Informacje

26.08.2014 06:19 problemy z inwestycją

Po ponad roku naprawią most Północny. Będą utrudnienia

SERWISY:

Ponad rok potrzebowali drogowcy, żeby ostatecznie wziąć się za naprawę nawierzchni Trasy Mostu Północnego. Do tej pory zbierała się w tej sprawie komisja, wykonano ekspertyzę, zlecono też obserwację jezdni, a Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych twierdził, że problem nie był "czymś supernadzwyczajnym".

Wybrzuszony asfalt, pękające bąble i asfalt schodzący płatami - tak ponad rok temu wyglądała jezdnia trasy od strony Białołęki w kierunku Bielan. W międzyczasie jezdnia została załatana, ale problem do końca nie zniknął. Docelowo naprawa ma się odbyć w najbliższy weekend, a to oznacza utrudnienia dla kierowców.

Wyłączą cztery pasy

- Prace najprawdopodobniej ruszą w najbliższy piątek wieczorem i zakończą się w poniedziałek nad ranem. Obejmą wymianę izolacji oraz nawierzchni trasy - wyjaśnia Małgorzata Gajewska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Wyłączone zostaną po dwa pasy ruchu w obu kierunkach - dodaje.

Jak informuje Gajewska, w kwietniu Instytut Badawczy Dróg i Mostów zlecił obserwację trasy, aby przyjrzeć się, czy w okresie wakacyjnym, w trakcie upałów, nie pojawiają się nowe ubytki. - Zaobserwowano jeszcze jedno wybrzuszenie - mówi rzeczniczka.

Ale problemy zaobserwował reporter tvnwarszawa.pl już ponad rok temu. Co w międzyczasie zrobiono, by zniknęły? Choć pisaliśmy o tym nie raz, to warto przypomnieć, jak drogowcy argumentowali tak długo trwające działania.

Ma już rok

8 sierpnia 2013 roku nasz reporter zauważył poważne ubytki nawierzchni na środkowym pasie, nad ul. Myśliborską. Kolejne pęknięcia pojawiały się co kilka dni.

TAK WYGLĄDAŁ MOST W SIERPNIU UBIEGŁEGO ROKU:


Drogowcy zapewnili wówczas, że most jest bezpieczny i w tej sprawie zbierze się komisja. - Na razie nie są znane przyczyny usterki, ale to nie jest nic supernadzwyczajnego - komentowała wtedy Gajewska. I dodała, że wadą zajmie się wykonawca w ramach gwarancji.

W sprawie problemów na moście zabrała głos nawet prezydent stolicy.- Takie rzeczy po półtora roku się zdarzają - skomentowała na antenie TVN24 Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Ekspertyza i obserwacja

W sierpniu ubiegłego roku załatano tymczasowo dziury na trasie. Instytut Badawczy Dróg i Mostów przez kilka miesięcy wykonywał ekspertyzę, która miała przedstawić przyczyny problemu i wskazać, jak ubytki naprawić.

Wyniki ekspertyzy zostały podane w październiku 2013 roku. Według IBDiM winny był cement, a nie wykonawca. - Instytut jest zdania, że główną przyczyną powstawania pęcherzy są substancje metaliczne, zawarte w cemencie użytym do produkcji betonu - poinformowała wówczas Gajewska.- Substancje te najprawdopodobniej weszły w reakcje chemiczne powodujące wydzielanie gazów. Przy szczelnej izolacji płyty wiaduktu i w wysokiej temperaturze, wzrosło ciśnienie gazu i w efekcie pojawiły się pęcherze - tłumaczyła.

W listopadzie 2013 drogowcy poinformowali, że docelowe prace zostaną wykonane na wiosnę 2014 roku.

Ale już w kwietniu 2014 ZMID omawiał z wykonawcą szczegóły docelowej naprawy. Okazało się, że dojdzie do skutku dopiero po wakacjach, gdyż IBDiM zlecił obserwację trasy.

su/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Olek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 20:27 ~Olek

  Jak fantastycznie wybrany termin - akurat na powroty z wakacji.

 • maszka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 18:41 ~maszka

  A ja sądziłam, że to jest most M. Skłodowskiej-Curie.
  Jak ktoś nie jest z Warszawy, to nie wie, że to ten sam most. Grunt to "rzetelne dziennikarstwo".

 • stan53

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 14:49 stan53

  Czas by ktoś po PO PO-PISie naprawiał państwo ,póki jeszce coś działa .Rozmontowuja państwo od 9 lat.

 • Płetwy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 12:55 ~Płetwy


  zaki~zaki

  Od roku także w remoncie jest tunel prowadzący z drogi S79 na lotnisko Okęcie. Zamknięty był w zimę, bo lała się woda i na asfalcie były jęzory lodu. Od wiosny nic tam się nie dzieje. Raz na 2 m-ce widzę tam 2 osoby, które jakimiś szpacheleczkami coś tam lepią, ale wygląda to żałośnie. Do zimy coraz bliżej, a woda jak się lała, tak się leje, a oni przez małe dziurki w ekranach na macanego coś tam lepią. Żałosne po prostu. Jeżdze tamtendy codziennie, od 2 miesięcy widze tą samą zakurzoną drabinę, i ani jednego robotnika.
  jaro~jaro

  Bo Hanna jest jak ten symbol Warszawy- syrena. A jak wiadomo, syrena bez wody żyć nie może.

  Jadąc lewym pasem w stronę Bielan ( oczywiście w koreczku) w tunelu 'przekręt" zauważyłem, że w kilku miejscach spod asfaltu wybija woda. Mam pewne podejrzenia, że niedługo znowu zaczniemy jeździć górą.

 • Szczodra

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 12:53 ~Szczodra

  klara~klara

  Trzeba było uroczystego otwarcia bo żydówa dostała nagrodę. Że wadliwy, a co tam, byle ona swoje dostała.

  Ona ma dobre serduszko, wszystko rozdała swojemu personelowi w formie nagród.

 • myslacy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 12:41 ~myslacy

  Przeciętny Polak nie zdaje sobie sprawy, że to wina rządzących, przez co cierpią zwykli obywatele np. bardzo długo czekając na lekarza specjalistę. Władza ma w nosie obywateli byle jak wydając ich kasę. Władza weźmie jeszcze premie, a ciemnogród nie pójdzie na wybory, więc ich wynik będzie zakłamany. Ostatnio władza zabroniła iść na referendum a chwaliła się że wybudowała most północny. Stare hasło: nie głosujcie na innych tylko na nas lub wcale nie idźcie nadal działa na obywateli w tym kraju... hasło bez sensu, bez podstaw.

 • Jacek Kaczorowski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 12:40 ~Jacek Kaczorowski

  A nie mogą poczekać jak zakończy się przebudowa Grota ?!!! W Polsce inżynier ruchu logiki nie poznał na studiach.
  Do tego Al. Niepodległości zwężona do jednego pasa przy Koszykowej i w tym samym momencie musieli się zabrać za Żelazną w tym samymy kierunku BRAWO !!!

 • MakKluski

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 12:29 ~MakKluski  nik~nik

  Nie most tylko nawierzchnię! Most będzie cały i zdrowy przez następne kilkadziesiąt lat. Nawierzchnię kładą drogowcy, którzy nie mają nic wspólnego z wykonawcami obiektu.
  MakKluski~MakKluski

  Myślałem że drogowcy budują też mosty. Czyli to mostowcy ? A ekrany ekranowcy ?
  boleks~boleks

  No to źle myślałeś. Drogowcy nie mają nic wspólnego z budową mostu. Widać nie bardzo się orientujesz.


  No nie orientuję się ale ty też nie bardzo bo w sumie to nic odkrywczego nie napisałeś. Tyle samo co poprzednik.

 • klara

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 11:59 ~klara

  Trzeba było uroczystego otwarcia bo żydówa dostała nagrodę. Że wadliwy, a co tam, byle ona swoje dostała.

 • jaro

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2014 10:45 ~jaro

  zaki~zaki

  Od roku także w remoncie jest tunel prowadzący z drogi S79 na lotnisko Okęcie. Zamknięty był w zimę, bo lała się woda i na asfalcie były jęzory lodu. Od wiosny nic tam się nie dzieje. Raz na 2 m-ce widzę tam 2 osoby, które jakimiś szpacheleczkami coś tam lepią, ale wygląda to żałośnie. Do zimy coraz bliżej, a woda jak się lała, tak się leje, a oni przez małe dziurki w ekranach na macanego coś tam lepią. Żałosne po prostu. Jeżdze tamtendy codziennie, od 2 miesięcy widze tą samą zakurzoną drabinę, i ani jednego robotnika.  Jadąc lewym pasem w stronę Bielan ( oczywiście w koreczku) w tunelu 'przekręt" zauważyłem, że w kilku miejscach spod asfaltu wybija woda. Mam pewne podejrzenia, że niedługo znowu zaczniemy jeździć górą.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »