Informacje

03.12.2010 20:13 AWANTURA NA URSYNOWIE

"Platforma uprawia terroryzm polityczny"

SERWISY:

Platforma Obywatelska nie chce oddać władzy na Ursynowie, gdzie radni lokalnego komitetu "Nasz Ursynów" zawarli sojusz z Prawem i Sprawiedliwością i mają większość. Takiego układu sił nie chce zaakaceptować PO i blokuje wybór nowych władz dzielnicy. - To terroryzm polityczny - uważa radny "Naszego Ursynowa" Piotr Guział.

Porażka wyborcza na Ursynowie wyjątkowo boli polityków Platformy. Ta dzielnica była do tej pory nazywana "matecznikiem PO". Wynik wyborów do rady to policzek dla Marcina Kierwińskiego – szefa ursynowskiego koła PO i jednego z najbardziej wpływowych polityków tej partii.

W miniony czwartek radni Ursynowa mieli wybrać burmistrza dzielnicy. Uniemożliwił to jednak dyrektor gabinetu Hanny Gronkiewicz -Waltz Jarosław Jóźwiak. Poinformował, że uchwała o wyborze przewodniczącego rady jest nieważna, bo nie jest zgodna ze statutem dzielnicy - obrady przerwano.

Teraz Rada Warszawy musi zdecydować, o ważności uchwały.

Kulisy awantury

O sytuacji na Ursynowie radni dyskutowali w "Miejskim Reporterze". - Chcieliśmy, aby w dzielnicy było trójporozumienie. Rozmawialiśmy zarówno z PO jak i z PiS. Nie udało się nam porozumieć z Platformą, natomiast okazało się, że podobne cele do naszych ma PiS - odsłania kulisy politycznej układanki radny Piotr Guział. – Ale wciąż wyciągamy rękę do współpracy do PO - dodaje.

- Ja jestem jak najbardziej zainteresowany, ale pamiętajmy o tym, że dzielnica jest jednostką pomocniczą gminy. I to Rada Warszawy uchwala jej budżet – skwitował radny PO Tomasz Sieradz.

Kolejna odsłona konfliktu na Ursynowie w najbliższy wtorek (07.12) – na ten dzień zwołano sesję rady dzielnicy.

ec/roody

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • lewy

  zgłoś naruszenie odpowiedz 08.12.2010 01:35 ~lewy

  W Wawrze wybrali przy liczeniu człowieka spoza rady, a HGW tego nie zakwestionowała. Sram na taką praworządność! i to są fakty, nie zmyślenia.

 • wikk

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.12.2010 21:49 ~wikk

  to samo zrobili na Pradze Półno na początku poprzedniej kadencji, arogancja władzy i terroryzm polityczny, to jest Platforma i HGW, nie wierze, ze to ich wybralismy - wszystko wskazuje na to, ze sami sie wybrali sobie wiadomymi sposobami, w końcu to oni pochylali się nad naszymi kartami do głosowania i protokołami z komisji, jako ostatni, a widać, ze potrafią posunąć sie dalej, niz ktokolwiek aby tylko wydrapać sobie pazurami stołki

 • z ursynowa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 18:40 ~z ursynowa

  Zapraszam na stronę Facebooka do pozania kulisów konfliktu
  http://www.facebook.com/#!/DemokracjaNaUrsynowie

 • oburzony

  zgłoś naruszenie odpowiedz 06.12.2010 10:22 ~oburzony

  Jak widać Guział ma gdzieś Ursynów, liczy się tylko stołek burmistrza (co tylko PiS-da), nie istotne jest że mieszkańcy nie chcą tu PiS-u, że rada miasta nie da środków na inwestycje - liczy się stołek dla Guziała, a poza tym jakie on ma doświadczenie żeby rządzić tak dużą dzielnicą, i de o zakład że w przyszłym roku powstanie na Ursynowie kaplica-pomnik Smoleński.

  koalicja Nasz Ursynów i PiS to koniec komitetów lokalnych na Ursynowie i gest przeciw mieszkańcom

  Przypominam: Mieszkańcy Ursynowa zdecydowanie i bezwzględnie poparli zdecydowanie H.G-W na prezydenta oraz radnych miejskich z PO

 • koza

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2010 18:17 ~koza

  Nie dla terroryzmu politycznego PO!

 • ursyneusz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2010 16:32 ~ursyneusz

  Aż na usta się ciśnie...Czy to Camorra??? Nie, to warszawska Platforma!!!

  Zachowanie Pani Prezdent i jej otoczenia skandaliczne - jeśli wczytać się w statut wychodzi, że interwencja wobec wyboru przewodniczącego była bezprawna. W kuluarach na sesji było słychać jak Platforma tłumaczy innym radnym, że Ursynów po prostu jest dla Partii zbyt ważny. Jak widać w imię walki partyjnej są w stanie stosować wszelką obstrukcję. A miłośnikom czepiania się procedur z PO - pamiętacie jak HGW spóźniła się ze złożeniam oświadczenia majątkowego? Jakbyście byli wtedy tacy skrupulatni to by nie rządziła. Ale wy woleliście zamówić za miejskie pieniadze ekspertyzy prawne i udało się stołek wybronić. Wstyd Panowie i Panie, za tą obłudę i zachłanność nigdy już na Was nie zagłosuję!!

 • marcin

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2010 08:16 ~marcin

  Popieram Nasz Ursynów. Platforma nie potrafi oddać władzy. To po prostu wstyd.

 • abcdef

  zgłoś naruszenie odpowiedz 04.12.2010 01:25 ~abcdef

  platforma obnażyła skrywaną arogancję władzy

 • Dziad mróz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 22:40 ~Dziad mróz

  Ursynowianie: po pierwsze nie podpisuj się za wszystkich Ursynowian bo widzę,że masz przypadłość Jarka, po drugie weź leki jeżeli nie widzisz, że za rządów PO coś się ruszyło w tym mieście, a nie jak za czasów PiS (nie było afer bo nic się nie działo, tylko wieczne kontrole i inwigilacja) i PO trzecie wracaj do RADOMIA bo tam PiS wygrał i nie zabieraj normalnym obywatelom miejsca parkingowego na Ursynowie... w skrócie SPÓLAJ SIĘ.

 • ursyn

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.12.2010 22:21 ~ursyn

  No nie oszukujmy się, co takiego ekstra się działo w ostatniej kadencji?

  Jedynie pod koniec KEN i przetarg na Nowoursynowską. Poza tym jakieś mieszkania komunalne, Arena Ursynów, parki. To chyba tyle z droższych inwestycji.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »