Informacje

30.04.2016 09:38 zebra na św. Wincentego

Po tragicznym wypadku wymalowali nowe przejście dla pieszych

SERWISY:

ZDM poprawił bezpieczeństwo pieszych na ulicy św. Wincentego, gdzie niedawno śmiertelnie potrącono kobietę. Pojawiło się tam nowe przejście z wysepką w okolicy wjazdu na pobliskie osiedle . Nowa „zebra” wyposażona jest w azyl, ma też wydzielony lewoskręt.

Pasy wytyczono na odcinku między ulicą Malborską a Kondratowicza. W grudniu doszło tu do tragicznego wypadku. Samochód osobowy śmiertelnie potrącił kobietę, a jego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Piesi mają w końcu przejście

W okolicach Malborskiej przejścia nie było, ale, jak podkreślał ZDM ich "budowa w takich miejscach i tym samym poprawa bezpieczeństwa pieszych to ich priorytet na 2016 rok".

Nowa "zebra" w okolicy wjazdu na osiedle Tivoli, wyposażona jest w azyl, ma też wydzielony lewoskręt. Żeby ją stworzyć drogowcy musieli przesunąć słupy oświetleniowe i wytyczyć miejsce. –  Azyl to specjalna wysepka, która pozwala przejść przez jezdnię „na raty” – mówiła Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - To bardzo dobre i tanie rozwiązanie, które optycznie zwęża jezdnię (ale tylko optycznie) i powoduje, że kierowca który zbliża się dla przejścia automatycznie zdejmuje nogę z gazu – dodawała.

 

Audyt przejść dla pieszych

W lutym informowaliśmy o tym, że ZDM przeprowadza audyt przejść dla pieszych. Przegląd obejmie 930 miejsc w trzech dzielnicach: Ochocie, Pradze-Południe i Śródmieściu. Podczas prac skontrolowanych zostanie szereg czynników mających wpływ na bezpieczeństwo pieszych.

Audytorzy mają m.in. sprawdzić skuteczność oświetlenia przejść i przeanalizować obowiązującą tam organizację ruchu. Audyt zakończy się wydaniem rekomendacji, które zostaną wykorzystane przy modernizacji poszczególnych niebezpiecznych miejsc.

Pierwsze chwile po tragicznym grudniowym wypadku :

kw//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Ja 25

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.05.2016 14:11 ~Ja 25

  Przecież ta osoba zginęła przebiegając przez jezdnię niespełna 50 (pięćdziesiąt!!!) metrów od przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną!!! Są w TYM miejscu ustawiane znicze. A TO! przejście jest budowane ok. 200 metrów od miejsca w którym doszło do tamtego nieszczęśliwego wypadku.
  Łączenie budowy TEGO przejścia z tamtym wypadkiem jest bezzasadne. A na pomysł zwężania tego fragmentu ulicy Wincentego mógł wpaść ktoś, kto nigdy nie widział, jakie tam jest natężenie ruchu! Jest to droga: na Białołękę, do centrum handlowego, do drogi wylotowej na Białystok i AUTOSTRADY.
  To nie jest uliczka osiedlowa!

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2016 17:40 ~Piękny Roman

  Kik~Kik

  Jestem kierowcą u cieszę się że zwężają ulice. Za dużo szerokich jezdni. Niektórzy nie wiedzą co to ulica lokalna

  Jak ulica? Chłopie, z Ciebie to taki kierowca jak z....
  To ulica dojazdowa do CENTRUM HANDLOWEGO i dalej na Białołękę, więc ŻADNA tam lokalna.

 • Kik

  zgłoś naruszenie odpowiedz 01.05.2016 13:34 ~Kik

  Jestem kierowcą u cieszę się że zwężają ulice. Za dużo szerokich jezdni. Niektórzy nie wiedzą co to ulica lokalna

 • Wojti

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2016 22:02 ~Wojti

  dil~dil

  Ale beznadzieja, do tej pory jechałem sobie spokojnie lewym pasem bez korków aż do skrętu w malborską. Teraz będę musiał specjalnie zjechać na prawy z lewego postać w korku i z powrotem wrócić na lewy, aby skręcić w malborską... tak się właśnie powoduje korki w Warszawie, przez nieumyślne zarządzanie drogami.


  Ty sobie jechałeś spokojnie, a ja już z 3 razy mało nie miałem wypadku bo jakiś cwaniaczek grzał lewym pasem i gwałtownie zmieniał w ostatniej chwili na prawy pas niezważając na to, że z naprzeciwka ktoś właśnie skręca w lewo (bo była taka możliwość). Dla mnie to poprawa bezpieczeństwa. Od momentu zmiany już nie opłaca się co poniektórym tak skakać z pasu na pas. Brawo ZDM!

 • dil

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2016 19:43 ~dil

  Ale beznadzieja, do tej pory jechałem sobie spokojnie lewym pasem bez korków aż do skrętu w malborską. Teraz będę musiał specjalnie zjechać na prawy z lewego postać w korku i z powrotem wrócić na lewy, aby skręcić w malborską... tak się właśnie powoduje korki w Warszawie, przez nieumyślne zarządzanie drogami.

 • Grammatica

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2016 18:38 ~Grammatica


  ffffffffffffffffffff~ffffffffffffffffffff

  Lenie nie mogą chodzić na około, przecież przejście mi zwolni jazdę, gdy jazdę samochodem.
  dic~dic


  To jak już jeziesz to pojeziesz wolniej :)

  NAOKOŁO, NAOKOŁO, NAOKOŁO...Przepisz to sobie ze sto razy, może się nauczysz.

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2016 12:31 ~Piękny Roman


  decio~decio

  Na tym odcinku powinno być co najmniej pięć przejść dla pieszych, dodatkowo powinno być tylko po jednym pasie w każdym kierunku oraz kładka dla pieszych i przejście podziemne :) A i zapomniałem że należy tam wprowadzić 30 km/h plus dwa fotoradary lub stały posterunek policji drogowej. Można również wprowadzić zakaz wjazdu dla pojazdów marki BMW !!!
  sed~sed

  Wierz mi że są miejsca w Polsce gdzie jak podjedziesz bmw i będziesz wymazany (wytatuowany) to do lokalu nie zostaniesz wpuszczony. Niestety pewne rzeczy zdradzają stan umysłu.

  Sarkazm ciężka sprawa, ale spoko, teżsię na tym łapie czasami :D

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2016 12:30 ~Piękny Roman


  och i ach~och i ach

  W ZDM najwyraźniej zatrudniają osoby inteligentne inaczej. Cytuję:
  "Azyl to specjalna wysepka, która pozwala przejść przez jezdnię „na raty” – mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka ZDM. - To bardzo dobre i tanie rozwiązanie, które optycznie zwęża jezdnię (ale tylko optycznie)".

  Droga pani, azyl o którym pani mówi, to podwyższony do wysokości chodnika fragment jezdni, pośrodku między przeciwnymi kierunkami ruchu. Jest to więc zwężenie FIZYCZNE jezdni, a nie optyczne. Lepiej, aby nie ulegała pani złudzeniom optycznym i zaczęła myśleć. Przynajmniej na próbę.
  wqfewrg~wqfewrg


  ehhh... zazwyczaj wtedy poszerza się ulicę w obie strony by uniknąć zwężenia jej...


  Może nowe lub podczas kompleksowej przebudowy bo w przypadku takiego "azylu" jak tutaj to nie spotkałem się z poszerzeniem ulicy.

 • Piękny Roman

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2016 12:29 ~Piękny Roman


  Ja 25~Ja 25

  Przecież ta osoba zginęła przebiegając przez jezdnię niespełna 50 (pięćdziesiąt!!!) metrów od przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną!!! (Są w TYM miejscu ustawiane znicze.) A TO! przejście jest budowane ok. 150 metrów od miejsca w którym doszło do tamtego nieszczęśliwego wypadku.
  Łączenie budowy TEGO przejścia z tamtym wypadkiem jest bezzasadne. A na pomysł zwężania tego fragmentu ulicy Wincentego mógł wpaść ktoś, kto nigdy nie widział, jakie tam jest natężenie ruchu! Jest to droga: na Białołękę, do centrum handlowego, do drogi wylotowej na Białystok i AUTOSTRAD.
  To nie jest uliczka osiedlowa!

  Aaarghh~Aaarghh


  No bez przesady - akurat ten pas, na którym powstanie azyl, kończy się za 200 metrów, więc ruchu na wprost to nie ograniczy. Problem będą mieli tylko Ci skręcający w Malborską, bo będą musieli zmieniać pas w korku przed wysepką, żeby zaraz wrócić na pas do skrętu.

  I właśnie to zmienianie pasa aby zaraz potem znowu go zmienić jest bezsensem, bo na światłach w lewo skręcą sporo aut.

 • Nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.04.2016 11:32 ~Nick

  Marek~Marek

  Jestem pieszym i uważam, że to przejście jest zbędne. Po 150-200 m w jedną i w drugą stronę przejście ze światłami. ŚW. WINCENTEGO jest stale zakorkowana w godzinach szczytu i weekendy ale dajmy pasy bo korek za krótki...

  A jaki związek ma to przejście z korkiem?

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »