Informacje

24.05.2012 12:23 problemy na nowej autostradzie

Po środowych korkach
na A2 nie ma śladu

SERWISY:

Po środowych korkach na A2 nie ma śladu. - Bez problemu przejechałem autostradą i zjechałem z niej w stronę Pruszkowa- relacjonował rano  Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Zadowoleni z przejazdu nie mogą być kierowcy na krajowej "dwójce", którzy drugi dzień stoją w korku na dojeździe do Warszawy.

W środę od wczesnych godzin rannych kierowcy utknęli na A2 w ogromnym korku do zjazdu na węzeł Pruszków (skrzyżowanie A2 z drogą krajową nr 718). Okazało się, że problem leży w źle ustawionej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic 3 maja i Żbikowskiej w Pruszkowie. - Jest krótkie światło do skrętu w lewo. Na zielonym mieszczą się tylko 3 samochody - relacjonował w środę Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl.

- Dzisiaj sytuacja jest diametralnie inna- mówił po 8.00 rano Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. - Wydaje mi się, że sygnalizacja została przesterowana.  Po korku nie ma śladu - dodał.

Do kogo należą światła ?

Chcieliśmy upewnić się czy sygnalizacja świetlna została zmieniona, ale urzędnicy mają kłopot z ustaleniem do kogo należy. - Skrzyżowanie ulic 3 maja i Żbikowskiej jest w zarządzie Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich i to do nich należą wszystkie zmiany w sygnalizacji świetlnej- poinformowała nas Małgorzata Tarnowska rzeczniczka mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - W przyszłości tak będzie, ale na czas budowy A2 skrzyżowanie przejęte zostało przez GDDKiA i  do tej pory należy do nich- odpowiada Monika Burdon, rzecznik MMZDW. - Nie mam informacji o tym, aby zostało nam ponownie przekazana- dodaje.

Po kolejnym telefonie do GDDKiA potowierdziły się jej informacje. – Faktycznie jeszcze nie przekazaliśmy sygnalizacji -  potwierdza Tarnowska. – Ale za zarząd ruchu w tym miejscu odpowiada Urząd Marszałkowski, więc również za sygnalizację - dodaje. Zadzwoniliśmy sprawdzić te informacje w urzędzie.

- Nic nie wiem żeby tak było.  Sprawdzę - odpowiada Marta Milewska, rzeczniczka UM.

Czekamy na odpowiedź.

Problemy w Morach

W środę problemy z przejazdem mieli  również  kierowcy jadący ul. Poznańską od Ożarowa w stronę Warszawy. - Na węźle Warszawa-Zachód (skrzyżowanie S8 z krajową "dwójką") jest źle ustawiona sygnalizacja świetlna- informowali internauci. - Kto wymyślił te trzecie światła w Morach? Jak na odcinku 500 metrów mogą być trzy sygnalizacje świetlne? Cały Ożarów Mazowiecki był dziś sparaliżowany. Do Tesco na Połczyńskiej jechałam niemal godzinę. Skandal! - pisała w srodę rano internauta Elka.

- Wiemy o problemie. Sprawę przekazaliśmy konserwatorowi sygnalizacji- poinformowała w środę Tarnowska.

Niestety w tym miejscu korki pozostały. - Nowa sygnalizacja jest akomodacyjna, czyli taką, która reaguje na realną sytuację na drodze. Okazało się, że jest błąd w programie- wyjaśnia Tranowska. - Konserwator w trybie pilnym ma przywrócić dobrze działającą sygnalizację - dodaje.

roody/su//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.05.2012 08:10 ~olek

  A mi A2 jest obojętna.
  Mój czas przejazdu do pracy tramwajem się nie zmienił.
  Ale systematycznie poprawia się komfort, bo jeździ coraz więcej bardzo dobrze klimatyzowanych i cichutkich nowych pojazdów z Pesy.

 • skbart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2012 12:00 ~skbart

  Powinno się uspokoić jak włączą Gierdziejowskiego no jak ruszy ała A2, wtedy zmniejszy się napływ samochodów ze starej 2

 • Michu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2012 07:01 ~Michu

  Zaprojektowanie skrzyżowania S-8 z Połczyńską jako kolizyjnego ze światłami musiało tak się skończyć! To zupełny brak wyobraźni! Obawiam się, że ten korek-gigant już tam będzie zawsze, bo przecież ogromny jest ruch lokalny na tym wjeździe do Warszawy.

 • mieszkaniec okolicy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.05.2012 06:50 ~mieszkanie…

  nie ma korków? HAHAHA Wczoraj godzina 9.00 wyjazd z przejazdu w Gołąbkach - 9.55 wyjazd na ul. Połczyńską / Poznańską 1,5 km pokonanej trasy. Godzina 14.55 zjazd z S8 przy Połczyńskiej/ Poznańskiej na zachód potem nawrotka przy Biedronce i dojazd do hotelu Rest 15.45 - ok 2 km. Przed pełnym otwarciem skrzyżowania przy S8 w godzinach szczytu 1 odcinek zajmował max 20 minut przy olbrzymim korku (od przejazdu ) a odcinak nr 2 max 5 minut włączając w to zmiany świateł przy zawracaniu..... Oceńcie sami. Dla projektanta załatwiłbym DOŻYWOTNIEGO BANA na robienie i projektów drogowych. Niech sam sterczy w korkach które zaprojektował...

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 23:24 ~mieszkaniec

  Mieszkańcy Ursusa nie robiliby z S-8 drogi lokalnej, gdyby mieli inny wyjazd w stronę Bielan, Bemowa.
  Ale bystry nie zauważył, że Dźwigowa jest chwilowo;) nieczynna, a jeździć musimy...

 • Jump

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 22:48 ~Jump

  Skrzyżowanie S8 z Połczyńską totalnie zakorkowane, kierowcy od strony Bronisz stoją w mega korku, dlaczego nie można zrobić zielonej strzałki dla wjeżdzających na S8 w strone Wisły, to by troche rozluzniło temat.. inna sprawa 3 razy światła na jakiś 300 m to pomyłka, jada od strony Bronisz, pierwsze: przejscie dla pieszych przy "Niebieskim" hotelu, drugie: zjazd z S8 od strony Wisły, trzecie: zjazd z S8/A2 od Pruszkowa :) masakra... jednak trzeba się cieszyć, Śląsk ma już od dawna A4, Poznań A2, teraz jest i w Wawie, może jak otworzą do Grodziska będzie luźniej...

 • Karo

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 22:26 ~Karo

  Karl- gdyby tak wszędzie porobili wjazdy to z S8 i A2 mieszkańcy ursusa i okolic zrobiliby sobie ruch lokalny. A chyba nie takie jest przeznaczenie obwodnicy miasta a tym bardziej autostrady

 • elf

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 21:57 ~elf

  Nie budują - źle, budują - źle, potraficie tylko narzekać. Nie podoba się to wypier... z Polski malkontenci.

 • Karl

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 21:41 ~Karl

  szkoda ze nie ma zjazdu na ursus.. omijajac przejazd kolejowy w gołąbkach.. nie ma wjazdu w konotopie.. jakas totalna niedorobka..

 • MICH

  zgłoś naruszenie odpowiedz 24.05.2012 19:54 ~MICH

  jeżeli któryś z urzędasów wreszcie beknie za to to może będzie ok.ALE....O OMUNA ROBI CO CHCE I MA WARSZAWIAKÓW W .....

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »