Informacje

24.04.2011 19:40 Internauta z Bielan proponuje

"Plac Wilsona powinien być
węzłem komunikacyjnym"

SERWISY:

Nie tylko mieszkańcy Żoliborza dyskutują o przyszłości placu Wilsona. Po naszych publikacjach o planach i propozycjach zmian, odezwali się forumowicze z Bielan.

- Plac Wilsona powinien być, tak jak teraz, efektywnym węzłem komunikacyjnym łączącym obszary Bielan i Łomianek z centrum aglomeracji warszawskiej - przekonuje w swoim komentarzu na tvnwarszawa.pl Łukasz.1978.

Centrum na "serku"

Jego zdaniem wielkomiejskie centrum tej części Warszawy znajdzie się zupełnie gdzie indziej - na obszarze tzw. Serka Bielańskiego. - Zatem inwestycje osłabiające komunikacyjną przepustowość Placu Wilsona nie mają sensu, są szkodliwe - przekonuje Łukasz.1978. - Jest obok zaciszny Plac Inwalidów z drzewami i restauracjami, a Plac Wilsona powinien być przede wszystkim węzłem komunikacyjnym - dodaje.

Dyskusja trwa

W ten sposób odnosi się do poprzednich propozycji zagospodarowania placu. Jeszcze w piątek pokazaliśmy na tvnwarszawa.pl pomysł Grupy M20. Aktywiści proponują ograniczyć ruch na placu, chcą też zagłębienie centralnej "wyspy" do poziomu antresoli metra i stworzenie tam lokali handlowych.

Taka koncepcja nie spodobała się żoliborskim internautom. - Zagłębienie środka placu nie przywróci go ludziom, raczej wprost przeciwnie - powstanie betonowa klatka, w której mało kto będzie chciał przebywać - napisał w komentarzu Michał Rapacki.

A chwilę później Grupa M20 odniosła się do krytyki.

 

PRZECZYTAJ CAŁY KOMENTARZ ŁUKASZA.1978 Z BIELAN:

ran/mz

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Kinga111

  zgłoś naruszenie odpowiedz 26.04.2011 11:22 ~Kinga111

  niezapominajmy ze niekursują tam tam tramwaje!!!!

 • wilson

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 23:28 ~wilson

  @ w: napisałeś: "Poszerzona Andersa będzie miała de facto 1 pas na kierunek. A to dlatego, że taki przekrój ma Słowackiego". Na odcinku 100 metrów? A nie może być tak, że Mickiewicza w ciągu Andersa będzie stanowiło dojazd do Krasińskiego i dalej na projektowany most? Skoro ma to być bariera dla tranzytu dzielnicowego, to jaki sens ma dwupasmowa Marymoncka czy Krasińskiego? Poza tym stawianie barier i oczekiwanie rozwoju Pl. Wilsona wzajemnie się wyklucza. No chyba że celem jest lokalne (w obrębie kilku ulic) ożywienie Pl. Wilsona. Tylko po co to robić?

 • Łukasz.1978

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 21:16 ~Łukasz.1978

  A Bielany były częścią Żoliborza i nikomu to nie przeszkadzało.

  ----

  Skąd wiesz, że nikomu? Poza tym jak Bielany rozkwitały i jeździli na Bielany polscy królowie, to Żoliborz jeszcze nie istniał, przykro mi :)

 • asd

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 20:45 ~asd

  Przypominam, że kiedyś w Warszawie były dzielnice: Sródmieście, Wola, Ochota, Żoliboż, Mokotów, Praga Północ i Praga Południe. A Bielany były częścią Żoliborza i nikomu to nie przeszkadzało.
  Dopiero w latach 90. na fali zmiany wszyskiego porobiono jakieś potworki w stylu Centrum, Ursynós czy Białołęka aby były stołki dla wsztstkich znajomych królika.

 • p

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 19:15 ~p

  Odgrodzić plac Wilsona i Żoliborz murem od miasta. Nie wypuszczać i nie wpuszczać nikogo.

 • W

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 19:14 ~W

  Funkcjonalnie Śródmieście jest przedmieściem Bielan. Poznań też.

 • Łukasz.1978

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 13:34 ~Łukasz.1978

  Proponowanie, by Żoliborz, czy jakakolwiek inna dzielnica stała się "przedmieściem Bielan" jest niedorzeczne. Gdyby tak miało być, Żoliborz byłby częścią Bielan. Kropka.

  ---

  Ktoś tu ewidentnie myli przynależność administracyjną ze związkami funkcjonalnymi - Łomianki i Ząbki nie należą administracyjnie do Warszawy, ale czyż nie są w sensie funkcjonalnym jej przedmieściami?

 • W

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 10:34 ~W

  @wilson: Poszerzona Andersa będzie miała de facto 1 pas na kierunek. A to dlatego, że taki przekrój ma Słowackiego. To ulica, która powinna obsłużyć tylko Żoliborz. Powinna być ograniczona wąskim gardłem przy placu, by zniknął z niej tranzyt międzydzielnicowy. Dziś przeprawy nad Gdańskim nie ma wcale i północne dzielnice świetnie sobie bez niej radzą. Udrożnienie Mickiewicza spowoduje niepotrzebne korki na pl. Wilsona.
  Krasińskiego powinna być trasą przede wszystkim tramwajową. Intensywny ruch samochodowy powinien kończyć się na Wisłostradzie - do placu powinien być tak mały przekrój, by zmieścił się na nim tylko ruch lokalny.

  Transport na placu - tak, ale przede wszystkim komunikacja zbiorowa.

 • W

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 10:26 ~W

  Proponowanie, by Żoliborz, czy jakakolwiek inna dzielnica stała się "przedmieściem Bielan" jest niedorzeczne. Gdyby tak miało być, Żoliborz byłby częścią Bielan. Kropka.
  Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta bardzo jasno wyznacza gdzie mają być centra dzielnicowe. I są nimi na północy Warszawy zarówno serek bielański, pl. Wilsona, jak i okolice bazaru na wolumenie. Proszę się zapoznać z podstawową dokumentacją planistyczną Warszawy.

  Rozumiem, że mieszkańcom Bielan bliski jest serek. Gorzej, że mieszkańcy Bielan najwyraźniej nie dopuszczają do siebie myśli, że wokół są jeszcze jakieś inne dzielnice. Problem serka jest skomplikowany jak prywatyzacja SPECu. Należy do niego podejść z najwyższą ostrożnością, starając się wywołać merytoryczną dyskusję w prasie i w Radzie Warszawy, stworzyć stronę internetową z rzetelnymi informacjami, zalewać urząd Pani Prezydent interpelacjami z domaganiem się by wytłumaczyła dlaczego sprzedaż po kawałku miałaby być lepsza, zrobić akcję informacyjną wśród radnych itp.
  Zamiast tego widzimy jak Żoliborz dostaje łokciem w brzuch od Bielan w sprawie pl. Wilsona. No po prostu rewelacja.

 • on

  zgłoś naruszenie odpowiedz 25.04.2011 07:12 ~on

  Też chcę powrotu 520. Kebab jest w swojej formie nieestetyczny.

 • ZASADY FORUM: Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN Warszawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodaj swój komentarz »

 • Zobacz wszystkie komentarze »

Byłeś świadkiem ciekawego wydarzenia?

Zostań Reporterem 24 - wyślij nam swój materiał przez Kontakt24 lub kontakt24@tvn.pl

Oglądaj wideo

Oglądasz: Mur runął na parkingu

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Wybite szyby i zniszczone auta

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Z tramwaju wprost pod koła

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Anioł objawił się na Ursynowie

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Hipsterskie śniadania w autobusowej hali

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: Zorganizowali "gang dzieciaków" i pomazali chodniki

Przeczytaj o tym więcej »

Oglądasz: To może być bardzo droga podróż

Przeczytaj o tym więcej »

Ulice

Komunikaty o utrudnieniach na drogach

Pałac kultury i nauki Mapy z informacjami o ruchu drogowym - Targeo.pl
 • 07:31 Marsa/Żołnierska: uszkodzona sygnalizacja świetlna
 • 09:46 Tunel na ulicy Globusowej: utrudnienia
 • 08:42 Powstańców Śląskich/Połczyńska: potrącenie 2 osób

Absurdy

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Dokąd zmierzasz, Ursusie?

Mieszkańcy Ursusa nie chcą, by jedna z ulic nosiła nazwę Quo Vadis. Twierdzą, że tytuł powieści Henryka Sienkiewicza ma zbyt trudną pisownię. WIĘCEJ »

Zobacz więcej absurdów »