Informacje

19.05.2015 06:30 apelowali o to mieszkańcy

Płatne parkowanie na Saskiej Kępie? Ratusz zlecił analizę

SERWISY:


Czy strefa płatnego parkowania obejmie Saską Kępę? Jeszcze kilka miesięcy temu wnioskowała o to cześć mieszkańców. Teraz ratusz zlecił wykonanie analizy parkowania na tym obszarze. Nie wyklucza także zmian w organizacji ruchu i ustawienia parkomatów.

O tym, że Saska Kępa według mieszkańców zmienia się w dziki parking, informowaliśmy już w ubiegłym roku. Wtedy to członkowie Komitetu Obywatelskiego Mieszkańców Saskiej Kępy napisali do burmistrza Pragi Południe petycję, w której postulowali utworzenie wzdłuż ulic osiedla strefy płatnego parkowania.

Zmienią organizację ruchu?

Okazuje się, że teraz tymi apelami zajął się ratusz. W odpowiedzi na zapytanie radnego Michała Czaykowskiego (PO), dotyczące planów rozszerzenie strefy, wiceprezydent stolicy Jacek Wojciechowicz odpowiedział, że w kwietniu zlecono wykonanie opracowania w tej sprawie. Władze miasta rozważają także wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na tym obszarze.

"W kwietniu br. zlecono wykonanie opracowania obejmującego swoim zakresem m.in. badania parkingowe na obszarze osiedla Saska Kępa w dzielnicy Praga Południe m.st. Warszawa, inwentaryzację miejsc postojowych, wprowadzenie zmian w organizacji ruchu drogowego celem lepszego wykorzystania układu drogowego, uporządkowania sposobu parkowania i stworzenia możliwości wyznaczenia jak największej liczby miejsc postojowych oraz analizę na ich podstawie zasadności rozszerzenia SPPN na tym obszarze" – czytamy w odpowiedzi wiceprezydenta.

Rozszerzą strefę płatnego parkowania?

Kiedy poznamy wyniki analiz? Takiej informacji w odpowiedzi wiceprezydenta nie ma. Nie wiadomo także, kiedy nowe parkomaty mogłyby pojawić się w kolejnych częściach miasta, które na podstawie opracowania zleconego przez Zarząd Dróg Miejskich zostały uznane za "obszary kwalifikujące się do wzięcia pod uwagę przy ewentualnym dalszym rozszerzaniu strefy". Chodzi o tereny dawnego Służewca Przemysłowego, Starego Mokotowa oraz Żoliborza.

"W chwili obecnej brak jest jednoznacznie określonego terminu rozszerzenia strefy płatnego parkowania" – czytamy w odpowiedzi Wojciechowicza.

Ostatnio strefa płatnego parkowania została poszerzona ponad dwa lata temu m.in. o Muranów, Mirów czy Ochotę na północ od ul. Wawelskiej.

 

jk/ran

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • joka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 23.10.2015 11:37 ~joka

  WAW~WAW

  POPIERAM !!!!!!! Niech mieszkańcy płacą Abonamenty !! Miasto nie będzie im za darmo odsniezac chodników!


  Doucz się wieśniaku! Od lat mieszkańcy sprzątają i odśnieżają chodniki - ZA DARMO - dla miasta czyli i dla ciebie (Ustawa o utrzymaniu porządku i czystości w gminach)

 • ursynowiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 21.05.2015 12:42 ~ursynowiak

  Praga~Praga

  Sloikom przeszkadza ilisc samochodow na kepie. Mam do nich w zwiazku z tym pytanie: nie mozecie zwyczajnie kupic mieszkania na bialolece czy ursynowie? Po co sie pchacie na nasza Kepe???

  No litości. Już wystarczy.

 • qwerty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2015 16:41 ~qwerty

  WM, WOT, WKZ - po tablicach rejestracyjnych widać, że potrzeba nie tylko opłat za parkowanie, ale i opłat za wjazd do miasta dla kierowców niepłacących PIT w Warszawie.

  Mniej samochodów z pod miasta - mniejsze korki.

 • z filtrów

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2015 16:12 ~z filtrów

  Jeśli mieszkańcy sobie tego życzą to strefa powinna być poszerzona.
  Z mojego podwórka - gdy między Filtrową a Wawelską utworzono strefę, to - jak za użyciem czarodziejskiej różdżki - znalazły się miejsca postojowe dla mieszkańców osiedla. Inna sprawa że pozamiestni rozjeżdżają teraz park Pole Mokotowskie - no cóż niektórych, życia w mieście, można nauczyć tylko słupkiem i mandatem.

 • Henryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2015 14:44 ~Henryk

  To bardzo ważna analiza.
  Kogo znajomek analizował i ile wziął za to kasy?
  Ratusz powinien jeszcze zlecić analizę czy woda jest mokra.

 • yet

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2015 14:14 ~yet

  Brawo HGW tak trzymaj, cała Warszawa powinna być płatna i wierzę, że będzie do końca Twojej kadencji!! ;)

 • gostek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2015 13:00 ~gostek

  Marian~Marian

  Ja pier.d.o.lę to jest właśnie rozwiązanie PO. Parkingu kutasy nie zbudują tylko zabraniają. Jak dojechać do tego tramwaju na Waszyngtona? A mieszkania w Centrum po 12tys/m2 - dlaczego nie po 5tys/m2 wtedy nikt nie kupowałby mieszkań z dala od Centrum.

  oh Marianie, naprawde drogi głuptasku wierzysz, ze to niedobre PO ustala ceny za m2 mieszkań? GŁUPOTA nie boli, ale za to co za wstyd się z nią afiszować!

 • WAW

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2015 12:58 ~WAW

  POPIERAM !!!!!!! Niech mieszkańcy płacą Abonamenty !! Miasto nie bedzie im za darmo odsniezac chodników!

 • mm_disabled

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2015 12:04 ~mm_disabled

  Ciekawe która szycha z ratusza kupiła mieszkanie na saskiej kępie, że odkurzyli projekt obywatelski? A może to część kampanii wyborczej?

 • otto

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2015 11:37 ~otto

  Problem rozszerzenia strefy płatnego parkowania jest drugorzędny. Ważnejsze są:
  -BEZWZGLĘDNE KARANIE NIELEGALNEGO PARKOWANIA NA CHODNIKACH czego strażmiejska niestety nie robi
  -ustawowy limit na CENĘ za PARKOWANIE, W Warszawie w centrum po prostu powinno byc drożej, co by naturalnie zniechęcało do przyjeżdzania samochodem

  Dziś centrum Warszawy przypomina samochodową graciarnie, na chodnikach samochody zajmują więcej miejsca niz pozostawiono pieszym a jednym sposobem odblokowania chodnika jest montowanie słupków po 1000 PLN każdy. Można dowlnie roszerzac strefę, ale bez wyższej ceny i bezqwzgędnego ezgekwania przepisów to na nic.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »