Informacje

26.08.2017 13:50 OTWARCIE ZA ROK

Plaża, baseny, zjeżdżalnie. Jest
zgoda na przebudowę Moczydła

SERWISY:


Można rozpoczynać przebudowę dużego ośrodka sportowego Moczydło. Miasto otrzymało właśnie pozwolenie na rozpoczęcie prac. Przetarg na wykonawcę ma zostać ogłoszony jeszcze w sierpniu, a cały obiekt - jak deklarują władze Warszawy - będzie oddany do użytku przed przyszłymi wakacjami.

- Prace przygotowawcze i budowlane mogłyby rozpocząć się już w tym roku na przełomie października i listopada. Oczywiście, jeśli do tego czasu uda się wyłonić w przetargu wykonawcę i podpisać z nim umowę - zapowiedział Adam Boniecki, dyrektor Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa, które zarządza obiektem.

Plaża, baseny, boiska

Moczydło znajduje się na Woli, u zbiegu al. Prymasa Tysiąclecia i Górczewskiej. Po przebudowie obiekt ma zmienić się nie do poznania. W miejscu obecnie istniejącego basenu pojawi się plaża o specjalnej nawierzchni zachowującej ciepło. Basenów również nie zabraknie. Będzie ich nawet kilka, największy o wielkości około 2825 metrów sześciennych. Zostanie wyposażony w trzy zjeżdżalnie rurowe.

Pierwsza o nazwie "Kamikadze" będzie miała długość 17,4 metrów. Druga "Anakonda" o długości 57,5 metra oraz trzecia "Multislide" - wyposażona w trzy tory, każdy długi na 14,5 metra.

Oprócz zjeżdżalni mają powstać też inne urządzenia wodne, m.in. gejzery, siatka wspinaczkowa, tor przeszkód czy hydromasaże.

Urzędnicy ratusza w komunikacie prasowym zapewniają, że atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych. Wokół basenu rekreacyjnego pojawi się brodzik o powierzchni 327 metrów kwadratowych, a także zjeżdżalnia i strefa wodnego placu zabaw z atrakcjami.

"Dodatkowo zmodernizowane i rozbudowane zostaną dwa boiska plażowe do siatkówki i jedno do piłki nożnej. Wzdłuż boisk będą trybuny z 256 miejscami siedzącymi. Powstanie również plac zabaw dla dzieci, którego otoczenie będzie wzbogacone w elementy małej architektury w postaci ławek parkowych" - wyliczają urzędnicy.

Bez barier dla niepełnosprawnych

W obrębie obiektu przewidziano miejsca postojowe dla food trucków. Przestrzeń ta ma być wyposażona w niezbędne przyłącza sanitarne i energetyczne.

Urzędnicy zapewniają, że wszystkie atrakcje rewitalizowanego ośrodka będą dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. W tym celu zaprojektowano odpowiednie rampy dla wózków inwalidzkich na terenie obiektu i bezpośrednio w basenach. Ponadto na plaży basenowej mają pojawić się brodziki do płukania kół wózka wraz z natryskiem.

Otwarcie za rok

- Ośrodek Moczydło jest jednym z siedmiu ośrodków, które chcemy zmodernizować w najbliższych latach. Już za chwilę, bo do końca sierpnia, planujemy uruchomić postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy tych robót - powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. - Chcielibyśmy zakończyć prace na terenie ośrodka i udostępnić go mieszkańcom jeszcze przed sezonem letnim 2018 roku - dodała.

Dokumentację projektowo-kosztorysową w ramach rewitalizacji ośrodka "Moczydło" opracowała Spółka MWM z Gliwic, która będzie również pełnić nadzór autorski nad inwestycją.

Ostatnio informowaliśmy także o przebudowie ośrodka na Namysłowskiej:

kw/b

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • kolo

    zgłoś naruszenie odpowiedz 26.08.2017 18:12 ~kolo

    No nareszcie bo basen duży jak i sportowy to już ruina.

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »