Informacje

24.06.2019 21:00 w józefosławiu

Płonął dom. "Zrzucali dachówkę,
by dostać się do źródła ognia"

SERWISY:


W Józefosławiu pod Warszawą palił się budynek mieszkalny. Jak podali strażacy, nie ma osób poszkodowanych, a sytuacja jest już opanowana. W akcji uczestniczyło sześć zastępów strażackich.

Pożar wybuchł przy ulicy Dzikiego Wina - wewnętrznej drodze osiedlowej, odchodzącej od Ogrodowej. Jak informował Paweł Jasiński ze straży pożarnej w Piasecznie, płonął budynek mieszkalny - segment w zabudowie szeregowej. - W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany - podkreślił strażak.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o godzinie 19.40. Wynikało z niego, że pożar wydostaje się poza budynek. Zadymienie i płomienie były widoczne powyżej jego konstrukcji - opisywał Łukasz Darmofalski, rzecznik piaseczyńskiej policji. Jak sprecyzował, pożar objął poddasze, ale nie przedostał się niżej - na pozostałe dwa piętra.

Działania ze środka i na zewnątrz

Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl dodał, że zniszczenia są poważne. - Widać dym i ogień z poddasza, a sam pożar przeniósł się na sąsiedni budynek - mówił reporter. I dodał, że strażacy prowadzą działania ze środka i z zewnątrz. - Zrzucają dachówkę, żeby dostać się do źródła ognia - informował.

Doniesienia o przeniesieniu się ognia na sąsiednie zabudowania zdementował rzecznik piaseczyńskiej straży. Przyznał jednak, że ze względu na usytuowanie budynku, istniało takie ryzyko.

Jak zaznaczył Darmofalski, opanowanie pożaru zajęło strażakom około 30 minut. - Trwają prace związane z dogaszaniem konstrukcji dachu, tak by dokładnie przelać wszystkie zarzewia ognia - zaznaczył.

Na miejsce wezwano także policję i pogotowie energetyczne. - Strażacy odłączyli prąd i gaz od tego obiektu. Mieszkańcy opuścili budynek przed naszym przyjazdem - mówił rzecznik.

Na facebookowym profilu straży pożarnej z Piaseczna podano, że na miejscu działa sześć zastępów strażackich: cztery z Piaseczna (trzy państwowej straży i jeden ochotniczej) oraz po jednym z Nowej Woli i Chojnowa (ochotnicy). W sumie w akcji brało udział 24 ratowników.


ab/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »