Informacje

28.12.2015 19:40 trzy powstaną na woli

Planują centra lokalne. Mają tętnić życiem i przyciągać

SERWISY:


Przy ul. Młynarskiej, Górczewskiej i Piaskowej powstaną w przyszłym roku centra aktywności lokalnej. Mają to być miejsca otwarte na inicjatywy sąsiedzkie, a także współpracę z organizacjami pozarządowymi.

Dwa takie miejsca zaczną działać za około miesiąc. Czuwać na nimi będzie Wolskie Centrum Kultury.

Remont klubu

Jedno przy ul. Młynarskiej 35a. Tam dobiega końca remont klubu. Projekt zakłada współtworzenie sąsiedzkiego domu kultury przez jego użytkowników. Planowane są spotkania łączące pokolenia, jak również działania animacyjno-kulturalne. Ważna będzie również współpraca z organizacjami pozarządowymi.

Zabytkowa kolonia

Wolskie Centrum Kultury pozyskało także nową siedzibę przy ul. Górczewskiej 15. - Miejsce jest szczególne gdyż lokal znajduje się na terenie Kolonii Wawelberga, dlatego będzie to nie tylko przestrzeń aktywności lokalnej, otwarta na realizację projektów kulturalnych, ale także tych nawiązujących do historii Woli – zapewnia Anna Podłucka, dyrektor Wolskiego Centrum Kultury.
– Chcemy stworzyć miejsce, które będzie tętniło życiem i integrowało okolicznych mieszkańców. Będzie to również okazja do propagowania niezwykłej historii Kolonii Wawelberga – dodaje Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy.

Przy Piaskowej

Nowe miejsce aktywności lokalnej powstanie też przy ul. Piaskowej 7, w wyremontowanym lokalu znajdującym się na parterze budynku mieszkalnego. Urzędnicy zapewniają, że pomieszczenie jest dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. - To mieszkańcy będą współdecydować o formule prowadzenia tego miejsca. Przy Piaskowej 7 będą mogły spotykać się również różnego rodzaju grupy nieformalne – podkreśla Mariusz Budziszewski, zastępca burmistrza Woli.

Urząd ogłosi konkurs na prowadzenie centrum przy Piaskowej w pierwszej połowie stycznia. – Obecnie założenia konkursu są w konsultacjach, które potrwają do 4 stycznia przyszłego roku. Składane projekty konkursowe, które powinny zawierać m.in. koncepcję zagospodarowania lokalu oraz jego funkcjonowania powinny być przygotowane w oparciu o rozmowy z okolicznymi mieszkańcami – zapewnia Budziszewski. Władze dzielnicy na funkcjonowanie miejsca aktywności lokalnej przy ul. Piaskowej w 2016 roku chce przeznaczyć ponad 140 tys. zł.

TAK W MAJU ŚWIĘTOWAŁA KOLONIA WAWELBERGA:

ran/sk

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • brak

    zgłoś naruszenie odpowiedz 29.12.2015 13:09 ~brak

    Czy od takiej lokalnej integracji nie są domy kultury?

  • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

  • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
  • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
  • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
  • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »