Informacje

30.07.2011 07:49 Jedna ofiara, dwoje rannych

Po eksplozji w Pruszkowie:
w zgliszczach znaleziono ciało

SERWISY:

Ciało jednej osoby znaleziono w gruzowisku po wybuchu w Pruszkowie. Służby nie wykluczają, że w zniszczonej części budynku mieszkalnego był ktoś jeszcze. Są też informacje o dwóch rannych.

Po piątkowej eksplozji na miejscu zdarzenia ciągle pracują służby. W sobotę rano straż pożarna dogaszała zgliszcza i rozpoczęła przeszukiwanie spalonych mieszkań.

Jak relacjonowała reporterka TVN24 Marta Klos strażacy cegła po cegle rozbierali zniszczoną część budynku i przeczesywali zgliszcza. Około godz. 8.00 natrafili na pierwszą śmiertelną ofiarę wybuchu. To osoba mieszkająca w lokalu, w którym doszło do eksplozji. Jej ciało było przygniecione ścianą. Poszukiwania zostały wstrzymane. Na miejscu jest prokurator.

"Nie wykluczamy, że znajdziemy kogoś jeszcze"

- Za wcześnie, żeby stwierdzić, czy ofiara była kobietą czy mężczyną, ponieważ ciało jest znacznie zwęglone. Trwa akcja dogaszania i sprawdzania miejsca. Nie wykluczamy, że odnajdziemy kogoś jeszcze. Na razie inspektor nie zezwolił na wejście ekip dochodzeniow-śledczych - informował Maciej Karczyński, rzecznik prasowy komendy stołecznej.

Strażacy zabezpieczają miejsce. Muszą dotrzeć do wszystkich pomieszczeń i upewnić się, że nikt w nich nie został. Dopiero wtedy pracę zacznie inspekcja nadzoru budowlanego. – Przy pomocy dźwigu usuwamy elementy żelbetowe, części stropów i ścian. Łącznie może to ważyć kilkadziesiąt ton – tłumaczył kpt. Karol Kroć z pruszkowskiej straży pożarnej.

- Na budynku powstała ogromna pionowa szczelina, co może świadczyć o naruszeniu jego konstrukcji - relacjonowała Marta Klos.

Al. Wojska Polskie wciaż jest zamknięta. - Trudno powiedzieć, kiedy zostania otwarta - dodał Karczyński.

Silna eksplozja

Do eksplozji doszło około godziny 20:30 w kuchni mieszkania na czwartym piętrze pięciokondygnacyjnego bloku na ulicy Wojska Polskiego 31. W jednym z mieszkań wybuchł pożar, a część górnej kondygnacji budynku uległa zawaleniu. Kilkadziesiąt mieszkań zostało zniszczonych.

- Siła wybuchu wypchnęła ściany na zewnątrz. Wejście do bloku przez klatkę schodową nie jest możliwe - mówił w nocy rzecznik straży pożarnej Paweł Frątczak. Wyleciały też szyby.

Gruz, który wyleciał z eksplodującego budynku, uszkodził zaparkowane w okolicy kilkudziesięciu metrów samochody.

Noc spędzili w hotelach i u rodzin

Wszyscy mieszkańcy budynku zostali ewakuowani. Władze podwarszawskiej miejscowości zapewniły miejsca w dwóch hotelach. Niektórzy spędzili noc u rodzin. Pozostaną tam, póki nie zakończą się czynności na miejscu zdarzenia.  Inspekcja nadzoru budowlanego sprawdzi, czy blok nadaje się do zamieszkania.

Ustalają przyczyny

Poza strażakami na miejscu pracują policyjni śledczy ustalajacy przyczyny zdarzenia. Prawdopodobnie doszło do wybuchu gazu - podaje policja. Pożar gasiło osiemnaście jednostek straży pożarnej. Na miejsce przyjechały też karetki.

Na filmie przesłanym na Kontakt24 przez Siwego widac walący się dach:

 

 

 

 

CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ RELACJĘ INTERNAUTÓW NA KONTAKT24

Czytaj też na tvn24.pl

 


 

 


 

 

 

 

 

 

 

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

bf/mz

 

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Popieram

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 10:40 ~Popieram

  Też popieram "Policjanta" ale chamstwo i znieczulica panuje wszędzie . Bluzgi , brak podstawy kultury są na porządku dziennym . Ale jak ma być skoro zachęcają do tego media , najważniejsze osoby w państwie? Poza internetem nie różnimy się niczym od człowieka pierwotnego . Czy ktoś uczy empatii? Nie, wprost przeciwnie hołubione jest cwaniactwo , przepychanie się łokciami , obrażanie drugiego człowieka , "śmierć frajerom". Najbardziej boli mnie właśnie to , że robią to ludzie "na samej górze" . Sami bardzo wrażliwi na swoim punkcie.

 • ...

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 09:34 ~...

  Ci ludzie w tłumie śmieją się z tej tragedii, jak tak można? Zginęli ludzie, niech mają odrobinę kultury.

 • prosty człowiek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 31.07.2011 00:29 ~prosty człowiek

  Radomiak jesteś pewien że gdyby coś takiego wydarzyło się w innym mieście Polski to byłoby inaczej?Wszędzie trafiają się tępe prostaki i nie jest to bolączka Pruszkowa tylko tego kraju.Co mówię, całej ludzkości wręcz!Więc takie twierdzenia mogą świadczyć o pewnej niewydolności intelektualnej autora.Zastanów się na przyszłość zanim znów palniesz coś równie mądrego.Byłem tam godzinę po eksplozji i widziałem że nie wszyscy w tym tłumie gapiów chcieli sobie tylko popatrzeć

 • Michał

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 23:14 ~Michał

  21:11 ~Policjant 100% racji !

 • Pruszkowianin z dziada pradziada

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 21:17 ~Pruszkowia…

  W Radomiu za to jak coś się stanie, to wszyscy się zbierają i popadają w zbiorową melancholię.
  Takie głupoty, to sobie można wypisywać na murach byłego "Łucznika".

 • Policjant

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 21:11 ~Policjant

  Radomiak ma racje , niestety pewna cześć mieszkańców Pruszkowa to chamy i prymitywy . Jestem policjantem byłem tam wczoraj jako jeden z pierwszych przybyłych na miejsce tragedii. Patrząc na ten tłum odnosiłem wrażenie , że bawią się bardzo dobrze , brakowało piwa grilla. Totalna znieczulica i jak to zazwyczaj bywa w tłumie , głupie beznadziejne komentarze pijanych ekspertów w zakresie ratownictwa. Jaka odwaga i profesjonalizm wstąpiła w tych niektórych podpitych dresiarzy z tłumu. Pretensje do Policji bo wyznaczała strefę bezpieczeństwa czyli zabrała najlepsze miejsca dla gapiów żądnych sensacji i niestety niekiedy dobrej zabawy.Pretensje do straży bo na zewnątrz budynku nie przystawiono drabin i wysięgników ale nikt z tych gapiów nie widział jak Ci Bohaterzy ryzykując własne zdrowie i życie wchodzili do budynku i ratowali jego mieszkańców. Do obecnej chwili znaleziono dwa ciała niestety te Ludzkie istnienia w dniu wczorajszym były nie do uratowania gdyż zostały uwięzione pod tonami betonu. Ja nie znam takich możliwości i ludzi , którzy mogli coś w tym zakresie poradzić no chyba , że tych kilku bohaterów z tłumu . Szkoda , że są tacy mocni w gębie a nie w czynach. gdy policjanci prosili gapiów o przejście do tyłu bo potrzebny był szybki dostęp do hydrantu odezwały się głosy , że Policja nic nie robi tylko nas przegania a strażacy dzięki wam drodzy gapie musiała rozwijać węże gaśnicze wśród tłumu , który chciał mieć najlepsze miejsce do oglądania widowiska. My służby , które tam pracowały i do dziś pracują dziękuje wam niektórzy mieszkańcy Pruszkowa , wiemy że płacicie na nas podatki i nie musicie nam tego przypominać zwłaszcza podczas takich akcji i w obliczu takich tragedii. Nie jesteśmy bezdusznymi pozbawionymi emocji robotami , nas też dotykają takie tragedie i myślę , że częściej niż was bo takie mamy zawody . może nie jesteśmy idealni w tym co robimy ale wkładamy w swoją pracę wiele serca i sił . I jeszcze słowo komentarza po obejrzeniu kilku filmików zwłaszcz

 • Karla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 18:37 ~Karla

  ale Radomiak ma rację, posłuchaj na filmie jak Ci ludzie dobrze się bawią, śmieją się

 • Syla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 16:56 ~Syla

  Znaleziono kolejne cialo

 • nie_ma_radomia

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 16:53 ~nie_ma_radomia

  Radomiak, siedź w Radomie i nie obrażaj innych

 • Jrrrr

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.07.2011 15:44 ~Jrrrr

  http://www.youtube.com/watch?v=KBP_HLt7bw8

  30.07.2011 film z akcji

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »