Informacje

06.02.2017 18:17 relacja z nadzwyczajnej sesji

PO tłumaczyła się z reprywatyzacji. "Dlaczego nie reagowaliście?"

SERWISY:

Poniedziałek upłynął pod znakiem dwóch burzliwych sesji Rady Warszawy. Były poświęcone niezwykle gorącym tematom - projektowi poszerzenia Warszawy i reprywatyzacji. Tak relacjonowaliśmy je na tvnwarszawa.pl:

19.13 Obrady zostały zamknięte. Na tym kończymy naszą relację.

19.10 Przewodnicząca rady zamknęła dyskusje mieszkańców, po czym radni przeszli do głosowania nad stanowiskiem PiS w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Decyzją PO stanowisko jednak przepadło, nie zostało wprowadzone nawet do porządku obrad.

19.00 Głos ze strony mieszkańców zabrał też Marek Jasiński, szef Komitetu Obrony Lokatorów. - W 2010 radny pan radny Oskar Hejka prezentował tu oddolny raport o reprywatyzacji. Sam byłem jego współautorem. Tam wskazaliśmy szereg nieprawidłowości. Wprost pisaliśmy, że kamienice są przekazywane z przekrętami. To było prawie siedem lat temu. Dlaczego nie reagowaliście? - pytał polityków PO.

18.40 - Mamy do czynienia z korupcją urzędników, którzy pomagają ludziom przejmującym kamienice. Mamy też do czynienia z niegospodarnością – powiedział Janusz Baranek z Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

Zaapelował do mieszkańców poszkodowanych nieprawidłowymi zwrotami, aby nie bali się mówić o swoich problemach i dzielić się swoją wiedzą. - Jola Brzeska się nie bała. Wy też nie powinniście – powiedział.

18.10 Bardzo emocjonalne wystąpienie pana Andrzeja – mieszkańca jednego z reprywatyzowanych kamienic przy ul. Tykocińskiej, który zaapelował do polityków, aby zamiast przerzucać się oskarżeniami zaczęli razem pracować.

- Przestańcie się w końcu kłócić, bo to my jako lokatorzy ponosimy tego konsekwencje. Mnie nie obchodzą wasze spory. Mam prawo oczekiwać od was jako polityków i radnych podjęcia konkretnych działań wspólnie. Bierzecie w końcu za to pieniądze - powiedział.  ​

17.55 Po przemówieniach radnych głos oddano mieszkańcom. Jedna z nich przyniosła na salę kilkanaście kart zapełnionych adresami zwracanych nieruchomości. - Tymi się prokuratura jeszcze nie zajmuje – mówiła. Chcąc pokazać, że skala reprywatyzacji jest znacznie większa niż się wydaje.

- Państwo się cały czas przerzucają oskarżeniami i wymieniają dokonania na rzecz lokatorów. My prowadząc dyżury lokatorskie tych dokonań niestety nie widzimy – dodała kolejna z mieszkanek.

Przypomniała przypadek nieruchomości przy ul. Karolkowej 9. - Państwo mówili, że tą kamienicą zajmowała się pani pełnomocnik ds. lokatorów. To dziwne, bo do nas cały czas przychodzą mieszkańcy z tego właśnie budynku i mówią o kolejnych problemach – dodała i zaproponowała – może pani pełnomocnik przyjdzie do nas na dyżur. Razem porozmawiamy i pomożemy tym mieszkańcom.  ​

17.45 Powoli kończy się dyskusja o reprywatyzacji. Przed radnymi jeszcze głosowanie w sprawie stanowiska proponowanego przez PiS. Radni tej partii wzywają prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz do podania się do dymisji.

17.40 Przebieg sesji śledzą w Pałacu Kultury mieszkańcy:


16.50 Główne wystąpienie prezydenta Pahla surowo oceniła radna Alicja Żebrowska (PiS).

- Powiedział Pan, że dzisiejsze zatrzymania ws. CBA nie będą ostatnimi. Tym samym widzi Pan, że Hanna Gronkiewicz-Waltz kompletnie nie panowała nad tym, co dzieje się w mieście w tej sprawie - powiedziała.

- Wymienił pan lekką nazwiska urzędników, odpowiedzialnych za aferę reprywatyzacyjną. Czy nie uważa pan, że brakuje tutaj najważniejszej osoby, gospodarza tego miasta? To Hanna Gronkiewicz-Waltz jest odpowiedzialna – dodała.

Mimo nieobecności prezydent, radna Żebrowska zwróciła się też bezpośrednio do niej.- Czy pani nie może w końcu stanąć i odważnie powiedzieć: tak zawiniłam, nie dopilnowałam, nie interesowało mnie to…? - dopytywała.​

16.30 - Potrzebujemy ustawy reprywatyzacyjnej. Bez niej nie da się ukrócić dramatu lokatorów – powiedziała radna Paulina Piechna-Więckiewicz. Dodała, że wszystkie siły polityczne w Polsce odpowiadają za reprywatyzacje: zarówno posłowie, którzy nie przyjęli odpowiedniego prawa, jak i radni Warszawy, którzy przez lata pozwalali na zaniechania.

- Są wśród nas działacze organizacji lokatorskich, którzy od lat, w trudzie i znoju pomagali poszkodowanym lokatorom. Nie było im łatwo – powiedziała.​

16.10 Głos zabrał przewodniczący klubu PO Jarosław Szostakowski. Nie zgodził się ze swoim przedmówcą (radnym Hejką), że Platforma nie zrobiła w związku z reprywatyzacją nic. Przekonywał, że jego partia – na czele z Hanną Gronkiewicz-Waltz chce wyjaśnić tę sprawę.

- To my na ostatniej sesji proponowaliśmy powołanie komisji rady miasta. PiS było przeciw – przypomniał. Ostro skrytykował też PiS za odrzucenie (w pracach komisji) projektu "dużej ustawy". - PO bierze odpowiedzialność za siebie. A państwo? - pytał radnych PiS.

Szostakowski odniósł się też do kwestii nieudanego audytu ws. reprywatyzacji. - Pytacie dlaczego nie wyszedł? Nie było żadnych dużych firm audytorskich, które byłyby tym zainteresowane – powiedział.

15.35 Radny Oskar Hejka (PiS) podczas pierwszych minut wystąpienia przemawiał w czapce z napisem "Make Warsaw Great Again". Domagał się rezygnacji ze strony prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Powiedziała, że jeśli wynik audytu będzie negatywny to poda się do dymisji – powiedział. Jego zdaniem wynik audytu można uznać za negatywny, bo dwukrotnie nie udało się rozstrzygnąć przetargu w tej sprawie.

Radny przekonywał też, że to PO politycznie odpowiada za nierozwiązany problem reprywatyzacji, a teraz próbuje zrzucać winę na partię rządzącą. ​

15.25 Największe afery reprywatyzacyjne, które dotknęły Warszawy odbyły się w czasie rządów PiS. To część drogi, która doprowadziła nas do stanu dzisiejszego – przypomniał Paweł Lech , radny PO.

15.20 Jak informuje reporter TVN24, we wtorek odbędzie się nadzwyczajna sesja rady powiatu legionowskiego w związku z planami zmiany granic Warszawy.

15.15 Wiceprezydent przypomniał, że posłowie PiS w sejmowej komisji zagłosowali za odrzuceniem "dużej" ustawy reprywatyzacyjnej przygotowanej przez PO. - Jak można odrzucać ustawę, która gwarantuje mieszkańcom bezpieczeństwo? Jak można zostawiać tak niespójne prawo, które pozwala na szereg patologii? - pytał.

Dodał też, że często stosowany przez PiS argument, że powinno się taką ustawę przyjąć wcześniej (kiedy rządziła PO) jest "niczym innym jak uchylanie się od problemu". - Powinni ukrócić miecz, który tnie wszystkich – zwłaszcza najsłabszych – powiedział o rządzących.

15.10 W swoim wystąpieniu prezydent wymienia to, co ratusz zrobił aby zminimalizować skutki reprywatyzacji. - Nakazałem burmistrzom wcześniejsze informowanie mieszkańców o tych nieruchomościach, które trzeba będzie zwracać. To dla mieszkańców jest często wielka trauma. Dlatego został ustanowiony też pełnomocnik ds lokatorów. On nie tylko udziela pomocy poszkodowanym mieszkańcom, ale też odpowiada za kontakt z nowymi właścicielami – tłumaczył   Pahl.

Dodał, że został też powołany zespół ds. pomocy mieszkaniowej.

15.07 Witold Pahl zapewnił radnych, że "zwroty nieruchomości – zgodnie z zapowiedzią pani prezydent – zostały wstrzymane".

15.04 Radni PiS domagali się od wiceprezydenta wskazania osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości związane ze zwrotami nieruchomości. Pahl wskazał tu trzy osoby: Marcina Bajkę, Jerzego M. (dziś zatrzymanego) i Krzysztofa Śledziewskiego. Dodał, że wszyscy ostali zwolnieni za niedopełnienie obowiązków służbowych. Jako kolejną wskazał również zatrzymaną w poniedziałek Gertrudę J-F. – Otrzymała wypowiedzenie zmieniające warunki umowy – powiedział.

14.55 Wiceprezydent stolicy Witold Pahl w długim wystąpieniu prezentuje nieprawidłowości dotyczące reprywatyzacji, na jakie ratusz natknął się podczas przeprowadzania audytu wewnętrznego. Mówił m.in. o nadawaniu kuratorów, czyli osób reprezentujących "właścicieli" walczących o nieruchomości.

- Praktyką było, że pracownicy Biura Gospodarki Nieruchomościami występowali do sądu o kuratora. Nawet jeśli były uzasadnione wątpliwości, czy taki właściciel w ogóle żyje. Sądy tego też nie weryfikowały. Taka sytuacja doprowadzała do tego, że kurator nie dbał o interesy osoby, którą reprezentuje, ale dbał często o własne interesy – mówił Pahl. 

14.48 Wiceprezydent Warszawy Witold Pahl: W sprawie Jakuba R. to ratusz wystąpił do prokuratury. Śledztwo to zostało umorzone w 2015 i dopiero wskutek ujawnienia nowych okoliczności postępowanie zostało wznowione.

Wiceprezydent dodał, że ratusz współpracuje z organami ścigana. - Praca z prokuraturą daje nam przekonanie, że wraz z równoczesnym przyjęciem lepszych procedur (ws. reprywatyzacji – red.) patologie i wzbogacanie się kosztem Warszawy już nie wróci.  ​

14.40 Po przerwie radni wrócili na salę, aby tym razem podyskutować o reprywatyzacji. Sesja ta została zwołana na wniosek samorządowców Prawa i Sprawiedliwości, którzy domagali się informacji ratusza w związku z aferą reprywatyzacyjną.

W imieniu Hanny Gronkiewicz-Waltz przedstawia ją Witold Pahl. W pierwszych minutach swojego wystąpienia przypomniał o porannych zatrzymaniach kolejnych osób przez CBA. Dodał też, że "zapewne nie są to ostatnie zatrzymania".

Część mieszkańców nie została wpuszczona na salę. Wśród nich są działacze organizacji lokatorskich. Straż Miejska tłumaczy to faktem, że limit miejsc w sali obrad (110 osób) jest już wyczerpany.

14.39 Sprawę ustawy o zmianach granic stolicy skomentował w poniedziałek Jacek Sasin (PiS). - My złożyliśmy projekt, który jest bazą do dyskusji, chcemy ja odbyć. Będą się odbywały szerokie konsultacje, rozmowy. W tej chwili mogę powiedzieć, że w środę odbędzie się spotkanie z inicjatywy wojewody mazowieckiego - mówił po godz. 14 w Sejmie.

Odniósł się też do uchwalonego przez radnych miasta referendum. - Przegłosowany wniosek o referendum, to jest przekroczenie granic zdrowego rozsądku. Rada Warszawy chce pytać warszawiaków, czy przyłączyć gminy do Warszawy. Chyba że PO chce otrzymać odpowiedzi na to pytanie. Nawet w tej wstępnej wersji, tego pomysłu nie ma. To referendum  przegłosowane przez PO jest absurdalne – mówił Sasin.

14.04 Jacek Sasin (PiS) zapowiedział właśnie w rozmowie z PAP: projekt o ustroju Warszawy nie będzie w najbliższym czasie procedowany w parlamencie. CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT.

14.03 Zakończyła się sesja dotycząca zmiany ustroju stolicy.

14.01 - Radni miasta przyjęli stanowisko krytykujące uchwałę dotyczącą ustroju Warszawy autorstwa PiS – relacjonuje Karolina Wiśniewska, dziennikarka tvnwarszawa.pl.

13.55. Urząd miasta poinformował, jak ma brzmieć pytanie w referendum: "Czy jest Pan/Pani za zmianą granic Miasta Stołecznego Warszawy poprzez dołączenie kilkudziesięciu sąsiednich gmin?". Pod pytaniem umieszczone będą dwa warianty odpowiedzi: "TAK"/ "NIE". Referendum planowane jest w niedzielę, 26 marca 2017 r.

13.53 Radni miasta zdecydowali o przeprowadzeniu referendum w sprawie powiększenia granic Warszawy. - 34 głosy za, 19 przeciw - relacjonowała Karolina Wiśniewska, dziennikarka tvnwarszawa.pl.

Referendum ma się odbyć 26 marca.

13.50 PiS wnioskowało o przerwę. Był przeciw ze strony PO.  Przewodnicząca Rady Warszawy zdecydowała, że jej nie będzie.

13.48 - Ta uchwała (dotycząca referendum – red.) będzie w trybie nadzorczym uchylona przez wojewodę, bo pytanie jest niezgodne z rzeczywistością - przekonywał radny miasta Piotr Guział.

13.42 Radni miasta raz jeszcze przyjęli wniosek o dodanie do obrad wniosku w sprawie referendum dotyczącego ustawy metropolitalnej PiS. Trwa jego omawianie. Jarosław Szostakowski (PO) zasugerował, że referendum miałoby się odbyć 26 marca.

13.35 Radna miasta Paulina Piechna-Więckiewicz: Ten projekt, kiedyś ktoś pyta mnie, jakie ma zalety, to naprawdę nie zostawia mi wiele do popisu. Bardzo chętnie zagłosuję przeciwko tworzeniu tego potworka.

13.30 Paweł Terlecki (PiS): mamy do czynienia zaledwie z projektem. Ten projekt powinien stanowić zaczyn do dyskusji na temat metropolii. Przecież to poddane pod dyskusję, może być w jakiś sposób zmienione. Pochylanie się nad detalami jest przedwczesne. Cała ta emocjonalna dyskusja jest pozbawiona większego sensu.

Publiczność odpowiedziała: "nie ufamy wam".

13.28 Uczestnicy nadzwyczajnego posiedzenia Rady m.st. Warszawy:


13.25 Głos zabrał przedstawiciel Nowoczesnej - poseł Zbigniew Gryglas. Stwierdził, że mówi "nie" projektowi ustawy autorstwa PiS.

13.23 Aktywna publiczność podczas obrad:


13.21 Andrzej Halicki, poseł (PO): Ten projekt nie jest projektem, który dotyczy metropolii jako takiej. Jest ustawą o władzy. 120 artykułów: kto, jak, kogo ma wybierać i blokować. Zero zasad funkcjonowania metropolii.

13.15 - Ten projekt co do kierunków, jest niezbędny, potrzebny i być musi. Natomiast droga dojścia nie do przyjęcia. Nie jest prawdą, że to jest włączenie gmin do Warszawy. To jest utworzenie powiatu, po to, by usprawnić kwestię, które są wspólne dla metropolii – przekonywał radny miasta Piotr Guział.

13.10 Głos zabrał radny miasta Piotr Guział. Przypomniał, że ustawę metropolitalną przygotowywała też Platforma Obywatelska. - Kompetencje w ustawie PiS-owskiej są dokładnie takie same, jak te, które państwo zaproponowaliście - stwierdził.

13.07 Dariusz Figura (PiS) stwierdził, że projektem ustawy metropolitalnej na sesji próbuje się przykryć "ogromną aferę reprywatyzacyjną".

13.04 - Przemówienie radnego Dariusza Figury z PiS znów nie zostało najlepiej przyjęte przez publiczność. Krzyczeli hasła: "Referendum, referendum", "Chcecie blokować suwerena". Na zapowiedź konsultacji odpowiedzieli pytanie: "Kiedy te konsultacje? Przecież ustawa jest już wprowadzona" - relacjonuje Karolina Wiśniewska, dziennikarka tvnwarszawa.pl.

13.01 - Ta ustawa stwarza mechanizmy, żeby cały obszar metropolitalny uporządkować. Ta ustawa stwarza możliwości, że wszelkie funkcje bliskie mieszkańcom, będą im bliskie – zapewniał Dariusz Figura, radny Prawa i Sprawiedliwości.

12.56 Jak słuchałem pana prezydenta Olszewskiego, to stara się udowodnić, że powiaty w Polsce nie mają sensu działać. Powiaty działają i to jest fakt bez sporu. W jakiej sytuacji formalnej jesteśmy? Został zgłoszony projekt. Jest zapowiedź drugiej ustawy, która ma być wdrażająca. Pewnie znajdzie się w niej odpowiedź na pytania, które państwo zadają. Konsultacje na pewno będą – przekonywał Dariusz Figura (PiS).

"Referendum, referendum" - słychać było głosy z sali.

Zdaniem Figury referendum będzie bezzasadne.

12.53 Jak relacjonuje dziennikarka tvnwarszawa.pl, wiceprezydent stolicy Michał Olszewski nie pozostawił na projekcie PiS suchej nitki. Jego zdaniem wnioskodawcy nie mają pojęcia o tym, jak dziś działa Warszawa i okoliczne gminy. Przypomniał, że w 2007 roku wprowadzono wspólny bilet, z którego teraz korzystają 33 gminy. - Argument, że między nami nie ma współpracy jest jak gest Kozakiewicza pokazany wszystkim gminom – punktował.

Wnioskodawcom postanowił natomiast rozdać broszury informacyjne. - Mamy wrażenie, że wnioskodawcy nie wiedzą, co dzieje się w Warszawie. Otrzymacie państwo od nas zarówno strategię, opis jak działa metropolia. Każdemu posłowi, który chce się przejechać miejską komunikacją i sprawdzić jak działa chętnie sam kupię bilety – powiedział.

12.51 Władze stolicy mówiły też o wątpliwościach związanych z nową ustawą. - Kto przejmie długi powiatów likwidowanych? Jak zostanie zorganizowana sieć szpitali? Jak będzie wyglądała kwestia rejestracji pojazdów? Czy w nowym powiecie wzrosną stawki OC? – pytał Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

12.49 Władze stolicy mówią o nowym tworze:


12.45 Zdaniem władz miasta ustawa metropolitalna wprowadzi nierówności w wyborach:

 

12.43 Wiceprezydent Warszawy pokazał slajd porównujący Warszawę z Paryżem:


12.39 - Każdemu posłowi, który chce przejechać się miejską komunikacją podaruję bilet, żeby przekonali się, jak działa transport publiczny w Warszawie – mówił Michał Olszewski, wiceprezydent miasta.

12.37 Głos w sprawie projektu ustawy dotyczącej metropolii zabrał Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy.

- Mamy nieodparte wrażenie, że przepis ten jest z  roku 2005, kiedy prawdopodobnie, jak usłyszeliśmy od wnioskodawców, powstał pomysł na ten przepis. Jednym z argumentów, który powtarza się w uzasadnieniu jest to, że ustawa ma wyeliminować znaczne utrudnienia w rozwoju stolicy. Warszawa razem z metropolią była najszybciej rozwijającym się regionem w Unii Europejskiego – przekonywał.

12.32 Radni zdecydowali o wprowadzeni punktu w sprawie referendum pod obrady. - Za 33, przeciw 19, 2 wstrzymujących. Wprowadziliśmy ten punkt - powiedziała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca rady (PO).

12.28 - Przemówienie przewodniczącego Szostakowskiego (PO) nie spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony radnych PiS. Ale za to publiczność nagrodziła go głośnymi brawami. Zwłaszcza wtedy, kiedy zaproponował wniosek w sprawie referendum - informuje Karolina Wiśniewska, dziennikarka tvnwarszawa.pl.

- Zupełnie inaczej został za to przyjęty radny PiS Dariusz Figura. W momencie kiedy zabrał głos publiczność zaczęła krzyczeć: ręce precz od Warszawy, zapytajcie warszawiaków - dodała.

Figura przypomniał, że PiS złożył w zeszły poniedziałek wniosek o sesję w sprawie reprywatyzacji. - Ta sesja powinna być zwołana w obecności pani prezydent - dodał.

Na miejscu jest zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz - Michał Olszewski.

12.25 Jarosław Szostakowski (PO) zaproponował, by zapytać mieszkańców o proponowane zmiany. – Składam wniosek formalny o rozszerzenie porządku obrad o projekt uchwały w sprawie przeprowadzenia referendum gminnego – stwierdził.

12.22 Głos zabrał Jarosław Szostakowski (PO). Przekonywał, że ustawa proponowana przez PiS to odebranie podmiotowości Warszawie i okolicznym samorządom. – To naprawdę duża grupa mieszkańców Mazowsza. Ustawa tworzy megapowiat, w którym każdy mieszkaniec będzie miał wszędzie daleko – powiedział.

12.20 Rozpoczęła się sesja.

12.15 - Na sali jest liczna reprezentacja Komitetu Obrony Demokracji z Mateuszem Kijowskim na czele - informuje Karolina Wiśniewska, dziennikarka tvnwarszawa.pl.

12.08 - Są też posłowie. Między innymi Jarosław Krajewski z PiS, Michał Szczerba z PO. Był też Paweł Rabiej z Nowoczesnej – relacjonuje Karolina Wiśniewska, dziennikarka tvnwarszawa.pl.

12.03 - Sesja się jeszcze nie zaczęła, ale jest bardzo dużo osób. Wszystkie miejsca na głównym miejscu dla widowni są zajęte. Straż miejska już nie wpuszcza kolejnych - relacjonuje Karolina Wiśniewska, dziennikarka tvnwarszawa.pl.

Dwa wnioski

Jako pierwsze wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Radni opozycji domagają się kompleksowej informacji stołecznego ratusza o reprywatyzacji.

W zaproponowanym porządku obrad wyróżnili trzy kwestie: nieudanego audytu zewnętrznego w sprawie zwrotu nieruchomości, wstrzymania procesów reprywatyzacyjnych oraz "losów stołecznego raportu o reprywatyzacji warszawskiej omawianego na sesji w kwietniu 2010 roku".

Oczekują też wyjaśnień w sprawie odpowiedzialności poszczególnych osób i jednostek organizacyjnych, które w urzędzie miasta uczestniczyły w sprawach związanych z reprywatyzacją.

Dwa dni później drugi wniosek o sesję nadzwyczajną złożyła Platforma Obywatelska. Radni tej partii chcą zabrać głos w sprawie poszerzenia stolicy o okoliczne gminy. Posiedzenie powinno rozpocząć się w samo południe. W porządku obrad znajdują się dwa punkty. Po pierwsze – informacja prezydenta na temat projektu o ustroju Warszawy, a po drugie – przyjęcie przez radę miasta specjalnego stanowiska w tej sprawie.

CZYTAJ WIĘCEJ O PLANOWANYCH ZMIANACH PiS.

Hanny Gronkiewicz-Waltz ma nie być na żadnym z tych posiedzeń. W ubiegłym tygodniu prezydent zapowiedziała, że – jak zawsze o tej porze – wyjeżdża na urlop.


kw/ran/kz/mś


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • nick

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.02.2017 14:54 ~nick

  A wiesz, dlaczego wstrzymał inwestycje? Ze względu na niekorzystne umowy zawarte przez ekipę piskorskiego i kozaka. Poza tym nie wszystkie, ale dużo.

  A czy Warszawa się rozwija? Tak, ale na kredyt. Poza tym ten rozwój jest ukierunkowany na przyjezdnych, natomiast rodowitych mieszkańców ma się za nic (vide kradzieże mieszkań przez skupujących roszczenia).


  nigdy więcej~nigdy więcej

  Tak właśnie wygląda stolica pod rządami PO - afery protesty oszustwa malwersacje korki smród brud !
  Nigdy więcej PO !
  Dosia125~Dosia125

  Pod rządami PO Warszawa się rozwija. Gdy była pod rządami PiS to ten nieświętej pamięci wstrzymał wszystkie inwestycje i Warszawa powoli obracała się w podrzędne miasteczko bez szkól, dróg, metra. To za HGW tyle inwestycji zostało rozpoczętych i zakończonych. Może nie jest idealnie, bo wielu mieszkających w tutaj nie płaci podatków a korzysta z udogodnień. Nikt nie jest idealny ale to dzięki niej Warszawa rozwija się, Jak ktoś nie ma bladego pojęcia i jest opłacanym pisowkim hejterem to mordeczka w kubeł.


 • Dosia125

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2017 09:43 ~Dosia125

  nigdy więcej~nigdy więcej

  Tak właśnie wygląda stolica pod rządami PO - afery protesty oszustwa malwersacje korki smród brud !
  Nigdy więcej PO !

  Pod rządami PO Warszawa się rozwija. Gdy była pod rządami PiS to ten nieświętej pamięci wstrzymał wszystkie inwestycje i Warszawa powoli obracała się w podrzędne miasteczko bez szkól, dróg, metra. To za HGW tyle inwestycji zostało rozpoczętych i zakończonych. Może nie jest idealnie, bo wielu mieszkających w tutaj nie płaci podatków a korzysta z udogodnień. Nikt nie jest idealny ale to dzięki niej Warszawa rozwija się, Jak ktoś nie ma bladego pojęcia i jest opłacanym pisowkim hejterem to mordeczka w kubeł.

 • Polak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2017 09:31 ~Polak


  pozdrawiam~pozdrawiam

  widzę, ze ujadanie pisowczyków w komentarzach ma się w najlepsze...
  CWP~CWP


  Polaków, lemingu, Polaków! A to na widok niemieckiej V kolumny, zwanej PO i nowoczesną.


  Dokładnie. Ograniczeni umysłowo mówią o "pisiorach" czy "pisowczykach" na każdego kto się brzydzi PO, KODem, Nowoczesną, GW, itp.

 • CWP

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2017 08:24 ~CWP

  pozdrawiam~pozdrawiam

  widzę, ze ujadanie pisowczyków w komentarzach ma się w najlepsze...


  Polaków, lemingu, Polaków! A to na widok niemieckiej V kolumny, zwanej PO i nowoczesną.

 • pozdrawiam

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.02.2017 00:54 ~pozdrawiam

  widzę, ze ujadanie pisowczyków w komentarzach ma się w najlepsze...

 • Toms

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 21:15 ~Toms

  Powiem tak, ani HGW nie powinna uciekać na urlop podczas tak ważnej debaty. (A jeśli znajdą się dowody że jest umoczona w reprywatyzację powinna za to odpowiedzieć), ani PiS nie może zagarniać gmin i miast powiatowych odgórnym zarządzeniem do jednego warszawskiego wora.

 • Urlop

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 20:11 ~Urlop

  jorunieczekjorunieczek

  Kiedy w końcu przyjdą do domu Waltzowej o 6-tej rano i doprowadzą w kajdankach do prokuratury . Ona odpowiada za wszystko co działo się ze złodziejską reprywatyzacją warszawskich kamienic .

  Ona pewnie dlatego wzięła t. zw. " Urlop ", żeby jej nie wyprowadzali na oczach podwładnych. Wstyd !

 • No problem

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 20:09 ~No problem


  janiewiemoczympanidomnierozmawia~janiewiemoczympanidomnierozmawia

  Takie dwie piekielnie ważne sprawy, a ona wyjeżdża na urlop? Bo zawsze o tej porze się wybiera na urlop? To kolejna kpina i kolejne zlekceważenie mieszkańców. No to daje PiSowi pole do POPiSu. Tchórz. Dosyć jej fochów i arogancji. Wawie potrzeba prezia z prawdziwego zdarzenia, oddanego miastu i jego mieszkańcom. Człowieka z wizją rozwoju miasta, otoczonego uczciwymi fachowcami. Są tacy? Nie ma. No to mamy problem. Precz z POPiSem! Tylko ktoś niezależny i uczciwy.
  tsnapd~tsnapd

  To podobnie jak z panem prezydentem, ktory w trakcie puczu jedzie bawić się w góry. Niestety muszę się zgodzić, że POPiS to dno i bagno. Bardzo są siebie godni. Jedynie tylko, że PiS nawet pozorów nie stwarza. Po prostu walą na rympał wszystko. Lekceważenie opozycji, prawo i demokracja akceptowana jeśli wspiera linię partii. Jednak brakuje mi tego zażenowanie PO gdy robili coś źle.

  Nie mamy żadnego problemu, poza tym, że wszyscy ludzie nadający się na stanowisko prezydenta Warszawy są z PO.

 • nigdy więcej

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 20:08 ~nigdy więcej

  Tak właśnie wygląda stolica pod rządami PO - afery protesty oszustwa malwersacje korki smród brud !
  Nigdy więcej PO !

 • virc

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.02.2017 19:50 ~virc

  misespower~misespower

  Bicie piany. Ustrój Warszawy ustala ustawa sejmowa a nie festiwal lemingów.

  Pelikan się odezwał

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »