Informacje

08.07.2016 15:31 bez połączeń i internetu

Po wielkiej awarii nadal skarżą się na problemy. Orange odpowiada

SERWISY:

- Awaria w Orange została całkowicie usunięta. Wszystko działa stabilnie i poprawnie - przekonuje w rozmowie z tvn24bis.pl Wojciech Jabczyński, rzecznik operatora. Mimo tych zapewnień, część klientów nadal skarży się na problemy z wykonywaniem połączeń oraz z dostępem do internetu.

Problemy zaczęły się w czwartek ok. godz. 17.30. Awaria dotknęła klientów Orange w całej Polsce, choć najbardziej ucierpieli mieszkańcy Warszawy. Rzecznik firmy nie potrafił podać u ilu klientów wystąpiły problemy.

- Awaria dotyczyła całego kraju. Mieliśmy utrudnienia i spadek liczby skutecznych połączeń głosowych. Były też utrudnienia w dostępie do transmisji danych - mówił Jabczyński w rozmowie z tvn24bis.pl.

Firma Orange chce zrekompensować swoim klientom kilkugodzinne przerwy w dostawach sygnału.

Rzecznik operatora deklaruje, że post na jego koncie na Twitterze należy traktować jako oficjalną informację, w której nie trzeba doszukiwać się żadnych "haczyków".

Analiza przyczyn

Jak zaznacza przyczyna awarii była "czysto techniczna". - Dokładnie analizujemy to, co ją spowodowało - dodał. Nie chciał jednak odpowiedzieć na pytanie, czy kłopoty z działaniem sieci były spowodowane przez odbywający się w Warszawie szczyt NATO.

Pytany, czy użytkownicy Orange mogą liczyć na odszkodowanie, powiedział, że "każdy klient ma prawo do składania reklamacji". - Kwestie dotyczące ewentualnych rekompensat wynikają wprost z regulaminu świadczenia usług, który każdy klient podpisał. Albo ewentualnie jeśli firma zdecyduje inaczej, to od decyzji firmy - zaznacza Jabczyński.

Nie koniec problemów?

Mimo zapewnień rzecznika o usunięciu awarii, nie wszyscy klienci odzyskali dostęp do usług. O swoich problemach z zasięgiem lub dostępem do sieci informują na facebookowym i twitterowym profilu firmy. Orange radzi, aby zrestartowali swoje urządzenia.

Jednak wyłączenie i włączenie telefonu lub tabletu - jak piszą klienci z całej Polski - nie zawsze pomaga.W odpowiedzi na tweety ze skargami sieć przed godz. 11 przyznała, że "w niektórych lokalizacjach mogą jeszcze występować utrudnienia".

CZYTAJ TEŻ NA TVN24BIS.PL

ToL//bgr, md/sk/kz/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • KTOŚ

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.01.2017 15:18 ~KTOŚ

  Szczecin i okolice całkowity brak zasięgu .ani zadzwonić ani wysłać sms-ów od godz 8:00 rano więc nie prawda że wszystko działa dobrze i sprawnie

 • mława

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.10.2016 10:37 ~mława

  Klamstwo jest godzina 10:35 jest mazowieckie pada deszcz a ja zeby nie telefon w PLAY nie mial bym kontaktu z nikim ani z niczym ZAL w orange klamia zenaprawili w dodatku niepolecam !!!

 • and123

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.08.2016 04:30 ~and123

  mieszkam na dolnym śląsku kolo środy śląskiej i od maja 2016 jest problem z internetem po kilkanaście razy sie rozłącza niewiedzą kiedy i czy wogółe usuna problem bo nie maja kompetentnych osób żeby zmodernizować

 • bydgoszczanin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.07.2016 14:36 ~bydgoszczanin

  Bydgoszcz 19.07.2016 godz. 12:00 nadal problemy z internet... ul. szpitalna.

 • gosc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.07.2016 01:03 ~gosc

  mamy wtorek 01:00 i nie mg polączyc się z internetem ani wysyłać wiadomości.

 • PolAczKa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2016 17:30 ~PolAczKa

  Nadal problemy, Bydgoszcz, 17:30

 • Lex

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.07.2016 01:34 ~Lex

  Polakom zabrać telefony i neta to zaczynają zachowywać się jak dzikusy... żal...

 • CR7

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 18:55 ~CR7

  roaming~roaming

  Straszne, pare godzin bez telefonu i internetu, a niektórzy się zachowują jakby to była tragedia narodowa. Ludzie bez pirdół w stylu FB, tweeter i inne naszeklasy da się żyć. W końcu to tylko technika, która czasami też jest zawodna i trzeba się z tym liczyć.


  Dokładnie! Książki czytać ciemne masy! A nie chodzą jak te cyborgi z gałami wbitymi w ekrany... Miejsca nie ustępują, bo nie widzą, że do pojazdu weszła staruszka, potrącają na chodnikach, a ja z premedytacją idę wtedy na zderzenie czołowe he he - niech się ślepy głąb nauczy, że trzeba patrzeć przed siebie! Mało się nie sfajdają, jak coś nie działa... a kiedyś nie było internetu i telefonów komórkowych i było fajnie - ludzie się zauważali i rozmawiali ze sobą!

 • roaming

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 12:53 ~roaming

  Straszne, pare godzin bez telefonu i internetu, a niektórzy się zachowują jakby to była tragedia narodowa. Ludzie bez pirdół w stylu FB, tweeter i inne naszeklasy da się żyć. W końcu to tylko technika, która czasami też jest zawodna i trzeba się z tym liczyć.

 • piotr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.07.2016 12:37 ~piotr

  Warszawa Tarchomin w dniu 9,06,16r bez zasięgu t0 SKANDAL!!!!!!!!!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »