Informacje

26.06.2015 06:45 pierwszy weekend w nowym miejscu

Plac Zabaw zaprasza nad Wisłę.
Kolejna knajpa na bulwarach

SERWISY:

Improwizacja teatru Klancyk, pokaz iluminacji, a na potem koncert na pobliskiej Barce. Te atrakcje czekają na tych, którzy w sobotę zajrzą do nowej siedziby Placu Zabaw. Knajpa przeniosła się z Agrykoli na bulwary już w zeszłą niedzielę, ale przy pawilonie wciąż trwają prace wykończeniowe.

Jak mówi Michał Borkiewicz z Placu Zabaw, knajpa działa i przyjmuje gości w nowym miejscu od zeszłej niedzieli, jednak cały czas trwa wykańczanie baru, który na razie zaprasza do... znajdującej się poniżej Placu, popularnej BarKi.

Borkiewicz dodaje, że nowe miejsce ma inny charakter od Placu, który mieścił się na Agrykoli. - Tu nie będziemy organizowali imprez stricte tanecznych, od tego będzie BarKa. Placowi Zabaw będziemy chcieli nadać sznyt miejsca bardziej kulturalnego i prospołecznego, nie epatującego nadmiernym hałasem - mówi przedstawiciel knajpy.

Plac Zabaw nad Wisłą, jak podkreślają jego właściciele, łączy infrastrukturę kulturalną, gastronomiczną, rekreacyjną i sportową. Projekt tworzą znani 
z działalności kulturalnej w stolicy: Stowarzyszenie Plan B, Klub Komediowy, Pomost 511 oraz klubokawiarnia rowerowa Dwa Osiem. Miejsce znajduje się w pobliżu stacji metra Centrum Nauki Kopernik, tuż nad BarKą, która stanowi jego integralną część.

W nowym miejscu odbywać się będzie kilkanaście wydarzeń kulturalnych w tygodniu. Wśród nich m.in. koncerty, plenerowe pokazy filmów, a także spektakle realizowane przez Klub Komediowy.

"Nadwiślańskie Zgryzoty Warszawiaków"

Głównym punktem pierwszej piątkowej imprezy w nowym Placu Zabaw będzie występ wywodzącego się z Klubu Komediowego Teatru Improwizowanego Klancyk. Artyści zapraszają w piątek o godz. 20, na spektakl pod tytułem "Nadwiślańskie Zgryzoty Warszawiaków". Scenariusza, oczywiście, nie ma. Na bieżąco będzie on tworzony przez publiczność, która może prosić aktorów o rozwiązanie każdej drażliwej kwestii związanej ze spędzaniem czasu nad Wisłą. Obok Placu Zabaw powstała scena, na której artyści kilka razy w tygodniu będą przedstawiać swoje spektakle.

Oprócz improwizacji, na przybyłych czeka iluminacja, która rozbłyśnie najpierw na Placu Zabaw, a potem także w formie wielkoformatowej grafiki na siedzibie RWE w pobliżu.

8 lat na Agrykoli

Plac Zabaw powstał 8 lat temu. Każdego lata był wyjątkowo popularnym wśród warszawiaków miejscem. W trakcie dnia zawsze widać było grających w bule, jeżdżących na rowerze, czy po prostu odpoczywających na trawie ludzi. Wieczorami na małej scenie, tuż obok pawilonu odbywały się imprezy i koncerty, na które przychodziły tłumy.

Problemy pojawiły się pod koniec lata 2012 r. Wówczas to właściciel pawilonu, czyli Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, sprzedał go jako "niefunkcjonujący szalet". Na szczęście nowy właściciel okazał się przychylny i następnego lata Plac ponownie ruszył.

- Przenieśliśmy się nad Wisłę, bo po 8 latach na Agrykoli doszliśmy do momentu, w którym dalszy rozwój był tam niemożliwy ze względów proceduralnych i finansowych - mówi Borkiewicz. - Nie można już mówić, że Warszawa odwróciła się plecami od Wisły, ten etap mamy już za sobą - przekonuje.

ep/r

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Tadeusz z Powiśla

  zgłoś naruszenie odpowiedz 28.06.2015 11:41 ~Tadeusz z Powiśla

  Bardzo dobrze że w Końcu warszawa przestała wreszcze odwaracać się od swojej rzeki i śladem innych dużych miast, buduje życie kulturalne na bulwarach. Ciekawe kiedy złośliwi terycy zaczną teroryzować oklice - wypisując nieprawdziwe donosy do straży miejskiej???

 • thomas

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2015 11:32 ~thomas

  Chyba na bulwarze ! Ile ich jest ?

 • piwko

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2015 09:51 ~piwko

  Takie kulturalne miejse, a alkohol schodzi w tonach...

 • mieszkaniec

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.06.2015 07:26 ~mieszkaniec

  Bardzo ładne krzaczki pokazaliście w reportarzu :0))))))

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »