Informacje

12.02.2013 18:37 "obiektywne trudności"

Plany drogowców na 2013 r. "Mniej inwestycji, to niestety pewne"

SERWISY:


Przebudowa mostu Grota-Roweckiego, rozbiórka estakad Trasy Łazienkowskiej, prace przy ul. Marymonckiej, a do tego utrudnienia związane z budową metra i modernizacją bulwarów wiślanych. Urzędnicy pokazali plan inwestycji drogowych  na ten rok. Lista nie jest tak imponująca jak dwa lata temu, ani nawet jak w kryzysowym 2012 roku.

- Będzie mniej inwestycji , to niestety pewne.  Z uwagi na obiektywne trudności związane z coraz mniejszą ilością środków - przyznaje Wiesław Witek, dyrektor miejskiego biura koordynacji remontów.

"Baza danych Biura Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym na 2013 r. zawiera 2365 remontów i inwestycji. Po wstępnej weryfikacji wybrano 580 przedsięwzięć potencjalnie wymagających koordynacji. Na kilkunastu naradach koordynacyjnych z przedstawicielami inwestorów i gestorów sieci podziemnych liczbę tę uściślono do 227 zadań" – poinformowali  urzędnicy podczas spotkania z mediami.

Metro i bulwary

Które inwestycje będą w tym roku najważniejsze? Kontynuowana będzie budowa II linii metra, ale występować mają jedynie krótkie, czasowe utrudnienia, jak na przykład zwężenie ul. Targowej. Urzędnicy planują też rozpoczęcie przebudowy ulic Świętokrzyskiej i Prostej po tym, jak prace zakończy tam wykonawca II linii metra

Rozpocząć ma się także budowa lewobrzeżnych bulwarów, a to oznacza, że można spodziewać się problemów na Wisłostradzie na wysokości ul. Bednarskiej, podczas kopania nowego przejścia podziemnego.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji chce też pod ulicą Marymoncką wybudować kolektor ściekowy. Zamknięta będzie musiała być dla ruchu wschodnia jezdnia. Prace w terenie prawdopodobnie rozpoczną się jesienią.

W tym roku ma również rozpocząć się przebudowa do parametrów drogi ekspresowej al. Armii Krajowej. "Ta inwestycja wywoła duże utrudnienia w ruchu w Warszawie, dlatego że przebudowywane (remontowane lub zbudowane od nowa) będą wszystkie węzły trasy z ulicami miejskimi, Most gen. S. Grota-Roweckiego oraz jezdnie. Prace potrwają dwa lata" – informują urzędnicy.

Jak powiedział PAP Wiesław Witek, dyrektor biura koordynacji remontów, przez czas trwania prac przeprawa będzie przejezdna czynne będą dwa pasy ruchu - po jednym w każdym kierunku. Zaznaczył, że założono także zbudowanie tymczasowej przeprawy w miejscu planowanego mostu Krasińskiego. Witek dodał jednak, że w tej kwestii musi zostać wydana pozytywna decyzja środowiskowa.

Estakady zamkną parami

W tym roku spore utrudnienia czekają warszawiaków na Trasie Łazienkowskiej. Te roboty wywołają duże zmiany w ruchu drogowym, bo zamykane będą połączenia Trasy z ul. Czerniakowską i Wałem Miedzeszyńskim. Na Pradze wyłączony z ruchu będzie wjazd z ul. Wał Miedzeszyński z północy w kierunku centrum. Na lewym brzegu Wisły wstępny plan robót zakłada zamykanie łącznic parami:

- estakady zjazdowej z Mostu Łazienkowskiego w ul. Solec oraz wjazdowej
na most z ul. Czerniakowskiej,
- estakady zjazdowej z Mostu Łazienkowskiego w ul. Czerniakowską oraz wjazdowej na most z ul. Solec,  
- estakady wjazdowej na al. Armii Ludowej z ul. Czerniakowskiej oraz wjazdowej na al. Armii Ludowej  z ul. Solec,
- estakady zjazdowej z al. Armii Ludowej w kierunku Gdańska oraz zjazdowej na ul. Solec i Czerniakowską.

Oddadzą obwodnicę

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych będzie kontynuował budowę Nowolazurowej. W drugiej połowie roku ma być gotowy fragment pomiędzy al. Jerozolimskimi a ul. Chrościckiego. ZMID planuje też ciąg dalszy prac przy ul. Marsa. Kierowcy już mogą korzystać z jednego z nowo wybudowanych wiaduktów nad linią kolejową prowadzącego w kierunku centrum. Rozbierany jest nadal drugi, stary wiadukt.

W tym roku oddana do ruchu ma być Południowa Obwodnica Warszawy na odcinku od ul. Puławskiej do węzła Konotopa. "GDDKiA prowadzi w tej chwili dwa postępowania przetargowe na projektowanie i budowę kolejnych dróg ekspresowych, w obydwu data otwarcia ofert to 18 lutego. Pierwsza inwestycja to kontynuacja budowy trasy Salomea-Wolica za granicami Warszawy – od węzła Opacz (z trasą S2) do połączenia z drogą S8 do Katowic i S7 do Krakowa” – informują urzędnicy.

Remonty na torach

Tramwaje Warszawskie na przełomie kwietnia i maja zaplanowały remonty torowisk, m.in. na odcinku od pl. Zawiszy do pl. Starynkiewicza, a także na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich z ul. Chałubińskiego. Od 27 kwietnia do 5 maja Al. Jerozolimskimi oraz al. Jana Pawła nie będą jeździć tramwaje. Remontowane będzie także torowisko m.in. na rondzie Waszyngtona. Na okres od 6 maja do 30 czerwca zaplanowano remont torowiska na ul. Popiełuszki.

Z kolei pomiędzy 1 a 4 sierpnia tramwaje nie będą jeździć ul. Puławską z powodu budowy przedłużenia al. KEN. Tramwajarze chcą wykorzystać ten okres, by wyremontować krótki odcinek torów za pętlą Wilanowska oraz przejazdów drogowych przez al. Wilanowską, al. Lotników i ul. Smyczkową.

PAP/ran//ec

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • hat4mi

  zgłoś naruszenie odpowiedz 18.06.2013 22:18 ~hat4mi

  Żwirek~Żwirek

  A co z Obwodnicą Marek?!?!?!?!?!?!
  Co na to Tusk, który ją obiecywał?!?!?!
  Chyba żaden urzędas, który planuje inwestycje w Warszawie nie mieszka po tej stronie?!?!?!


  Ignorant?
  Nie, raczej polityczny dupowlaz.

  Jakby ci zależało na tej obwodnicy, to byś wiedział kto za to odpowiada i na jakim jest etapie. Czyli w przetargu.

 • Tygrysek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 15.06.2013 10:31 ~Tygrysek

  Z Tramwajem na Bemowie jest jak z Tramwajem na Tarchominie... Nie ma Kasy Choć Prezes T.W. od HGW dostał trzy lata temu premię ponad 50.000 zł za sam pomysł... Ratusz chwali się inwestycjami GDDKiA, a inwestycje w Warszawie leżą... Po co budować nowe drogi bądź poszerzać Stare... Zamknijmy wszystko -> Mamy Rowery -> Rowerem dojedziesz wszędzie !!! Mieszkałem na Bemowie - nic się nie działo, Teraz Mieszkam na Białołęce szału nie ma... Ale widać co jakiś czas coś Powstaje... ;)

 • jjj

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.06.2013 09:45 ~jjj

  Bubu~Bubu

  ~WarsawStreet jeśli już to Wołoska.

  Uważaj, bo się doczekasz... już 10 lat spada z planu, a korki coraz większe, ale nikogo to nie obchodzi.

 • Żwirek

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2013 14:47 ~Żwirek

  A co z Obwodnicą Marek?!?!?!?!?!?!
  Co na to Tusk, który ją obiecywał?!?!?!
  Chyba żaden urzędas, który planuje inwestycje w Warszawie nie mieszka po tej stronie?!?!?!

 • sw12

  zgłoś naruszenie odpowiedz 30.05.2013 13:59 ~sw12

  Przetergi pewnie będą tak ustawione, że prace będą się odbywały w systemie jednozmianowym!!! bo przecież nam się nie śpieszy. Osoba pisząca warunki przetargu jest albo nietutejsza (słoik) albo bardzo nietego skoro nie przewidują wymuszenia na wykonawcy szybszgo terminu wykonania prac. Jeśli się weźmie pod uwagę, to że w stanie w korkach powoduje większe zużycie paliwa a tym samym większe wpływy do budżetu to wszystko się robi jasne.

 • Widz

  zgłoś naruszenie odpowiedz 19.05.2013 15:58 ~Widz

  Bemowo długo,długo czeka na kawałek torów tramwajowych budowa odkładana wielokrotnie. Panie burmistrzu Bemowa w ostatniej gazetce nie zająknął sie pan w tej sprawie, mieszkańcom należy się informacja prawdziwa.

 • Bubu

  zgłoś naruszenie odpowiedz 07.05.2013 00:41 ~Bubu

  ~WarsawStreet jeśli już to Wołoska.

 • zuzka

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2013 07:20 ~zuzka

  kiedy doczekamy się normalnych ul i chodników w Dzielnicy Wawer od strony Wału Miedzeszynskiego? TRAKT LUBELSKI PROSI o remony.

 • kokoa

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2013 07:17 ~kokoa

  hanna gronkiewicz waltz gdzie marnujesz nasze pieniadze ?????nic nie robiąc.

 • wawer

  zgłoś naruszenie odpowiedz 03.05.2013 07:12 ~wawer

  apel mieszkanców Dzielnicy Wawer
  Prosimy o remont ul TRAKT LUBELSKL i BRONOWSKA. Nie ma chodników i dziury na jezdniach.
  Prosimy o remont!!!!

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »