autobusy jeżdżą zbyt rzadko. Ludzie czekali na przystanku 20 minut. Pani z informacji ZTM sama nie wiedziała co się dzieje i dlaczego nie ma komunikacji zastępczej. Przejazd do pracy wydłużył mi się o dobre 30 minut – opisała internautka Aaaa.

Utrudnienia w SKM

Dużo problemów mieli pasażerowie podmiejskich pociągów.

- Czy ktokolwiek się zastanowił? Co mogą zrobić mieszkańcy Białołęki, skoro zawieszono (w godzinach szczytu - red.) linię S3, co oznacza jeden pociąg na godzinę lub rzadziej do centrum (na stacji Choszczówka się nie zatrzymują). Zlikwidowano linię S3 w weekend. Z całym szacunkiem, remonty remontami, ale Białołęki nie zamieszkują tyko ”słoiki”, które na weekend wyjeżdżają do domu – napisała Oburzona.

- Bez echa przechodzi kwestia zawieszenia linii S3 z Legionowa. Podróż dzisiaj kolejką to jakaś kpina. W ciągu godziny jeden pociąg i to KM do Centralnego. Tłumy na Wschodniej. Ale za to można jechać do Gdańskiego, szkoda tylko, że znaczna część osób dojeżdżających z Legionowa jedzie dalej niż na Ratusz Arsenał – napisał Prem.

Mają swoje propozycje

Internauci również sami proponują rozwiązania komunikacyjne, które ich zdaniem pozwolą przetrwać serię remontów w wakacje.

- A może by tak pomyśleć o przywróceniu w wakacje kilku skasowanych trzy tygodnie temu linii. Na przykład 510, zwłaszcza w kontekście zamknięcia centralnego odcinka metra. Można nim było dojechać bezpośrednio z Tarchomina do centrum. Teraz to będą trzy przesiadki – pisze Isqa.

- Czy autobusy 187 i 517 nie mogłyby tymczasowo jeździć Popularną zamiast tkwić w korku na Ryżowej – proponuje Nika.

Jeżeli masz jakieś swoje propozycje odnośnie zmian w komunikacji miejskiej, które pozwolą przetrwać wakacyjne remonty wyślij je na warszawa@tvn.pl – prześlemy je do Zarządu Transportu Miejskiego.

bf/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Pracownik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 14:53 ~Pracownik

  Pseudo-szanowne ZTM - ja nie widzę żeby Warszawa opustoszała. To że dzieci mają wakacje, nie oznacza, że ich rodzice też mają wolne. Może i część wyjechała, tak samo niektórzy studenci, ale większość została żeby pracować. Przyjechali też turyści, oni również korzystają z komunikacji miejskiej. Może zróbmy tak - niech to dzieci was sponsorują i niech one płacą za bilety, a ludzie, którzy pracuję, niech jeżdżą za darmo, w końcu skoro się z nimi nie liczycie, to pewnie też nie odczujecie tego finansowo, no bo przecież to dzieci was utrzymują.

 • Ulalala

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 09:47 ~Ulalala

  Nie dość, że metro kursuje jak kursuje to jeszcze zabrano jedyne bezpośrednie połączenie 503 z Ursynowa na Tarchomin. Tak jak ktoś już wcześniej a, nie tylko uczniowie i Studenci mieszkają w Warszawie...i tak zamiast okresie wakacyjnym wyjść te mare minut później, trzeba wychodził minimum 40 minut wcześniej.Nie wspomnę o powrotach....walka na politechnice o wejście do wagonu, zatrzęsienie ludzi. Tak ma być dwa miesiące, świetnie....niech jeszcze dowali upał 35 stopni

 • ada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 09:06 ~ada

  Jadę właśnie do pracy.Normalnie odcinek Metro Mlociny a Pruszkowska 175 autobusem pokonuje w godzinę.Wczoraj za pomnialam że metro nie kursuje i wyszlam normalnie o 8 nie dość ze metro nie jeździ do centrum to co 6 minut łaskawie na ratusz dopiero byłam 7;37 i nie zamieściła się do 3 kolejnych tram. Oczywiście korek na zwirki jak zawsze w pracy byłam na 10.20 :) ŻĄDAŃ URLOPOW DLA WARSZAWIAKOW :P

 • adam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 09:03 ~adam

  Kto odpowiada z stan kolei i transportu publicznego?

 • sfsfwe213

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 08:42 ~sfsfwe213

  Ale sie teraz fantastycznie jezdzi do i wraca z pracy, tyle wrazen! Wczoraj musialem wysiasc na drugim przystanku gdyz tyle wytrzymalem stojac na ostatnim schodku w tramwaju. Jak jeszcze mozna utrudnic letni czas, pomyslmy..

 • sek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 02:53 ~sek

  Rząd sprawdza, czy rzeczywiście mamy bezrobocie. Skoro jest taki rozgardiasz po zmianach komunikacyjnych, to znaczy, że problemu nie ma

 • Nieuki

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.07.2013 00:22 ~Nieuki

  Pedro~Pedro

  Dzś na Dworcu Zachodnim pociąg 7:08 z Modlina na Lotnisko tak był zapakowany ze odjechał z opóźnieniem i nie wszyscy się zmieścili. Pociągów na Lotnisko, Slużewiec jest o 1/4 mniej. Autobus 175 kursuje rzadziej, autobus 504 również.

  Skoro w tunelu na stacji Warszawa Lotnisko Chopina nadal jeden tor blokuje zepsuty skład SKM, to PKP nie powinny likwidować linii S3 tylko skierować na stację Warszawa Okęcie, gdzie są bocznice odstawcze.
  LEPIEJ TO NIŻ likwidować przeciązona linie.


  PKP ma z tym tyle wspolnego, ile ja z Toba - wiec absolutnie nic.
  W sklad Grupy PKP wchodzi spolka PKP Intercity (przewozy krajowe) i PKP SKM Trojmiasto - czyli kolej aglomeracyjna na wybrzezu gdanskim.
  SKM Warszawa, WKD i Koleje Mazowieckie to sa spolki samorzadowe. Tobie w tym wypadku chodzi o KM, czyli uderzaj z pretensjami do marszalka woj. mazowieckiego - czyli nie do HGW, nie do ZTM a juz na pewno nie do PKP, co nie ma z tym absolutnie nic wspolnego.

 • trewq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 20:29 ~trewq

  Warszawiak~Warszawiak

  To my mamy 'komunikację'? Gdzie?

  Jak se kupisz samochod, lub jednoslad to masz komunikacje.

 • NICCO

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 17:59 ~NICCO

  FAJNIE ŻE WARSZAWA SIĘ REMONTUJE I BUDUJE TYLKO CZEMU WSZYSTKO NASZYM KOSZTEM ? MOŻNA BYŁO WSZYSTKO TAK ZAPLANOWAĆ ŻEBY RUCH KOŁOWY PRZEZ REMONTOWANE ODCINKI ODBYWAŁ SIĘ SPRAWNIEJ O CAŁE 75% TAK WYNIKA Z SYMULATORA I Z LOGICZNEGO ROZUMIOWANIA - PO CO UTRUDNIAĆ ŁOPUSZAŃSKĄ - JAK NIE OTWORZYLI JESZCZE OBWODNICĘ Z WĘZŁA SALOMEA DO PUŁAWSKIEJ ! WYWALIĆ CAŁY ZDM A JEGO SZEFOSTWO ZAMKNĄĆ ZA SPOWODOWANIE KATASTROFY W RUCHU LONDOWYM A I HANKE TEŻ BI ICH TRZYMA PRZY ŻŁOBIE !

 • Kasia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.07.2013 16:43 ~Kasia

  wawa~wawa

  Wczoraj około 16:30 tramwaje na odcinku Centrum - pl. Bankowy były tak zapchane, że musiałam pokonać całą tę trasę piechotą. Super się wraca z pracy pół drogi piechotą, bardzo dziękuję ZTM! Tak się składa, ze oprócz uczniów i studentów w Warszawie mieszkają też ludzie pracujący, którzy nie mają 2 miesięcy wolnego!


  Ratusz bierze pod uwagę tylko uczniów i urzędasów (szkoły, przedszkola zamknięte). Nie bierze pod uwagę ludzi, którzy na to nieróbstwo pracują normalnie pomimo wakacji

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »