Informacje

24.01.2013 08:40 Propozycja radnej PO

Płatne parkowanie na Pradze?
"Samochody spoza Warszawy"

SERWISY:

Płatne parkowanie od Wisły aż do ulicy Szwedzkiej i od Ząbkowskiej aż do Starzyńskiego - taką propozycję dla miasta ma radna Dorota Zbińkowska z Platformy Obywatelskiej. Zarząd Dród Miejskich pomysłu nie chce komentować.

Dorota Zbińkowska zauważyła, że w związku z budową II linii metra na Pradze radykalnie zwiększyła się liczba samochodów parkujących m.in. w okolicy Ronda Starzyńskiego i CH Warszawa Wileńska. Uważa, że darmowe miejsca parkingowe traktowane są jak parkingi P&R. Kierowcy parkują na Pradze i komunikacją miejską jadą do pracy. - Jest oczywiste, że w momencie uruchomienia metra to zjawisko jeszcze się spotęguje - napisała w interpelacji do Hanny Gronkiewicz-Waltz.

>> PRZECZYTAJ CAŁĄ INTERPELACJĘ <<

Radna zauważa również, że wśród samochodów parkujących nocą na Pradze Północ większość to auta zarejestrowane poza Warszawą. - Jest to związane najprawdopodobniej z dużą liczbą osób wynajmujących mieszkania i niezameldowanych w miejscu zamieszkania - pisze radna.

Jej zdaniem, rozwiązaniem tych problemów ma być poszerzenie strefy płatnego parkowania.

ZDM nie komentuje

Zarząd Dróg Miejskich pomysłu na razie nie komentuje. - To by było niestosowne, odpowiadać przed odpowiedzią pani prezydent - tłumaczy dyplomatycznie rzecznik ZDM Adam Sobieraj.

Tymczasem już od kwietnia strefa płatnego parkowania ma być powiększona o Muranów. Parkomaty staną też na całym Mirowie i na Ochocie, na północ od ul. Wawelskiej. Pojawią się też na małym fragmencie Pragi Północ. Parkomaty w nowych lokalizacjach mają zacząć działać od 1 kwietnia 2013 roku.

Ostateczną decyzję o poszerzeniu strefy podejmuje Rada Warszawy.

band/ec/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • matador

  zgłoś naruszenie odpowiedz 10.06.2016 14:48 ~matador

  rodowici 2zł słoiki 10zł

 • Krzysztof

  zgłoś naruszenie odpowiedz 02.04.2013 08:43 ~Krzysztof

  głosujcie dalej "Barany" na PO to będziecie płacić za parkowanie 500 zł za godzinę bo na premię dla złodziej z rządu i z ratusza będzie za mało !!!!! oni za nic nie płacą tylko ściągają ze wszystkich characz na swoje pensyjki i premiczki.
  podaje pomysł: wprowadzić płatne parkowanie na całym terenie kraju w granicach państwa (miasta, wsie, pola wszędzie dla samochodów rowerów i traktorów) i bezpłatne parkowanie dla senatorków, posełków, skarbówki wojska, policji i wszystkich z rządu oraz dla niemców i ruskich
  i będzie gitara, do reszty kraj zostanie sprzedany i rozgrabiony bez uronienia jednej kropli krwi a to wzystko przez pazerne PO.
  Głosujcie na PO a potem nażekajcie na ciężkie życie, jak jesteście lemingami, głupimi i ciemnymi baranami, których można gównem omamić to miejcie pretensie do samych siebie. Jakich ludzi wybieracie to tak macie

 • serty

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 15:28 ~serty

  Dorota Zbińkowska... a ja na tą panią głosowałe... brak mi słów...

 • kacVegas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 15:10 ~kacVegas

  teoretyk~teoretyk

  Nie przeglądałem całej dyskusji, natomiast ciekawi mnie jedna kwestia. Jestem mieszkańcem Wawy od urodzenia, prowadzę własny bznes. Samochód kupiłem w leasingu i jest zarejestrowany na leasingodawcę którego siedziba jest poza Warszawą. Ciekaw jestem jak Pani radna rozwiąże taką sytuację


  Możesz wyrobić abonement na to auto, jeśli przedstawisz w urzędzie odpowiednie papiery na samochód. Niektórzy mają np. służbowe auta zarejestrowane w innych miastach, problem ten sam.

 • kaska

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 14:25 ~kaska

  Uważam,że parkowanie można rozwiązać trochę inaczej,na moim podwórku też jest z tym problem.U nas parkują policjanci przyjeżdzający do pracy w komisariacie,i nic tu nie pomoże ,bo parkować można wszędzie,tylko gdzie mamy parkować my mieszkańcy.Oni pracują na zamiany czyli 8-20 i 20-8 .Jak wracamy z pracy wszystko zajete i to nasz problem,czy strefa parkowania to rozwoąże, wątpie.proponuje więcej parkingów,bo to jest największy problem,od sterfy parkowania ich nie przybędzie.

 • blondi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 11:49 ~blondi

  czy komuś działa link do interpelacji?
  bo u mnie sie nie otwiera, a bardzo chciałabym wiedzieć jak właściwie pani Zbinkowska to sobie wyobraża.
  No i najważniejszy szczegół - metro nie będzie jeździło jeszcze przez około dwa lata, więc nie rozumiem, co właściwie ma do tej sprawy?

 • eryk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 29.01.2013 11:11 ~eryk

  Warszawiak~Warszawiak

  Warszawskie blachy godzina 2zł obce 6zł i było by sprawiedliwe. Ceny biletów ztm na podobnej zasadzie zameldowany w Warszawie przysługuje ulga bo i tak z podatków płaci.

  A samochody leasingowane? Halo? W ogóle rejonizacja tablic powinna zostać zniesiona, to by nie było problemu. Tak jak w Hiszpanii.

 • prażkamen

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2013 19:10 ~prażkamen

  Brawo Pani Zbińkowska!!!
  Tylko dlaczego od Ząbkowskiej a nie od Kijowskiej???
  Tam też pełno jest parkujących przyjezdnych-blokujących miejsca mieszkańcom!!!

 • Warszawiak

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2013 15:51 ~Warszawiak

  Warszawskie blachy godzina 2zł obce 6zł i było by sprawiedliwe. Ceny biletów ztm na podobnej zasadzie zameldowany w Warszawie przysługuje ulga bo i tak z podatków płaci.

 • jar

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.01.2013 15:06 ~jar

  TEORETYK-odliczy sobie za parkowanie-wbije w koszty!!!proste(to głównie dotyczy osób prywatnych)

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »