Informacje

22.05.2014 12:25 modernizacja linii dalekobieżnej

Pociągiem w jedną stronę: rano do stolicy, po południu do Pruszkowa

SERWISY:

Spore zmiany w rozkładach jazdy pociągów na linii skierniewickiej w związku z przebudową stacji Pruszków oraz wymianą konstrukcji wspierających sieć trakcyjną na odcinku Warszawa Włochy - Pruszków. Szybka Kolej Miejska S1 oraz Koleje Mazowieckie od 24 maja do 30 czerwca będą kursowały inaczej.

Początkowo kolejarze informowali, że utrudnienia rozpoczną się od czwartku (22 maja).

"Zmianę organizacji ruchu zakładano od 22 maja. Termin przesunięto o dwa dni na 24 maja. W związku ze zmianami przewoźnicy zapewnią od czwartku informatorów na wszystkich stacjach i przystankach trasy (Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście, Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Ursus Niedźwiadek, Piastów, Pruszków i Brwinów), a na odcinku Skierniewice – Warszawa Wschodnia będą wygłaszane komunikaty megafonowe"- napisały w środę Polskie Linie Kolejowe PKP.

Tylko jednym torem

Od soboty zamknięty będzie jeden z torów, po którym poruszają się pociągi podmiejskie i dlatego w godzinach porannych pociągi SKM i KM będą jeździły tylko w kierunku Warszawy, po południu tylko do Pruszkowa, a w pozostałych godzinach ruch będzie odbywał się naprzemiennie. Autobusowa linia zastępcza będzie kursowała na odcinku PKP Pruszków – Warszawa Zachodnia.
Dodatkowo, w okresie 1-14 czerwca, w godz. 22.00-4.50 ruch pociągów podmiejskich na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków zostanie całkowicie wstrzymany.

Część pociągów Kolei Mazowieckich obsługujących linię skierniewicką, będzie kursowało na odcinku Warszawa Zachodnia – Brwinów torami dalekobieżnymi z pominięciem stacji: Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa-Ursus Niedźwiadek, Piastów i Pruszków.

Zastępcza linia autobusowa

Na czas prac modernizacyjnych Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi autobusową linię zastępczą ZS1. Autobusy będą kursowały na trasie: PKP Pruszków – Sienkiewicza – Kościuszki – al. Wojska Polskiego (powrót: al. Wojska Polskiego – Powstańców – Staszica – Sienkiewicza)  – Al. Jerozolimskie – Tysiąclecia – Warszawska – Keniga – Orląt Lwowskich – Wojciechowskiego – Traktorzystów – Nowolazurowa – Ryżowa – Chrobrego – Popularna – Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni. Na trasie Warszawa Zachodnia – Brwinów będzie także kursowała autobusowa linia zastępcza Kolei Mazowieckich.

Zmiany są spowodowane pracami modernizacyjnymi  prowadzonymi przez PKP PLK na odcinku Warszawa Włochy – Pruszków – jest to element modernizacji trasy Warszawa-Łódź.

O modernizacji torowiska mówił Mirosław Siemienic, rzecznik PKP PLK

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • dojeżdżający

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2014 09:10 ~dojeżdżający

  To jest brak szacunku dla pasażerów, brak szacunku dla ludzi, grzeją stołki w PKP i się śmieją z ludzi.

 • matkamatka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.06.2014 13:48 ~matkamatka

  New York~New York


  Niech ci co mieszkają w Brwinowie i Grodzisku siedzą na polu i uprawiają zielenie a nie pchają się do miasta i zatłaczają komunikację miejskiej


  Co to znaczy uprawiać zielenie?
  Co to znaczy zatłaczać?

 • Asystent

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.06.2014 14:39 ~Asystent

  Już prawie od 5 lat jeżdżę trasą Dw. Wschodni- Pruszków, średnio raz na kilka miesięcy serwowane są takie zamknięcia czasem na weekend a czasem do 3 miesiecy, obłęd! po tylu remontach ta trasa powinna już wyglądać jak linia metra..

 • gcq

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.05.2014 19:27 ~gcq

  Pasażerowie KM i SKM proszą portal aby ich wsparł w walce o prawo do punktualnosci, zniżki na bilety z powodu niedogodnosci. To już 4 czy 5 dzień remontu a większość ma już dość. CODZIENNA podróż trwa 3 razy dłużej, brak informacji zamykanie ludzi na 40 minut tuż przed stacja nie można wyjść bo zakaz. Remont ma trwać do wakacji, później zmiana zwana korekta i znów remont w wakacje od września podobnie. Prosimy o pomoc i interwencję w naszym imieniu w UTK marszałka województwa tam gdzie się da.

 • Grodzisk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.05.2014 09:36 ~Grodzisk

  Wracaj do swojego Ciemnogrodu i zastanów się, zanim znów coś będziesz chciał napisać.

 • New York

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2014 15:18 ~New York


  Niech ci co mieszkają w Brwinowie i Grodzisku siedzą na polu i uprawiają zielenie a nie pchają się do miasta i zatłaczają komunikację miejskiej

 • real

  zgłoś naruszenie odpowiedz 22.05.2014 13:35 ~real

  Dzisiaj rano to sama KM nie wiedziała co i jak. Na Zachodnim zapowiadali, że będą omijane stacje aż do Brwinowa. Pan przeszedł po wagonach i oznajmił że kolejny przystanek to Brwinów.
  Niektórzy ludzie powysiadali ... po co? - pociąg jechał po staremu :)

 • pasażer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 20.05.2014 07:55 ~pasażer

  To nie ciemny kraj (jak ktoś napisał) tylko kompletny brak kompetencji jeżeli chodzi o zarzadzanie. Co roku serwowany jest pasażerom remont... Bo nie można przecież tego zrobić jednego roku, coś takiego przerasta kolej...

 • redbull

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2014 21:36 ~redbull

  Trzeba być idiotą (w medycynie to okreslenie stopnia upośledzenia umysłowego) zeby planować takie fajerwerki nie w wakacje... no chyba że planowane jest wtedy coś ekstra

 • Karol

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.05.2014 18:20 ~Karol

  Kiedys przeciesz muszom zrobic ten remont. Nie narzekajcie, od lipca bedzie sie smigalo az milo.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »