Informacje

06.04.2013 08:02 płatne parkowanie w stolicy

Płatna strefa jeszcze większa?
Ratusz: "Analizujemy sytuację"

SERWISY:


Czy granice strefy płatnego parkowania mogą sięgać jeszcze dalej? Parkomaty mogłyby pojawić się m.in. na obszarze Służewca Przemysłowego, Starego Mokotowa i Żoliborza - wynika z analizy przeprowadzonej przez drogowców. Konkretnych dat jednak nie ma.


Strefa płatnego parkowania powiększyła się właśnie o Muranów, Mirów, część Ochoty, Pragi Północ i okolice ul. Parkowej.

Ze wstępnych obserwacji wynika, że zrobiło się luźniej na nowym obszarze, ale kierowcy przenoszą się za granice strefy.

Obserwują skutki

Miejscy urzędnicy sytuacji się przyglądają. - W chwili obecnej działania skoncentrowane są przede wszystkim na monitorowaniu i obserwacji zachowania kierowców po wprowadzeniu strefy na nowych obszarach, pod względem zaistniałych skutków, oraz sprawdzeniu, czy zostały osiągnięte cele i główne założenia funkcjonowania rozszerzonej SPPN – informuje miejskie biuro drogownictwa.

Na razie nie wiadomo, kiedy mogłoby nastąpić kolejne rozszerzenie strefy. Urzędnicy mają już natomiast analizę, z której wynika, gdzie warto wprowadzić opłaty.

Czas ma Mokotów i Żoliborz?

Rok temu eksperci z firmy Transporojekt Gdański zaproponowali, by płatne parkowanie wprowadzić na obszarze dawnego Służewca Przemysłowego i Starego Mokotowa. Głównie dlatego, że są tam liczne punkty biurowe, usługowe i administracyjne, wydziały Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Politechniki Warszawskiej, a także kina, punkty gastronomiczne i handlowe.

W kolejnym etapie strefa mogłaby się poszerzyć o nowe miejsca na Ochocie i Mokotowie. Chodzi m.in. o rejon ulic Grójeckiej i Korotyńskiego czy Bokserskiej i Puławskiej, a także spory obszar pomiędzy ulicami Konduktorską - Kostrzewskiego - Jana III Sobieskiego, al. Witosa i ul. Czerniakowską.

Tam miejsc parkingowych potrzeba ponad 3,3 tys., a parkometrów - 145.

Ostatni etap rozszerzenia obejmowałby pozostałą część Sielc i Stegny, ale przede wszystkim Żoliborz – głównie plac Wilsona i jego okolicę.

Nie ma terminu

- Przeprowadzona analiza nie stanowi samodzielnej podstawy do wprowadzenia przez Radę m.st. Warszawy kolejnego rozszerzenia SPPN, lecz jest częścią złożonego procesu, na który składa się wiele czynników, w przeważającej mierze technicznych oraz finansowych – zastrzega biuro drogownictwa.

Urzędnicy przypominają też, że decyzja o rozszerzeniu strefy płatnego parkowania zależy między innymi od dostępnych środków w budżecie.  - Na obecnym etapie nie jest możliwe określenie jednoznacznego terminu rozpoczęcia prac przygotowawczych do kolejnego rozszerzenia strefy płatnego parkowania – zastrzegają urzędnicy.

TAK WYGLĄDA SYTUACJA PO KWIETNIOWYM ROZSZERZENIU STREFY:

OBOWIĄZUJĄCE GRANICE STREFY:

ran/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • mateusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 12.05.2015 09:44 ~mateusz


  Maniek~Maniek

  witam
  proponuje powiększyć strefę na
  kopinska, szczęśliwicka, bitwy warszawskiej, grójecka
  jest tam niewesoło....
  Leon Z~Leon Z

  Wbrew pozorm są tam możlowści zrobienia miejsc bezpłatnych parkingowych. Poszerzanie strefy płatnego parkowania to grabież. Zrozumiesz to jak kupisz synowi czy żonie drugi samochód i nagle okaże się, że musisz za niego płacić 500zł/mc bo za darmo to możesz parkować tylko 1 pojazd.


  nie po pewnie 4 samochody se kup i płacz, że musisz płacić za parkowanie... boże co za plebs na dorobku

 • mieszkanka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 17.07.2014 11:51 ~mieszkanka

  A co takiego mieści się na Bokserskiej, że potrzebna strefa???

 • Leon Z

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 10:29 ~Leon Z

  Maniek~Maniek

  witam
  proponuje powiększyć strefę na
  kopinska, szczęśliwicka, bitwy warszawskiej, grójecka
  jest tam niewesoło....

  Wbrew pozorm są tam możlowści zrobienia miejsc bezpłatnych parkingowych. Poszerzanie strefy płatnego parkowania to grabież. Zrozumiesz to jak kupisz synowi czy żonie drugi samochód i nagle okaże się, że musisz za niego płacić 500zł/mc bo za darmo to możesz parkować tylko 1 pojazd.

 • Leon Z

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 10:27 ~Leon Z

  idhfoiwh~idhfoiwh

  Jestem za wprowadzeniem opłat na Rakowcu, nie da się zaparkować po 22 bo same słoiki wszędzie a dla płacących podatki już nie ma....
  A może po prostu miasto powinna wybudować więcej parkingów? Miejsca jest w W-wie bardzo dużo. Na Rakowcu też. Zamiast stawiać debilna parkaniki wokół trawniczków wystarczy część z nich przerobić na parkingi. Z trawników i tak nie ma żadnego pożytku, bo ich wpływ na ekosystem jest zerowy.

 • Leon Z

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 10:25 ~Leon Z

  Deblizim do sześcianu. Zamiast parkomatów zbudujcie nam miejsca prakingowe. Tylko kasa, kasa, kasa za wszystko, a w zamian nic! Opychacie się naszym kosztem, darmozjady! Życzę wam jak najgorzej, wszawe urzędasy! Myślicie tylko o waszych porfelach i o tym jak uzasadnić kolejną grabież.

 • Paweł

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 10:03 ~Paweł

  Proponuję najpierw wyeliminować z Warszawy samochody a potem ludzi. Zresztą sami się wyeliminują albo może wyeliminują naszą ulubienice HGW.

 • wredny

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 09:20 ~wredny

  Zgadzam się! Strefa platnego parkowania dla calej warszawy! Ale tylko, jesli politycy i radni oraz bufetowa zaplaca stawke 30x tyle co normalny obywatel.

 • darkimage

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 07:42 ~darkimage

  Gdyby zmniejszyć bezrobocie to państwo pieniądze by miało i nie musiało by szukać poprzez dodatkowe podatki i opłaty. Problem w tym, że trudno znaleźć na to sposób, więc łapią się tego co proste. Z tym, że będzie jak z fotoradarami, ludzie jeżdżą jak jeździli ale potrafią unikać fotek i mandatów i system się nie wyżywi.

 • iza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 16.07.2013 07:26 ~iza

  rakowiecka, batorego i okolice tu stoja jak popadnie

 • zibi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2013 11:12 ~zibi

  Strefy powinny powstawać również w sąsiedztwie nowopowstających stacji metra na Woli i na Targówku. W przeciwnym razie te rejony będą zawalone samochodami bez ładu i składu. Tak jak działo się to na Bielańskim odcinku metra.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »