Informacje

25.08.2014 19:34 Utrudnienia w ruchu na trasie kolejowej

Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę

SERWISY:Na stacji kolejowej Warszawa Radość pociąg Kolei Mazowieckich potrącił mężczyznę, który po tym trafił do szpitala. Niestety nie udało się go uratować. Wstrzymany był ruch pociągów w obu kierunkach na trasie Warszawa Wawer - Warszawa Falenica. Ruch został wznowiony przed 19.00.

Do wypadku doszło przed 16.00 - Mężczyzna przechodził przez przejście dla pieszych na torach kolejowych przy stacji Warszawa Radość. Najprawdopodobniej za późno wszedł na przejście. Nie ma tam sygnalizacji świetlnej, choć przejście jest oznakowane - mówi Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak podaje policja, mężczyzna przejeżdżał na rowerze przez przejście lub prowadził jednoślad.

Przed godziną 20.00 Iwona Jurkiewicz z biura prasowego stołecznej policji poinformowała, że 81-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Utrudnienia w ruchu

Był to pociąg z Warszawy do Pilawy. Ruch kolejowy na trasie otwockiej był całkowicie zablokowany w obu kierunkach, ponieważ na drugim torze prowadzony jest remont.

- Obydwa tory są zamknięte. Na miejscu są służby ratownicze. Zasugerowaliśmy przewoźnikom, by wprowadzono zastępczą komunikację autobusową - mówił Maciej Dutkiewicz z PKP PLK.

Ruch został wznowiony przed 19.00. ZTM podaje, że wciąż mogą występować opóźnienia w kursowaniu.

Uruchomiono pociąg wahadłowy

Zarząd Transportu Miejskiego podawał, że uruchomiony był  pociąg SKM linii S1 kursujący wahadłowo na odc. OTWOCK -WARSZAWA FALENICA. Odwołane  zostały kursy pociągów SKM linii S1 na poniższych odcinkach: WARSZAWA WSCHODNIA (16:29) - OTWOCK (17:03) OTWOCK (18:45) - WARSZAWA WSCHODNIA (19:21)

 

lata/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 27.08.2014 15:27 ~mieszkaniec

  To przejście jest bardzo niebezpieczne,
  Zabudowane jadąc od centrum do Otwocka czyli nie widać przy ruchu wachadłowym pociągu który jedzie po niewłaściwym torze a do tego przejście wymusza odwrócenie się w lewą stronę przez co jest się tyłem do naderzdzającego pociągu ,ten pociąg tak właśnie jechał z odwrotnej strony jak wspomniałam zabudowanej. Maszyniści nie widzą pieszych w do datku nie dają sygnału dojeżdzając do takich miejsc (przynajmniej ja nie słyszałam)
  Moim zdaniem pominno sie zadbać o dobrą widoczność przy torach a nie zezwalać na zabudowę przy przejściach.
  Lepsza informacja o ruchu wachadłowym też by się przydała.

 • renegade10

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 20:50 ~renegade10

  Światła były tylko przykładowym rozwiązaniem kolego wawka, jak pisałem. Ciekawe jak Twoje postrzeganie zmieni się w starszym wieku, co oczywiście czeka nas wszystkich może też będziesz staruszkiem żyjącym w pędzie, który ma czas na wszystko jak piszesz,podkreślam tu nie chodzi o te światła, które były przykładowym rozwiązaniem, tylko o ratunek życia i ewentualnej rutyny, to że inni przechodzą na czerwonym lub pod zamkniętymi zaporami to właśnie się przyjrzyj dokładnie, są to zazwyczaj młodzi i nie pisz o torach których wymiany pamiętam od dziecka, bo od dziecka tu mieszkam, ale tak nieudolnej to jeszcze nie było mimo techniki kombajnu co niby robi sam wszystko ale cały czas stoi w jednym miejscu a jak patrzeć na nowe szyny to się krzywią, ale nie o to mi chodzi ale niejeden wypadek widziałem taki jak i ten rower z zaciągniętą folią na siodełko przypięty do przejścia, Pana, który tu zginął Gdyby to była Ci bliska osoba to nawet słowem byś się w ten sposób nie wypowiedział, i jeśli zrozumiesz do czego dążę to gratuluje bo wąski krąg myślenia niszczy wiele istnień a takie myślenie wykazujesz TY i Kolej Państwowa zwiększając prędkość przejazdu i niedbająca o pieszych. Świat się zmienia i nie można zostać przy tym co było dobre w latach wcześniejszych

 • Hard

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 18:35 ~Hard

  Jak by pociąg jechał swoim torem a nie pod prąd to nie doszło by do tej tragicznej :( Bramki tak prowadzą pieszego ze w tej sytuacji męszczyzna był tyłem do pociągu. Wydaje mi sie ze ten człowiek nie spodziewał sie pociągu jadącego pod prąd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :/

 • irek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 15:39 ~irek

  ryba~ryba

  A ja wracałem wczoraj do domu od 16,30 do 23,20 !!!!
  Bo pospieszne mają pierwszeństwo :-(

  mam dość

 • Wawka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 14:41 ~Wawka

  25.08.2014 20:50 ~renegade10

  Dodam iż rozmawiałem z policjantem, który potwierdził. iż był to mężczyzna o stan alkoholu nie pytałem co nie zmienia rzeczy iż tory są po to zmieniane aby pociągi mogły osiągać prędkość ponad 100 km/h tylko chyba zapomniano o ludziach którzy chodzą tu na pieszo nawet po zakupy i nie będzie to problem jedynie stacji Warszawa Radość ale i innych stacji na tej linii oraz tłumaczenie w innych komentarzach, że trzeba się obejrzeć jest jak najbardziej dla mnie zrozumiałe, ale tu mieszka dużo starszych osób które nie są do tego przyzwyczajone a postawienie sygnalizacji świetlnej lub innej, która notabene mogłaby korzystać z tej drogowej i zaoszczędzić życie ludzkie jest bezcenna
  <><><><><><><><><><><><><><><><><><
  Stań sobie kiedyś w okolicy przejścia z sygnalizacja i policz ile osób przechodzi na czerwonym. Światła niczego nie załatwią gdy piesi nie będa uważać. Najczęściej, niestety, takie wypadki na linii Otwockiej zdarzają się w okolicach stacji gdzie pociąg albo z niej rusza albo hamuje, by się zatrzymać. To znaczy, że romont torów i możliwość jazdy po nich 100 km/h nie ma tu nic do rzeczy. Poza tym, tory nie są wieczne a te były już mocno zużyte i prawdopodobnie ich stan był przyczyną wykolejenia pociągu w Wawrze. Przypatrz się też zachowaniom ludzi starszych. Wydawałoby się, że mają dużo czasu, że nie muszą się spieszyć. A życie pokazuje, że jest zupełnie odwrotnie ...

 • Figo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 11:55 ~Figo

  ludzie! uważajcie! nie przechodźcie w niedozwolonych miejscach! uważajcie ,bo zapory i sygnalizacja w miedzeszynie nie działają! uważajcie,bo pociągi jezdżą jednym torem w obie strony!

 • Tom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 09:50 ~Tom

  Widać w którą stronę jeździe pociąg choćby po światłach. Stolica czy nie stolica, ważne jest, aby rozglądać się przechodząc przezs tory. Ile już było takich spraw, że ktoś wjechał samochodem pod pociąg na strzeżonym przejściu. Chociaż sygnalizacja mogłaby być, wtedy przynajmniej ludzie by zatrzymywali się i czekali.

 • Ernest

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 08:59 ~Ernest

  Zakończył życie z hukiem i fasonem, bez dwóch zdań. Nie umarł w łóżku szpitalnym jak inne dziadki w jego wieku. Sąsiedzi go zapamiętają jako bohatera, który urozmaicił im dzień.

 • ryba

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 08:43 ~ryba

  A ja wracałem wczoraj do domu od 16,30 do 23,20 !!!!
  Bo pospieszne mają pierwszeństwo :-(

  mam dość

 • Wawrzyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 05:53 ~Wawrzyn

  renegade10~renegade10

  , że trzeba się obejrzeć jest jak najbardziej dla mnie zrozumiałe, ale tu mieszka dużo starszych osób które nie są do tego przyzwyczajone

  Kolego, poszukaj informacji od kiedy linia kolejowa przecina Wawer i inne miejscowości na drodze do Otwocka. Starsze osoby są w przewadze przyzwyczajone do takiego jej położenia, przegrywaja z własną..... rutyną i brakiem koncentracji, żeby nie powiedziec dosadniej. Postawienie sygnalizatora nic nie wniesie, ludzie dalej będą wchodzić na tory z klapkami na oczach a w razie wypadku pojawi sie grupa zaangażowanych aktywistów, głosząca nowinę, że winny maszynista bo jechał za szybko.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »