Informacje

29.11.2010 18:02 Wybory 2010

Po wyborach: rozliczenia w SLD, cisza w PiS

SERWISY:

Trwają powyborcze rozliczenia w przegranych partiach politycznych. W SLD toczy się wojna podjazdowa o fotel szefa klubu radnych. W PiS, które straciło jeszcze więcej, wszyscy solidarnie nabierają wody w usta.

- Tu nie chodzi o ostrzenie gilotyny. Tu chodzi tylko o to, żeby profesjonalnie dokonać podsumowania i rozliczenia i wyciągnięcia wniosków z tej kampanii wyborczej – przekonuje Tomasz Kalita, rzecznik SLD. Wstępnej analizy dokonał już Grzegorz Napieralski, lider Sojuszu.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową kilka dni temu zapowiadał: "Myślę, że musi dojść do zmian w kierownictwie Warszawy i zbudowania nowej grupy liderów, którzy będąc w sejmiku czy w radzie miasta, spróbują zbudować tożsamość SLD w stolicy na całkowicie innych relacjach z Hanną Gronkiewicz-Waltz".

Walka o lidera

Przyszłość jednak nie zapowiada się różowo. Osiągnięcia tej partii, to utrata jednego mandatu w radzie miasta i aż 16 w samorządach dzielnicowych. Najbardziej, bo o cztery mandaty, SLD zubożał na Żoliborzu. Stan posiadania, o jednego radnego, Sojusz powiększył w Rembertowie.

Nie wiadomo też, jak potoczą się losy liderów SLD podczas środowej sesji Rady Warszawy. Nieoficjalnie wiadomo, że nawet jeśli zarząd warszawski rekomenduje na to stanowisko właśnie Sybilskiego, to radni w tajnym głosowaniu mogą poprzeć Adama Cieciurę. Bo wśród członków klubu radnych większość stanowi wewnątrzpartyjna opozycja.

Cichosza w PiS

Niewiele za to słychać o porządkach w warszawskim PiS. Prawo i Sprawiedliwość ma o 5 radnych miejskich i aż 28 dzielnicowych mniej. W samorządzie Woli partia ta straciła 4 mandaty. Zyskała jeden na Żoliborzu.

Samorządowcy PiS, z którymi rozmawiał reporter TVN Warszawa, nie chcieli jednak wypowiadać się przed kamerą o swoich losach.

Przemysław Wenerski

ran/ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »