Informacje

08.09.2014 08:03 marymoncka: budują kolektor ściekowy

Po torowisku na tymczasowym rondzie. Światła trzymają kierowców

SERWISY:

Nowa organizacja ruchu na ulicy Marymonckiej w poniedziałek rano nie przysparza kierowcom wielu problemów. Choć, jak przyznaje reporter tvnwarszawa.pl, objechanie tymczasowego ronda na skrzyżowaniu z ulicami Podleśną i Podczaszyńskiego, wymaga czasu.

- Wszystko przez liczne sygnalizatory - tłumaczy Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl. - Wjechałem od ul. Podleśnej, chcąc zrobić pełne kółko, stałem na czterech czerwonych światłach - dodaje.

Jak mówi, tymczasowe rondo wygląda nieco inaczej. - Jest "spłaszczone", a jego dłuższa część znajduje się wzdłuż ulicy Marymonckiej - opisuje Marcinczak.

Samochody na torowisku

Nowa organizacja ruchu, wprowadzona w sobotę wieczorem, powoduje, że kierowcy częściowo jadą po torach tramwajowych.

- Taka sytuacja ma miejsce na ulicy Marymonckiej, na około 30 metrach - informuje Marcinczak i dodaje: - Między tramwajami stoją kierowcy.

W poniedziałek po 7.00 zmiany na Marymonckiej nie powodują jednak większych kłopotów.

- Nie tworzą się żadne korki. Kierowcy przejeżdżają skrzyżowanie bez większych problemów. Nie dochodzi do żadnych niebezpiecznych sytuacji - informuje nasz reporter.

W niedzielę Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl ostrzegał, że po rondzie trzeba jechać wolno i bardzo zwracać uwagę na oznakowanie, bo łatwo się tu pogubić.

Odciąży Czajkę

Zmiany związane są drążeniem tunelu pod wschodnią jezdnią ul. Marymonckiej.

Nowy kolektor ściekowy, Burakowski bis, będzie miał średnicę 3 m i długość ponad 3 km. Zaplanowano go pod wschodnią jezdnią ul. Marymonckiej, na odcinku od ul. S. Żeromskiego do komory w rejonie mostu  Skłodowskiej-Curie. Jest on budowany metodą bezwykopową, ale nie oznacza to, że nie są konieczne żadne prace ziemne – trzeba wykonać komory startowe i odbiorcze dla maszyn drążących, komory rewizyjne oraz łączące nowy kolektor z istniejącym kolektorem Burakowskim. Wymaga to etapowych zmian w ruchu drogowym na ul. Marymonckiej.

Burakowski bis będzie biegł równolegle do kolektora o nazwie Burakowski, który został oddany do użytku w 1961 roku. Płyną nim ścieki sanitarne i deszczowe z centralnych i północnych dzielnic lewobrzeżnej stolicy do oczyszczalni Czajka.

Jak zapewniają urzędnicy, budowa drugiego kolektora umożliwi także wyłączanie odcinków działającego od lat 60-tych kolektora i ewentualne prace konserwacyjne i naprawy.

Cała inwestycja gotowa ma być w 2015 r.

su/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Obserwator

  zgłoś naruszenie odpowiedz 11.09.2014 07:36 ~Obserwator

  Wczoraj byłem świadkiem około godz. 17:20 jak odcinek Marymonckiej od Żeromskiego do Podleśnej karetka na sygnale pokonała w 8 minut, wąskie gardło przed Podleśną nie pozwalało ustąpić miejsca pojazdowi uprzywilejowanemu a auta żeby przepuścić karetkę wjeżdżały na torowisko.
  Brawa dla inżynierów ruchu

 • Mieszkaniec Bielan

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2014 10:42 ~Mieszkaniec Bielan

  Artykuł jest jak najbardziej niezgodny z prawdą, widać iż poziom autora przypomina trochę te "niusy" z pudelka.
  Otóż nowa organizacja ruchu został wprowadzona w nocy z soboty na niedzielę, cały sztab inżynierów i urzędasów stał kilka godzin nad mapą i wydawał polecenia. Już w niedzielę w godzinach okołopołudniowych korek na ul. marymonckiej w stronę Łomianek zaczynał się przy ul. Chlewińskiej, dobre 15-20 minut stania gdzie wcześniej jako tako to szło.
  To co ujrzałem w poniedziałek rano mnie załamało ul. Marymoncka od Łomianek w stronę centrum była kompletnie zakorkowana od Mostu Północnego i Bóg jeszcze wie gdzie dalej zator się kończył. Wracając tego samego dnia o 16 zmieniła się strona zaotoru i auta stały już na ul. Słowackiego w stronę wyjazdu na Łomianki co jest jakieś 5 przystanków tramwajowych. Korek rozładował się dopiero koło godziny 21.
  Mało tego zmyślni kierowcy nie chcąc stać w korku robili różne dziwne manewry oraz rozjeżdżali okoliczne uliczki pod blokami, gdzie ze spokojnej ul. Chlewińskie, ul. Smoleńskiego, ul. Zabłocińskiej i ul. Kolektorskiej powstał ruch jak na Marszałkowskiej, z dzieckiem czy psem na spacer nie możnabyło wyjść bez obaw o życie.
  Kolejny bubel hanki jak skwer przy metrze słodowiec, a ona sama woli wizytować stacje metra, pewnie strach przed nadchodzącymi wyborami :)

 • biel

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2014 10:42 ~biel

  Elka71~Elka71

  A ja mam pytanie do szefów Tramwajów Warszawskich: czy nie wydaje się wam, że ostatnio trochę przesadzacie z ograniczeniami prędkości?

  ograniczenia to pikuś. A widziałaś co się dzieje przy jakże bardzo potrzebnej sygnalizacji Przy Agorze w lesie? tramwaj tam stoi już 1min a nawet dłużej na swoje swiatło. o fazie dla tramka przy UKSW już nie wspomne...

 • grom

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2014 10:37 ~grom

  pasażer~pasażer

  Czy tramwaje nadal mają tam postawione ograniczenie prędkości 10 km/h? Jak jechałem ostanio, to staliśmy trzy pełne zmiany świateł, bo zanim jadący 10 km/h tramwaj dojechał do stojących 30 metrów dalej świateł, to sygnał zmieniał się już na czerwony. Motorniczy chyba świutnie się bawił, pasażerowie mniej.

  Taaak, bo motorniczego szczególnie podnieca taka ślimacza jazda. pilnuje wtedy prędkościomierza zamiast otoczenia żeby mu nie wskoczyło 11km/h bo wtedy raporcik od nadzoru ruchu i po premi!!!
  normalnie ubaw po pachy:/

 • ojej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2014 09:56 ~ojej

  oliwka~oliwka

  Co za ignorant pisał ten artykuł. Być może stał o 24.00 i stąd te "chore" dane na temat utrudnień. Dzień w dzień mam nieprzyjemność jeżdżenia tą ulicą...


  Biedactwo, przesiądź się na rower. Zapomnisz o biadoleniu.

 • Blady

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2014 08:47 ~Blady

  Niech autor artykułu pojawi się tam ponownie np. o 16:30 i postoi sobie 40 minut w korku.

 • you

  zgłoś naruszenie odpowiedz 09.09.2014 08:22 ~you

  Po południu tragedia, ten kawałek przeszło 30 min jechałam. Rewelacja. Nie mam już jak jechać na Białołękę. Zostaje ponton.

 • Wrzask

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 16:23 ~Wrzask

  Nie ma korków???? 15 min stałem dzisiaj rano do skrętu w ul. Podleśną.

 • oliwka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 15:16 ~oliwka

  Co za ignorant pisał ten artykuł. Być może stał o 24.00 i stąd te "chore" dane na temat utrudnień. Dzień w dzień mam nieprzyjemność jeżdżenia tą ulicą...

 • vtr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.09.2014 14:15 ~vtr

  Obserwatorka~Obserwatorka

  W najwyższym stopniu niewłaściwy artykuł, wprowadzający w błąd. Otóż na ulicy, na której w kierunku północnym, na odcinku Hala Marymoncka - Szpital Bielański nigdy nie było rano korków, jest dzisiaj korek gigant. Jeżeli reporter jest profesjonalistą, zapewne jeszcze dzisiaj dowiemy się odpowiedzi na poniższe pytania: 1) czy taką organizację ruchu widział warszawski inżynier ruchu? 2) czy tenże inżynier ruchu zaakceptował taką organizację? 3) Czy zostały wykonane raporty analizujące wpływ tych zmian na ruch w tej okolicy?

  Panie Lechu Marcinczak ma Pan okazję do rehabilitacji za wielce niewłaściwy artykuł. Choć niedowierzam, że ma Pan na tyle profesjonalilzmu, że znajdzie Pan odpowiedzi na powyższe pytanie, to jednak nadzieje umiera ostatnia. Do dzieła!

  Odpowiedź na dwa pierwsze twoje pytania brzmi: "Ależ oczywiście że tak".
  Przecież w tym projekcie widać jego kunszt. To tylko on mógł coś takiego stworzyć. To na pewno jest dzieło Janusza Galasa. To widać gołym okiem.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »