Informacje

03.10.2011 09:28 Ulica biegnie przez prywatny teren

Po latach chcą wykupić grunt pod drogę

SERWISY:

Miasto chce odkupić teren, który blokuje przedłużenie nowej ulicy z Wesołej w strone Wawra. Jego właściciele, którzy kilka miesięcy temu rozebrali fragment drogi, nie usłysza zarzutów - informuje "Życie Warszawy".

Ulica Nowoborkowska prowadzi z Wesołej do Wawra. Kilometr tej nowej drogi między rondem przy

ul. Jana Pawła II a granicą z Wawrem kosztował 7,7 mln zł. Jednak przejazdu między dzielnicami nie ma, bo właścicele jednej z działek na terenie Wawra kilka miesięcy temu rozebrali zbudowany z płyt 300-metrowy odcinek al. Dzieci Polskich.

Teraz miasto chce znaleźć wyjście z tej sytuacji. - Planujemy odkupić teren, który uniemożliwia udrożnienie al. Dzieci Polskich - zapowiada w "ŻW" wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz. - Oczywiście nie za każdą cenę. Liczymy na rozsądek właścicieli - zastrzega.

Nie protestowali, bo "takie były czasy"

Jak doszło do tego, że ulica przebiega przez prywatny teren? To pozostałość po czasach PRL-u. Została wtedy ułożona jako dojazd do oczyszcalni Cyraneczka. - Wtedy nikt z rodziny nie wydał na nią zgody, ale też nikt nie protestował. Takie były czasy - tłumaczą dziennikarzom "ŻW"właściciele.

Rodzina przez lata pozwalała na korzystanie z drogi przechodzącej przez jej działkę. Jednak kiedy w tym roku rozpoczął się jej remont w związku z budową Nowoborkowskiej, postanowili uregulować sprawę. - Ratusz powinien nam w końcu za nią zapłacić - mówi jeden z członków rodziny.

Urzędnicy milczą, mieszkańcy rozbierają

W tej sprawie z właścicielami działki już trzy lata wczęśniej spotkał się geodeta z Zarządu dróg miejskich. Na tym się jednak skonczyło. W maju tego roku rodzina wystąpiła do dzielnicy Wawer z żądaniem natychmiastowego wykupu części terenu. Dzielnica twierdzi jednak, że nie jest stroną w tej sprawie, dlatego przekazała ją do ZDM.

Właściciele, którzy nie mogli doczekać się konkretnych propozycji ze strony urzędników, zagrozili, że jeśli miasto nie uporządkuje sprawy, rozbiorą fragmnent drogi. Kiedy ostrzeżenie nie przyniosło efektów, usuneli betonowe płyty ze swojej działki.

Dopiero wtedy zareagowali urzędnicy z ZDM. Złozyli doniesienie na policję, po którym śledztwo toczyła prokuratura Pragi Południe. Jednak jak powiedziała "Życiu Warszawy jej szefowa Krystyna Witkowska, śledztwo zostało umorzone z powodu braku znamion czynu zabronionego.

js

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • tomek2

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 13:41 ~tomek2

  http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,wywlaszczani-mieszkancy-od-roku-zyjemy-na-kartonach,34037.html

  poczytajcie sobie jak postępują z ludźmi i zastanówcie się do kogo pretensja.

 • tomek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.03.2012 13:36 ~tomek

  Nie przeszkadzało widocznie. Teraz będą tam jeździć autobusy i tiry to pewnie zaczęło przeszkadzać. Mieli do tego pełne prawo. Wolnoć Tomku w swoim domku.

 • agawa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.02.2012 16:49 ~agawa

  Mieszkam w Starej Miłosnej od '87 roku, wcześniej też tu bywałam. Zawsze tam była droga, najpierw leśna, potem betonowa. Wszyscy z niej korzystali. Dlaczego właścicielom wcześniej nie przeszkadzało to, że wszyscy z tego skrótu korzystają???

 • w

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 18:15 ~w

  Bo właściciele nie mieli układu z burmistrzem. Jakby odpalili mu łapówkę, to gmina odkupiłaby i to po dobrej cenie. Ja po swojej działce nie pozwoliłbym obcym ludziom jedźić samochodami

 • antykomuch

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.10.2011 10:46 ~antykomuch

  Podsumowując : bezsensowne śledztwo wobec właścicieli zostało umorzone czyli postępowali zgodnie z prawem. Wniosek jest taki, że wbrew prawu postąpił ZDM i władze dzielnicy z wiceprezydentem na czele!!! SKANDAL!!!

 • Bart

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.10.2011 15:43 ~Bart

  Płyty już są z powrotem i można znowu jeździć:)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »