Informacje

25.06.2015 16:53 podejrzany męzczyzna zatrzymany

Po alarmie w samolocie już bez
utrudnień na lotnisku w Modlinie

SERWISY:

Władze lotniska w Modlinie zapewniają, że czwartkowy - fałszywy - alarm bombowy w jednym z samolotów nie będzie miał wpływu na prace lotniska w weekend.

Poranny alarm w samolocie z Oslo do Warszawy zakłócił pracę lotniska w Modlinie na około 1,5 godziny. – W piątek oraz weekend pasażerowie nie muszą się obawiać żadnych utrudnień w związku z tą sytuacją. Już w czwartek od około 10 lotnisko zaczęło funkcjonować normalnie i tak pozostanie. Pasażerowie mogą być o to spokojni  – zapewnia Edyta Mikołajczyk z lotniska w Modlinie.

Bomba w samolocie

W czwartek około 8 rano służby otrzymały zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w samolocie z Oslo do Warszawy. Samolot awaryjnie lądował w Modlinie. 160 pasażerów maszyny zostało ewakuowanych.

Po sprawdzeniu przez służby okazało się, że alarm był fałszywy. Alarm wywołał zakłócenia w pracy lotniska. - W Modlinie tymczasowo zostały wstrzymane odloty i przyloty innych samolotów - napisała "Gazeta Stołeczna". Z informacji na stronie portu wynikało, że odloty (o 8.40 do Oslo oraz o 9.45 do Brukseli) i jeden przylot (o 9.00 z Brukseli) były opóźnione.

Policja zatrzymała mężczyznę, podejrzewanego o to, że poinformował o ładunku wybuchowym na pokładzie samolotu. – Prawdopodobnie będzie miał zarzut wywołania fałszywego alarmu bombowego – powiedział przed godziną 11 Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Mężczyzna był znany policji. - To mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego. To nie był jego pierwszy incydent. W zeszłym roku prowadzono wobec tego mężczyzny postępowanie za podobny czyn. Wówczas spowodował fałszywy alarm na lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie - poinformowała Emila Krystek, prokurator rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Postępowanie w tej sprawie zostało umorzone, ponieważ stwierdzono u mężczyzny niepoczytalność.

Według informacji stacji TVN24 mężczyźnie postawiono zarzut spowodowania alarmu bombowego. Za taki czyn grozi do 8 lat więzienia. Sąd będzie rozpatrywał wniosek prokuratury w sprawie tymczasowego aresztu dla mężczyzny.

jb/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »